Wehikuł czasu – kuchnia w stylu retro

kuchnia w stylu retroModa na retro od kilku lat miewa się całkiem nieźle. Wskazują na to zarówno projekty ubrań największych domów mody, królujące na wybiegach, jak i meble, sprzęt oraz dodatki do mieszkań, prezentowane przez dizajnerów na targach wnętrzarskich. Świat zwariował na punkcie retro. Dekoratorzy i projektanci przemycili ten trend do wszystkich możliwych pomieszczeń w domu. My zajrzymy dziś do kuchni.

Meble i dekoracje w stylu vintage/retro, można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Bardzo modne stało się mieszanie dodatków i sprzętów w starym stylu z bardzo nowoczesnymi meblami. Producenci prześcigają się w tworzeniu kuchennego wyposażenia, którego stylistyka przywodzić ma na myśl starodawne wnętrza, a które jednocześnie będą naszpikowane najnowszymi technologiami i wykonane będą z materiałów wykorzystywanych współcześnie.

Do tego typu sprzętów niewątpliwie należą kultowe już produkty włoskiej firmy SMEG z lodówkami na czele. Inne firmy produkujące kuchenne AGD także poszły w ślady prestiżowej marki i wypuściły na rynek lodówki o obłych kształtach, z charakterystycznymi “klamkami”. Zrobiły to między innymi firmy: Ardo, Bosch oraz Gorenje, stając się doskonałą (bo tańszą) alternatywą dla sławnego SMEG’a.

Zobaczcie jak prezentują się lodówki retro powyższych producentów.

Producenci nie poprzestają jedynie na stylizowanych lodówkach. Na rynku znajdziecie mnóstwo okapów, piekarników, ekspresów do kawy, zmywarek oraz kuchenek mikrofalowych w stylu retro. Poza wspomnianymi wyżej markami, duży asortyment kuchennych retro sprzętów posiada także firma Ariston oraz Candy.

Co przygotowali dla nas producenci? Przykłady tego, co można spotkać w sklepie z wyposażeniem, znajdziecie poniżej. 

Jakie meble będą pasowały do tego typu sprzętów? Jak zaaranżować przestrzeń w kuchni, aby uzyskać pożądany efekt? Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia przyniosą odpowiedzi na Wasze pytania :)

 Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!