Trendy na sezon 2011/2012

motywy kwiatowe

Przygotowałam dla Was zestawienie kilku wybranych trendów, które będą obowiązywały w światowym dizajnie w 2012 roku. Projektanci są zgodni co do jednego – w dobie kryzysu ekonomicznego nasze ciała i dusze muszą mieć chwilę wytchnienia. To wytchnienie ma nam przynieść mieszkanie, w którym dominować będą optymistyczne barwy, odrobina luksusu, duże motywy kwiatowe i nawiązanie do natury. W przyszłym sezonie nie zabraknie też odwołań do przyszłości.

Urządzając wnętrze w nadchodzącym sezonie powinniśmy skupić się na celebrowaniu życia. Wszystko w naszym otoczeniu powinno krzyczeć: życie jest piękne! To odpowiedź projektantów wnętrz na dręczący nas kryzys ekonomiczny.

Widocznie rysuje się też chęć życia komfortowo w zgodzie z naturą i pierwotnym instynktem. Jedną nogą jesteśmy w teraźniejszości, próbując odpierać szarość dnia codziennego, drugą zaś w przyszłości, której przejawem ma być zamiłowanie do otaczania się sprzętami domowymi oraz meblami, które mają wyglądać stylowo, futurystycznie, a do tego mają być wielofunkcyjne.

trendy: kolor i fakturaKolor i faktura
w 2012 roku dizajnerzy proponują łączenie ze sobą skrajności. Tyczy się to zarówno kolorów jak i faktur. Głębokie, intensywne kobalty, rubinowa czerwień, szmaragd, koral, złote żółcienie, oranż czy jaskrawy turkus będziemy łączyć z klasycznymi, łagodnymi barwami: beżami, delikatną kością słoniową, bladymi szarościami, stonowanymi brązami i złamaną bielą.

Podobne tendencje obowiązują podczas łączenia różnych faktur i materiałów. Drewno łączymy z metalem, naturalny kamień z plastikiem, jedwabie z wełną, a cegły z aksamitem.

Luksusowe dodatki do wnętrz

design-decor-staging.com

Luksus w zasięgu ręki
Komfort mają nam także zapewnić dodatki wyglądające na luksusowe. Nie muszą być drogie i ekskluzywne. Prawdziwe kryształowe żyrandole zastępujemy plastikowymi, a antyki meblami stylizowanymi na wiekowe. Tkaniny mają wyglądać na drogie i wysokiej jakości, więc stawiamy zarówno na gładkie, lekko połyskliwe materiały przypominające jedwab, jak  i miękkie, pluszowe tworzywa przypominające atłas.

styl etniczny

kimberleejaynes.blogspot.com

Nuta etno
W nadchodzących trendach pojawia się również nuta egzotyki. Modne będzie wszystko to, co etniczne: afrykańskie maski połączone z francuskimi antykami, marokańskimi tkaninami w kolorach ziemi i witrażowymi, kutymi lampionami z Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Takie eklektyczne, wielokulturowe wnętrza mają wytworzyć klimat jedności, ciepła i oderwania od szarej rzeczywistości.

motywy kwiatowe w wnętrzach

urzadzamy.pl

Kwiaty… I jeszcze więcej kwiatów!
Mają symbolizować celebrację życia. Malutkie, delikatne kwiatowe wzory “wybuchną” w tym sezonie i osiągną rozmiar MAXI. Mają być wyraziste, duże i w żywych, radosnych kolorach. Rozkwitną na tapetach, tapicerkach mebli, dywanach i zasłonach. Ma być wiosennie, świeżo i odświętnie.

futurystyczne wnętrza

decodir.com

Technologiczny szyk
W 2012 roku mamy wybiegać myślami w przyszłość. Projektanci sugerują, żebyśmy otaczali się futurystycznymi sprzętami, które mają ułatwić nam życie i nadać mieszkaniu nowoczesności i innowacyjności. Ma być dużo chromu i niecodziennych kształtów, a wybierane przez nas urządzenia, meble i dodatki mają być jak najbardziej funkcjonalne.

 


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Trendy na sezon 2011/2012”
  1. BarT Wrzesień 5, 2011 at 21:02 #

    Jednym słowem nie tylko świat piłkarski przygotowuje się na przełomowy rok 2012 ;) ;) Ciekawe czy nasz pachnące nowością stadiony na EURO również wpisują się w ten nadchodzący trend?? :)

    I tylko jedno mnie zastanawia i intryguje: co to za kolor – “złoty żółcień”…?? ;) :)

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!