Stoły i krzesła ogrodowe – jak wybrać?

Wszyscy lubimy wypoczywać na świeżym powietrzu, korzystając z ciepłej, słonecznej aury. Idealnie, jeśli możemy to robić z naszymi bliskimi, przyjaciółmi czy rodziną. Właśnie z myślą o takich chwilach powstały zestawy stołów i krzeseł ogrodowych, umożliwiające celebrowanie wspólnych momentów i cieszenie się z uroków życia.

Stoły i krzesła ogrodowe - jak wybrać?

Stoły i krzesła ogrodowe – wybór materiału

Wśród mebli ogrodowych dostępnych na rynku, mamy stoły i krzesła ogrodowe z plastiku, drewna czy też technorattanu. Jakie wykończenie jest najlepsze? Wszystko zależy od naszych preferencji. Warto przy tym pamiętać, że wystawiamy meble na oddziaływanie czynników atmosferycznych: wilgoci, zmiennej temperatury czy promieni UV. Dlatego też ważne, aby były one wykonane z trwałych materiałów, bądź też odpowiednio konserwowane. Do najpopularniejszych mebli ogrodowych należą meble drewniane. Trzeba jednak pamiętać o ich zabezpieczeniu – impregnacji czy olejowaniu. Można również poszukać mebli z drewna egzotycznego, które ze swej natury jest bardziej oleiste, przez co  mniej narażone na zniszczenie pod wpływem wilgoci i zmian temperatury.

Stoły i krzesła ogrodowe drewniane Fiemar

Innymi trwałymi materiałami są metal czy żeliwo. Stosunkowo niedrogie metalowe stoły i krzesła ogrodowe posłużą nam długo, jeśli zabezpieczymy je odpowiednio przed wodą (pokrycie preparatem antykorozyjnym, oksydowanie czy ocynkowanie). Meble wiklinowe, bambusowe czy rattanowe pięknie się prezentują, a jednocześnie są bardzo lekkie. Niestety w przypadku deszczu czy mrozu mogą szybko ulec zniszczeniu. Dlatego w odpowiedzi na ten problem stworzono technorattan. Stoły i krzesła ogrodowe z technorattanu wytwarzane są bowiem z wytrzymałego włókna polietylenowego, odpornego na kontakt fizyczny, światło słoneczne czy różnego rodzaju plamy.

Stoły i krzesła ogrodowe metalowe Bologne

Stoły i krzesła ogrodowe – cena

W zależności od wybranego materiału, różne są też ceny. Dlatego zawsze przekalkulujmy, ile chcielibyśmy przeznaczyć na nasze zakupy. Wpływ na cenę ma także ilość i wielkość mebli w zestawie. Im większy stół ogrodowy czy liczba krzeseł, tym większy może być nasz wydatek (oczywiście przy założeniu, że materiał pozostaje ten sam). Dlatego też dobrze zastanówmy się nad miejscem na tarasie czy w ogrodzie. W przypadku balkonu wystarczy stolik z 2 krzesłami. W dużym ogrodzie możemy pozwolić sobie na duży stół z 8 krzesłami. Ostatnią rzeczą, która ma wpływ na ceny stołów i krzeseł ogrodowych jest ich wygląd. Oryginalne, designerskie konstrukcje będą kosztować więcej niż przeciętne, zgrabne zestawy.

Stoły i krzesła ogrodowe technorattan Nassico

Stoły i krzesła ogrodowe – funkcjonalność

Ostatnim aspektem, choć na pewno nie mniej ważnym, jest funkcjonalność zestawu. Zastanówmy się w jakich okolicznościach i do czego stołu i krzesła ogrodowe będą używane. Jeżeli planujemy spędzać długie godziny z przyjaciółmi, zainwestujmy w dużą ilość wygodnych foteli ogrodowych. Jeśli nie zamierzamy dać za wygraną pogodzie, pomyślmy o zestawie stół i krzesła z parasolem. Jeżeli posiadamy dzieci, dostosujmy wysokość blatów i krzeseł do ich potrzeb.

Stoły i krzesła ogrodowe rattan efekt

***

Bogata kolekcja stołów i krzeseł ogrodowych oferuje wiele możliwości dopasowania wyposażenia do swoich potrzeb. Zarówno miłośnicy designerskich mebli, jak i fani bardziej klasycznych kształtów czy materiałów, mają w czym wybierać. Nim wybierzemy się na zakupy, zastanówmy się nad miejscem, w którym umiejscowimy nasze meble oraz budżetem, jakim dysponujemy.Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!