Modne wnętrza 2018 – trendy w aranżacji wnętrz

Jakie trendy w aranżacji wnętrz światowi projektanci przygotowali dla nas na nowy rok? Jakie aranżacje będziemy określać jako modne wnętrza 2018? Trendy na rok 2018 – mówiąc w skrócie – nieco nawiązują do tych z poprzednich lat, ale czeka nas też kilka nowatorskich rozwiązań. Przyjrzyjmy się po kolei najmodniejszym trendom wnętrzarskim 2018 w kolorach, dodatkach i stylach na 2018 rok.

Modne wnętrza 2018 trend na metal i szkło

Modne wnętrza 2018: trend na roślinność

Trendy w aranżacji wnętrz na 2018 rok wskazują na wciąż rosnącą popularność roślinności we wnętrzach oraz roślinnych motywów w wykończeniach i dodatkach. W aranżacjach z powodzeniem możemy wykorzystywać plakaty, tapety czy tkaniny z roślinnymi wzorami. Modne pozostają ogrody wertykalne, czyli system doniczek rozmieszczonych w taki sposób, by rosnące w nich rośliny dawały złudzenie zielonej ściany, a także tradycyjne rośliny doniczkowe. Pamiętajcie, że wybierając gatunki do doniczek, warto postawić na rośliny oczyszczające powietrze w domu, które dodadzą naszemu wnętrzu nie tylko uroku i stylowości, ale też wpłyną pozytywnie na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Modne wnętrza 2018: trend na eco-naturalność

Kolejny trend 2018, nieco powiązany z poprzednim, to moda na naturalność, również w wydaniu eco. W aranżacjach wnętrz 2018 pożądane są naturalne kolory, meble i dodatki z naturalnych materiałów, a także recykling w designie.  W modzie będą więc beże, brązy i przytłumione zielenie, drewno, len i naturalna wełna oraz meble z palet, samodzielnie odnawiane meble i ręcznie robione dodatki. Coraz większą popularność, również we wnętrzach, ma zdobywać ideologia zerowaste, czyli działania dążące do zminimalizowania wyrzucanych śmieci, a także powiązany z nią upcykling – przerabianie zniszczonych rzeczy w nowe.

Modne wnętrza 2018 trend na eco-naturalność

Modne wnętrza 2018: trend na fiolet

Kolor roku 2018, ogłoszony przez Instytut Pantone, to Ultra Violet – głęboki, intensywny odcień fioletu. Oprócz tego w modzie będą wspomniane wyżej kolory kojarzące się z naturą (piaskowy beż, kremowa biel, jasna szarość, głęboki niebieski, jasna zieleń, brudny róż, brzoskiniowy, ciepły brąz, lawendowy róż i pastelowy róż) oraz kilka bardziej intensywnych barw, jak granat, pomidorowa czerwień, intensywna żółć i jaskrawa limonka. Niezależnie czy jesteśmy wielbicielami bardziej stonowanej i spokojnej kolorystyki, czy intensywnych i zdecydowanych barw, wśród kolorów sezonu 2018 z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Modne wnętrza 2018: trend na metal i szkło

Pamiętacie popularną w ubiegłym sezonie miedź? Trend na metaliczny połysk ma swoją kontynuację w 2018 roku! Modny będzie przede wszystkim klasyczny, chromowany metal z charakterystycznym połyskiem. Z metali kolorowych popularnością ma się cieszyć przede wszystkim mosiądz. Metal będzie popularny również w czystszej wersji – nieoszlifowany i nieco siermiężny. Wśród modnych materiałów meblarskich 2018 wymieniane są też szkło i szklane meble, nieśmiertelne drewno i elegancki marmur. Z tkanin wykończeniowych przewidywana jest popularność weluru, wełny i naturalnego lnu.

Modne wnętrza 2018 trend na metal i szkło

Modne wnętrza 2018: trend na geometrię

Obok trendu na roślinność i roślinne wzory ma się także rozwijać trend na geometrię. Z pewnością znacie go też z ubiegłych sezonów, chociażby z trendu na płytki heksagony. W 2018 geometria ma też królować nie tylko na płytkach podłogowych i ściennych, ale też na plakatach i tapetach, wzorach tkanin oraz kształtach lamp i dodatków. W modzie będą zarówno proste wzory typu heksagony, trójkąty czy prostokąty, jak i bardziej złożone abstrakcyjne kompozycje geometryczne. Dozwolone będzie również łączenie różnych wzorów w jednej aranżacji. Szczególnie modne będą wzory geometryczne nawiązujące do egzotycznych wzorów ludowych.

***

Co ciekawe, oprócz wymienionych wyżej trendów, w 2018 mamy też chętniej ukrywać w naszych domach elektronikę – komputery, tablety i telefony mają stać się niewidoczne. Co sądzicie o tych przewidywaniach projektantów? Czy któryś z trendów 2018 zamierzacie wykorzystać w swoim mieszkaniu? Podzielcie się opinią w komentarzach!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Modne wnętrza 2018 – trendy w aranżacji wnętrz”
  1. Roosevelt Listopad 7, 2018 at 12:16 #

    Świetna robota!

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!