Styl Gianniego Versace – hit czy kit?

O wnętrzach w stylu Versace zaczęło być glośno, kiedy w 1993 roku ten znany włoski kreator mody zaprojektował linię mebli oraz dodatków. Kolekcja nosiła nazwę Versace Home Signature i łączyła w sobie nowoczesność z antycznymi oraz klasycystycznymi wzorami.

Wielbicieli wnętrz w stylu Versace nie brakuje. Artykuły wyposażenia domu oraz meble stworzone przez tę znaną markę są przez nich cenione z uwagi na jakość oraz ociekającą złotem bogatą ornamentykę. Z kolei dla przeciwników, przedmioty tworzone przez Gianniego Versace są synonimem złego gustu i przepychu w najgorszym wydaniu.

Spośród wszystkich antycznych motywów, marka szczególnie upodobała sobie Meduzę – mityczną gorgonę z wężami zamiast włosów, którą umieszczono nawet w logo firmy.

Oprócz wspomnianej meduzy, charakterystycznymi motywami dla mebli oraz dodatków od Gianniego Versace są skrzydła, rydwany i liczne meandry, które zdobią krawędź niemal każdego przedmiotu z pracowni Versace.

Kolejnym charakterystycznym elementem stylu, są złocone, bogato zdobione meble wykonane ze szlachetnych, kosztownych materiałów.

A więc co sądzicie? Hit czy kit?

Zdjęcia pochodzą z: versacehome.it, ftv.co.in oraz luxuryhomegate.comAutor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!