Styl skandynawski w salonie – jakie meble i dodatki?

Styl skandynawski w salonie to przede wszystkim proste formy, naturalne materiały i jasna kolorystyka. Umiar i prostota, to powinny być główne hasła aranżacji w tym stylu. Jakie meble i dodatki wybrać, by stworzyć prawdziwie eleganckie wnętrze? Przyglądamy się dziś bliżej stylowi skandynawskiemu.

Styl skandynawski w salonie

Styl skandynawski w salonie – umiar i prostota

W stylu skandynawskim powinniśmy postawić przede wszystkim na nieprzekombinowane nowoczesne meble. Ozdobne detale czy rozbudowane formy nie będą tu pasować – do wnętrz w stylu skandynawskim powinny trafić meble w klasycznych geometrycznych kształtach, o gładkich powierzchniach, które nadadzą wnętrzu harmonii. Stawiamy przede wszystkim na jasne meble – białe, szare, z jasnego drewna – tego typu rozwiązań szukamy do salonu w stylu skandynawskim.

Styl skandynawski w salonie

Styl skandynawski w salonie – światło

Duże znaczenie w skandynawskich aranżacjach ma światło – okna powinny być duże i odsłonięte, ogromne znaczenie mają lampy pokojowe i lampki, które wieczorami będą tworzyć nastrój pomieszczenia. Styl skandynawski w salonie lubi też światło świec, a także kominka – w mieszkaniach w bloku świetnie zastąpi go biokominek. Światło powinno tworzyć przytulny, ciepły nastrój wnętrza, który sprawi, że w salonie będziemy się czuli prawdziwie domowo.

Styl skandynawski w salonie

Przytulny i wygodny salon

W salonie w stylu skandynawskim duże znaczenie ma nastrój panujący we wnętrzu. Miła, ciepła atmosfera, prawdziwie domowa, to podstawa skandynawskiej sztuki wystroju wnętrz. Oprócz wspomnianego wyżej światła, duże znaczenie mają tekstylia i dodatki. Wygodne meble tapicerowane, ciepłe pledy, dywaniki z długim włosiem, miękkie poduszki – wszystko to ma sprawić, że w salonie będziemy się czuć wyjątkowo. Naturalne materiały i kolory z palety barw ziemi pomogą nam w uzyskaniu tego efektu.

Styl skandynawski w salonie

Styl skandynawski w salonie a porządek

Jeśli stawiamy na styl skandynawski w salonie, powinniśmy zadbać o to, by wnętrze było uporządkowane. Idealnie się tu sprawdzą szafy i komody, w których będziemy mogli schować przed wzrokiem potrzebne na co dzień akcesoria. Dobrym rozwiązaniem są kosze czy pudełka wykonane z naturalnych materiałów, które będą pełnić również funkcję dekoracyjną. Dzięki temu będziemy mogli umieścić je na regale czy szafie, nie tracąc wrażenia porządku panującego we wnętrzu.

Styl skandynawski w salonie

***

Wnętrze w stylu skandynawskim powinno być wygodne, przytulne i pełne światła. Pamiętajmy o jasnej kolorystyce, naturalnych tekstyliach i dodatkach oraz dekoracyjnych detalach, które sprawią że wnętrze podkreśli nasze zainteresowania i gust. Dzięki temu będziemy się czuć w naszym salonie naprawdę wyjątkowo.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!