Szarość z brązem – czy to połączenie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu?

W naszych wnętrzach coraz częściej rezygnujemy z bardzo bezpiecznych połączeń, stawiając na bardziej efektowne, choć trudniejsze w aranżacji, pary barw pozornie niepasujących do siebie. Szarość z brązem to jedno z takich ryzykownych połączeń. Czy można stworzyć z niego harmonijną aranżację? Jak zestawić te barwy, by całość wnętrza prezentowała się harmonijnie? Dziś spróbujemy znaleźć sposób na szarość z brązem we wnętrzu.

Szarość z brązem w nowoczesnym salonie

Brąz w domowych aranżacjach

Brązy to odcienie kojarzone z naturą, stabilnością, domowym ciepłem. Sprzyjają spokojnemu wypoczynkowi, pomagają się odprężyć, dają poczucie bezpieczeństwa. To świetna barwa do wnętrz osób rodzinnych, ceniących sobie domową stabilizację i rodzinną atmosferę. Jaśniejsze odcienie brązu sprawdzą się w każdym pomieszczeniu – nie przytłoczą go i nie pomniejszą optycznie, a nadadzą wnętrzu przytulności i ciepła. Ciemniejsze odcienie można z powodzeniem zastosować we wnętrzach, w których szukamy odprężenia czy spokojnego skupienia – takich jak gabinety czy sypialnie.

połączenie szarości z brązem w salonie

Szarość w nowoczesnych wnętrzach

Szarości to barwy bardzo uniwersalne, jednak wprowadzone w nadmiarze do wnętrza mogą sprawić, że aranżacja będzie się wydawała zbyt chłodna. Szarości świetnie sprawdzają się jako barwy główne, urozmaicone jedynie pojedynczymi akcentami kolorystycznymi. Mogą też stanowić świetne tło dla bardziej odważnych aranżacji. Największą zaletą szarości jest szeroka gama odcieni – od bardzo jasnych odcieni kojarzonych z przybrudzoną bielą po bardzo ciemne szarości wpadające w czerń – nawet wnętrze urządzone jedynie w odcieniach szarego, może być urozmaicone i niebanalne.

Szarość z brązem w nowoczesnym wnętrzu - jadalnia

Nowoczesne połączenia szarości z brązem

Połączenie szarości i brązu pozwala na stworzenie prawdziwie domowego wnętrza – przytulnego i odprężającego, a jednocześnie bardzo eleganckiego. Szarość z brązem świetnie się też prezentują uzupełnione o dodatki w złamanej bieli (kość słoniowa, beż), które pozwalają rozjaśnić takie wnętrze i nadać całej aranżacji lekkości. Dobrze będą tu też pasować dodatki w spokojnych żółcieniach czy zimnych błękitach, które dodadzą wnętrzu trochę mocniejszych akcentów kolorystycznych. Jednak przede wszystkim powinniśmy skupić się na zestawieniu odpowiednich odcieni naszej dominującej pary.

Nowoczesna jadalnia w kolorach szarości i brązu

Nowoczesne wnętrze z szarością i brązem

Nowoczesne wnętrze świetnie będzie się prezentowało w parze szarość z brązem. Jeden z odcieni powinniśmy wybrać jako dominujący, a drugi wykorzystać do uzupełnienia aranżacji. Świetnie sprawdza się połączenie ścian i dodatków w jednym kolorze z meblami utrzymanymi w drugiej z barw. Ciekawym akcentem są pufy czy pojedyncze meble utrzymane w kolorze ścian – wówczas dodatkowo podkreślamy naszą zabawę kolorami. Warto pamiętać, że zastosowane dodatki (lampy, ramki na zdjęcia, ceramika) będą ostatecznym akcentem dodającym wnętrzu stylu, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Szarość z brązem w nowoczesnym wnętrzu - jadalnia

***

Szarości i brązy w ostatnich latach przeszły duży awans – dawniej uważane za smutne i przygnębiające, kojarzone z przestrzeniami publicznymi, szturmem zdobyły sobie miejsce w naszych wnętrzach. Zazwyczaj stosowane są osobno, ale co stoi na przeszkodzie, by tę piękną parę spróbować połączyć w jednym wnętrzu?


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!