Styl industrialny w kuchni – jak go wykorzystać?

Podoba Ci się metal, cegła i szkło? Lubisz proste i surowe meble? W takim razie pomieszczenia w stylu industrialnym z pewnością przypadną Ci do gustu. Dziś zastanowimy się w jaki sposób wpleść styl industrialny do wystroju kuchni i na jakie elementy wystroju zwrócić uwagę. Sprawdź w jaki sposób możesz zmienić swoją kuchnię w prawdziwie industrialne wnętrze.

Styl industrialny

Funkcjonalna kuchnia w stylu industrialnym

Kuchnia w stylu industrialnym powinna być przede wszystkim funkcjonalna – ten styl wzorowany jest na wystroju fabryk, w których chodziło przede wszystkim o dobre zorganizowanie przestrzeni, tak by praca przebiegała bez zakłóceń. W pomieszczeniach industrialnych raczej powinniśmy zrezygnować z nieprzydatnych ozdobników, powinny się tu znaleźć tylko niezbędne sprzęty. Element dekoracyjny stanowi wykończenie ścian i same meble – solidne i dobrze wykonane. Podstawowe materiały to beton architektoniczny, cegła, drewno, metal i szkło, wykorzystywane w wystroju i dekoracjach.

funkcjonalny styl industrialny w kuchni

Aranżacja kuchni w stylu industrialnym

Wyjściem dla stylu industrialnego były bardzo obszerne hale fabryczne, ale i bez dużego metrażu można w łatwy sposób stworzyć we wnętrzu fabryczny klimat. Na ścianach powinny znaleźć się dekoracyjne płytki ceglane bądź beton dekoracyjny – to one nadadzą wnętrzu industrialnego klimatu. Podstawą wystroju powinien być solidny drewniany stół, najlepiej z metalowymi detalami. Krzesła powinny być proste i nawiązywać do klimatów retro – może to być proste drewniane lub metalowe krzesło do jadalni, a jeśli wolimy meble tapicerowane, wybierzmy krzesło obite ekoskórą.

jak zaaranżować kuchnię w stylu industrialnym

Styl industrialny w kuchni – dobór odpowiedniego oświetlenia

Ważnym elementem jest oświetlenie we wnętrzu. Duże, metalowe lampy przemysłowe powinny wisieć bezpośrednio nad stołem czy blatem roboczym, tak by stanowić elegancką ozdobę wnętrza. W tradycyjnym stylu industrialnym kable czy instalacje powinny być odkryte – w prawdziwych fabrykach nikt nie zawracał sobie głowy ukrywaniem tego typu elementów. Pozostałe dekoracje to przede wszystkim dobrze dobrane kuchenne utensylia, zachowujące swoją funkcjonalność – stalowe młynki, kosze czy talerze na owoce, miedziane łyżki i garnki – te elementy nadadzą kuchni odpowiedni klimat.

***

Jeśli styl industrialny w pełnej krasie do nas nie przemawia, zrezygnujmy z odsłoniętych instalacji na rzecz nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza uzupełnionego industrialnymi dodatkami. Takie rozwiązanie pozwoli nam na stworzenie ciekawego i przytulnego domowego wnętrza, wciąż pozostającego pod wpływem industrialnych aranżacji.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!