Szafki pod telewizor – jak wybrać?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej szafki pod telewizor nie jest najłatwiejszym zadaniem. Musimy bowiem wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak odpowiedni rozmiar, wysokość dopasowana do naszych potrzeb, funkcjonalność i przede wszystkim styl. Bogactwo dostępnych modeli, zróżnicowanych zarówno pod względem designu, jak i rozwiązań technicznych, może przyprawić o ból głowy. Są jednak pewne uniwersalne zasady, którymi zawsze warto się kierować.

Szafki pod telewizor – jak wybrać?

Szafki pod telewizor – wymiary

Wybór odpowiedniej dla nas szafki RTV powinniśmy tak naprawdę zacząć od dokonania pomiarów w salonie i oszacowania przestrzeni, jaką chcemy zagospodarować. W zależności od naszych potrzeb, możemy kupić zarówno szafkę pod telewizor, jak i cały zestaw kina domowego. Dlatego też zastanówmy się jak szerokiej szafki potrzebujemy oraz z ilu skrzydeł miałaby się ona składać. W przypadku większej ilości sprzętu do przechowywania (np. konsole, odtwarzacze DVD, wieża stereo) z pewnością przydadzą się pojemne szafki, wyposażone w półki czy szuflady. Dlatego też w ofercie znajdziemy zarówno szafki otwarte, jak i zamykane, wyposażone w jedne bądź więcej drzwi. Szafka pod RTV nie powinna być zbyt wysoka, za optymalną jej wielkość przyjmuje się 50-60 cm. Zbyt wysoko stojący telewizor może szkodliwie wpływać na wzrok.

Szafki pod telewizor – wymiary

Szafki pod telewizor – design

Ważny jest również styl i design mebla. Zbyt masywne konstrukcje nie tylko nadają wnętrzu ciężki charakter, ale również rozpraszają, odwracając uwagę od oglądanych obrazów. Dlatego też nowoczesne szafki RTV charakteryzują się subtelnym designem, doskonale wtapiając się w wystrój salonu, jednocześnie nie tracąc przy tym na elegancji i szyku. Drewniane szafki pod telewizor w kolorze naturalnego drewna, bądź też polakierowane na biało, wnoszą powiew świeżości, kojarzony ze stylem skandynawskim.

Szafki pod telewizor – cena

Popularnym rozwiązaniem jest również połączenie kolorystyczne jasnego drewna z bielą lub czernią, w zależności od tego czy celujemy bardziej w skandynawskie, czy industrialne wnętrza. Niezmiennie modne są także szafki wykończone na wysoki połysk, które nadają wnętrzu nowoczesny, minimalistyczny charakter. Wybierając szafkę pod telewizor do naszego salonu pamiętajmy o tym, aby mebel spójny był z naszą wizją pomieszczenia. Dopasujmy go więc do istniejącego wystroju, bądź też przełammy aranżację wymownym akcentem.

Szafki pod telewizor - design

Szafki pod telewizor – cena

Ostatnim kryterium, które powinniśmy uwzględnić, jest cena. W zależności od przeznaczonego budżetu można znaleźć różnej wielkości szafki pod telewizor, wykonane z różnych materiałów wykończeniowych. Drewno bukowe, sosnowe czy dębowe należą do najbardziej klasycznych surowców, ale są dosyć kosztowne. Dużo tańszym wyborem są meble z płyt MDF wykończone drewnopodobną okleiną. Dodatkowe elementy szklane czy metalowe dodatkowo uatrakcyjnią konstrukcję szafki pod telewizor, musimy jednak brać pod uwagę, że wpłyną one na ostateczny koszt mebla.


Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!