Sypialnia w klasycznym stylu – jak ją urządzić?

Sypialnia w stylu klasycznym to prosty sposób na stworzenie eleganckiego i harmonijnego wnętrza. Jakie meble do sypialni wybrać? Na jakie dekoracje i wzory postawić? I jakiego rodzaju dodatki sprawdzą się w tym pomieszczeniu? Sprawdzamy dziś jak stworzyć miejsce domowego relaksu w klasycznym stylu.

Sypialnia w klasycznym stylu - jak ją urządzić?

Sypialnia w klasycznym stylu – jak ją urządzić

Wnętrza klasyczne to bardzo szeroka kategoria aranżacyjna, w której znajdziemy zarówno takie style jak rustykalny i dworkowy, jak i proste wygodne pomieszczenia, wpasowujące się w nowoczesne ujęcie klasyki. Sypialnia w klasycznym stylu przede wszystkim powinna być utrzymana w ciepłej, stonowanej kolorystyce – klasyczne beże i brązy są tu jak najbardziej na miejscu. Nie szalejmy z kolorami, postawmy na odcienie dające wrażenie spokoju i harmonii. Jeśli chodzi o materiały, najbardziej w cenie jest tu naturalne drewno – to kwintesencja klasycznych wnętrz. W bardziej dworkowych aranżacjach sprawdzą się też marmur czy kamień. Duże znaczenie mają tekstylia – eleganckie zasłony w oknach, miękkie dywany i kapy na łóżko koniecznie powinny się tu znaleźć. Odpowiednią atmosferę stworzy też oświetlenie – żyrandole, kinkiety i lampy stojące można swobodnie wykorzystywać w tego rodzaju aranżacjach.

Sypialnia w klasycznym stylu - jak ją urządzić?

Sypialnia w klasycznym stylu – meble do sypialni

Najważniejszym meblem jest oczywiście łóżko do sypialni. Sprawdzą się tu bardzo zróżnicowane modele – proste drewniane, ze stalową ramą, a także te z pikowanymi zagłówkami. Wybór jest więc bardzo szeroki. Tradycyjnie po obu stronach łóżka powinny stanąć szafki nocne, na których postawimy lampki nocne. Stoliki nocne powinny stylem pasować do łóżka i szafek do sypialni – świetnie sprawdzą się tu kolekcje mebli do sypialni. Ważnym elementem dekoracyjnym jest narzuta, która pojawia się w tradycyjnych wnętrzach każdego rodzaju. Możemy wykorzystać narzuty z dowolnych materiałów – sprawdzi się tu zarówno gruba narzuta z wełny, jak i cienki dekoracyjny pled. Obowiązkowo powinniśmy zadbać też o poduszki dekoracyjne, które będą dopasowane do stylu narzuty. Sypialnia w klasycznym stylu może być bardzo dekoracyjnie wykończona – jak najbardziej można tu wykorzystać dekoracje ścienne, tapety, dekoracyjne lustra czy zegary.

Sypialnia w klasycznym stylu - jak ją urządzić?

***

Wybór dodatków i akcesoriów zależy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju klasyczne wnętrze chcemy uzyskać. Sam styl klasyczny jest bardzo uniwersalny i to, jak będzie się prezentowała sypialnia w klasycznym stylu, zależy przede wszystkim od naszego gustu.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!