Top 5 modeli paneli dekoracyjnych

Zastanawiacie się jakie modele paneli dekoracyjnych można określić mianem najpopularniejszych? Które z tych wszystkich oferowanych w sklepach wzorów są najmodniejsze? Tutaj znajdziecie odpowiedzi! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie 5 najciekawszych modeli paneli dekoracyjnych, które cieszą się wśród kupujących największą popularnością. Gotowi na poznanie wielkiej piątki? Zaczynamy!

Model Wave marki Dunes

1. Imitacje betonu architektonicznego

Beton architektoniczny nie bez powodu określany jest marmurem XXI wieku – od wielu lat nie traci na popularności. Jednak ze względu na dużą wagę i wysoki koszt oryginalnych płyt z betonu architektonicznego, klienci częściej decydują się na zakup gipsowych imitacji betonu. Dlatego też w naszym zestawieniu top 5 pierwsze miejsce zajęły panele gipsowe Loft Design System z kolekcji Concrete. Najczęściej kupowane są panele o wymiarach 100×60 cm w odcieniach Dove Grey i Stone Grey, czyli tych najmocniej kojarzących się z klasycznym betonem. Dużą zaletą imitacji gipsowych tej marki jest możliwość zamówienia elementów dekoracyjnych, które dodają “betonowym” panelom realności.

panele Concrete Loft Design System

2. Wzory naśladujące fale

Miejsce drugie w naszym zestawieniu to poniekąd również miejsce pierwsze – wśród paneli dekoracyjnych 3D. Od kilku lat największą popularnością w tej kategorii cieszą się motywy fal w różnych wydaniach. Prym w zestawieniach sprzedażowych wiedzie model 21 Sand Storm oferowany przez znaną markę Loft Design System. Inne fale cieszące się sporą popularnością to model 25 Tide marki Loft Design System oraz panele oferowane przez markę Dunes – model Dunes Wave i panel Dunes Choppy. Większość dostępnych na rynku producentów ma w swojej ofercie przynajmniej jeden podobny wzór.

panele dekoracyjne oft Design System

3. Fale w nowoczesnym wydaniu

Na trzecim miejscu naszego zestawienia znalazła się fala w bardziej nowoczesnym wydaniu. Motyw ten jest prostszy, bardziej geometryczny i regularny. Liderem sprzedażowym również w tej kategorii jest bardzo popularna marka Loft Design System ze swoim modelem 03 Twist. Bardzo podobny panel dekoracyjny znajdziemy w ofercie marki VIA Panels produkującej panele piankowe. Ich model VIA Panels Wave to świetna alternatywa dla osób, które chciałyby zamontować panele na cieńszych ściankach działowych lub na suficie. Panele piankowe są zdecydowanie najlżejszym typem paneli dekoracyjnych i dzięki temu można je montować niemal wszędzie.

nowoczesne panele ścienne

4. Nowoczesne wzory geometryczne

Na 4 miejscu zestawienia top 5 modeli paneli dekoracyjnych uplasował się ciekawy geometryczny wzór, sprzedawany przez markę Loft Design System jako model 09 Diamonds. Panel szczególnie ciekawie prezentuje się malowany dekoracyjnie lub na wysoki połysk. Podobne, choć dające nieco inny efekt wizualny panele, można znaleźć w ofercie marki Art Panel. Modele Karat, Moko M i Moko S różnią się wielkością i sposobem ułożenia wzoru, więc można je wykorzystać do wielu bardzo zróżnicowanych aranżacji.

panele ścienne Diament marki Loft Design System

5. Falujące wzory o większej regularności

Do naszego zestawienia załapał się jeszcze jeden rodzaj paneli dekoracyjnych – regularny, falujący wzór. Wśród statystyk sprzedażowych tego modelu prym wiodą dwa podobne panele: panel piankowy Slot produkowany przez markę VIA Panel i panel gipsowy 24 Flow marki Loft Design System. Modele, mimo podobieństw, dosyć mocno się od siebie różnią. Nie tylko samym wzorem, ale też właściwościami – to w końcu dwa różne typy paneli. Spory wybór podobnych wzorów w różnych wariantach można znaleźć w ofercie marki Dunes, takich jak chociażby Dunes Hourglass, Dunes Shallow czy Dunes Rolling.

Wnętrze wykończone panelami Slot marki VIA Panels

Z całego zestawienia wysuwa się dość prosty wniosek – w naszych mieszkaniach dominuje fala w różnych wydaniach. Co sądzicie o takich wzorach? I który z zaprezentowanych modeli najbardziej Wam się podoba? Dajcie znać w komentarzach!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!