Najnowsze trendy: nowoczesne sofy na nóżkach

Meble na nóżkach to ostatnio najgorętszy trend we wnętrzarstwie. W ofertach różnych producentów znajdziemy komody, szafy, fotele czy sofy na nóżkach. Takie rozwiązania to nawiązanie do stylu lat 50. i 60. – modnego obecnie zarówno w formie retro, jak i nowoczesnych nawiązań do klasyki. Jak prezentują się nowoczesne sofy na nóżkach i na jakie propozycje spośród nich warto zwrócić uwagę? Przyglądamy się bliżej temu modnemu meblowi.

Jonna nowoczesna sofa na nóżkach

Nowoczesne sofy na nóżkach

Sofy to chyba najważniejszy element wystroju salonu. Wokół nich skupia się cała aranżacja, nadają wnętrzu określony charakter i decydują o tym, czy w salonie spędza się czas wygodnie i przyjemnie. Klasyczne rozwiązanie to zabudowane do ziemi solidne sofy, jednak w niektórych mieszkaniach takie rozwiązanie może być zbyt ciężkie. Wówczas warto rozważyć czy nowoczesne sofy na nóżkach – sprawiające wrażenie lekkich i nieprzytłaczających – nie będą lepszym rozwiązaniem.

Norwich nowoczesna sofa na nóżkach

Sofy na drewnianych nóżkach

Najmodniejszym rozwiązaniem są nowoczesne sofy na nóżkach drewnianych bądź wykończonych tak, by imitować drewno. Takie wykończenie nawiązuje do modnego stylu skandynawskiego, a także coraz popularniejszego w naszych wnętrzach trendu na naturalne materiały, które zaczynają stanowić podstawę miejskich aranżacji wnętrz. Co ważne, drewniane nóżki nie tylko zwiększają lekkość konstrukcji, ale też dodają wnętrzu ciepła i przytulności, dzięki czemu nasz salon wyda się bardziej pozytywnym miejscem.

Elly nowoczesna sofa na drewnianych nóżkach

Nowoczesne sofy na nóżkach

Do wyboru mamy bardzo zróżnicowane propozycje sof na nóżkach. Znajdziemy wśród nich minimalistyczne, oszczędne meble w stylu serii Actona Norwich, obszerne pikowane sofy kojarzące się z klasycznym wystrojem wnętrz, jak Actona Ria czy Actona Jonna, a także bardziej nowoczesne wariacje na temat tradycyjnych sof na nóżkach w stylu Actona Elly. Na tym wybór się nie kończy – wokół tych kategorii mamy wiele innych ciekawych propozycji sof tapicerowanych na nóżkach.

sofa na nóżkach Actona Ria

***

Nowoczesne sofy na nóżkach to świetny wybór do wnętrz w różnych stylach, zarówno tych bardziej nowoczesnych, jak i klasycznych. Dzięki wrażeniu optycznej lekkości, sofa na nóżkach znakomicie się prezentuje również w mniejszych pokojach czy salonach. Dystans między podłogą a sofą ułatwia też utrzymanie czystości i umożliwia cyrkulację powietrza pod meblem. Warto wykorzystać tego typu meble w swojej domowej aranżacji.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!