Wielki powrót fototapety do wnętrz

Chyba każdy z nas ma w głowie pamiętne fototapety przedstawiające nadmorskie widoki, górskie krajobrazy lub inne nastrojowe panoramy. Tak powszechna w latach 80. i 90. fototapeta znów powraca do łask. Aktualnie to jeden z nowatorskich sposobów nadania wnętrzom nietypowego, indywidualnego charakteru oraz recepta na oryginalność i nieszablonowość.

Nie da się ukryć, że fototapeta jest jednym z rozwiązań, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie – poza bardzo szerokim wyborem tapet możliwe jest także zaprojektowanie własnej bądź też stworzenia fototapety ze zdjęcia, które sami wykonaliśmy. Dzięki temu mamy możliwość umieszczenia na ścianie fotografii, które mają dla nas szczególne znaczenie, w wybranym i według nas najodpowiedniejszym miejscu. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w salonach, nowoczesnych gabinetach, a nawet kuchniach. Fototapeta pozwala w pewien sposób wyrazić siebie, dopracować ostateczny kształt wnętrza odpowiednim, przykuwającym wzrok akcentem, i nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter.

bialy-stolik-kudo-w-eleganckim-pokoju-38fototapeta18fototapeta23fototapeta30

Jest to też idealne rozwiązanie w razie gdyby nasze mieszkanie przestało się nam podobać. Fototapeta pomoże nam odświeżyć zastaną aranżację, a nawet całkowicie ją odmienić. Czasami faktycznie diabeł tkwi w szczegółach i taka zmiana może okazać się bardzo korzystną decyzją. Niekwestionowanym atutem fototapet jest także niski koszt oraz łatwość montażu. Jeden dzień wystarczy, by całkowicie zmienić pomieszczenia, do których przywykliśmy i które przestały cieszyć nasze oko. Jest to także sposób, który może zadowolić każdego miłośnika fotografii.

fototapeta15fototapeta16fototapeta13fototapeta10

Fototapeta nie musi być tylko elementem wpisującym się, czy wręcz wtapiającym się w całość aranżacji – równie dobrze może stać się centralnym punktem mieszkania, skupiającym na sobie uwagę każdego gościa. Biorąc pod uwagę dzisiejsze możliwości i efekty, które osiągane są przez fotografów, fototapeta może być prawdziwym dziełem sztuki. Sztuka nie musi kojarzyć nam się wyłącznie z galerami sztuki, czy muzeami. Sztuka użytkowa jest równie ważna i równie wartościowa – każdy miłośnik sztuki może cieszyć się nią we własnym zakątku.

fototapeta27fototapeta22fototapeta2przytulny-naroznik-salonowy-z-biala-lawa-aversa-175

Od 2009 roku na polskim rynku obserwujemy wzmożone działania promocyjne producentów fototapet. Wtedy też pojawiła się spora ilość rozwiązań podobnych – szablonów malarskich, samoprzylepnych naklejek naściennych, deco bordów, czy deco stickersów – dzięki którym w łatwy i tani sposób możemy odmienić swoje mieszkanie. Najważniejsze, że wybór jest naprawdę ogromny – zarówno miłośnicy przyrody, fotografii, jak i ekscentryczni, awangardowi zapaleńcy mogą znaleźć wzór, który zaspokoi ich potrzeby i trafi w gusta.

fototapeta19fototapeta26fototapeta25fototapeta24

Fototapeta pomoże także przełamać nudę i szarość codziennego dnia – zwłaszcza, gdy za oknem nie czeka na nas wspaniałe, ciepłe słońce i bezchmurne, lazurowe niebo. :)

Zdjęcia pochodzą ze stron: Meblobranie, Obrazoteka, Urządzamy, Agaton Studio, E-mieszkanie, Cztery Kąty.


Autor: Ewa z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!