Wieszak na ubrania stojący – praktyczny w domu i w biurze

W sezonie zimowym, zarówno w pracy, jak i w domu, zmagamy się z koniecznością przechowywania kurtek osób przychodzących z zewnątrz. Na szczęście, jeśli wyposażymy się w stojący wieszak na ubrania, w łatwy sposób rozwiążemy ten problem. Co warto wiedzieć o tym meblu?

stojaki metalowe na ubrania

Kiedy przyda się nam stojący wieszak na ubrania?

Wieszak stojący na ubrania świetnie sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu, które jest wyposażone w przestronny przedpokój. Wówczas każdy domownik, wracający z zewnątrz będzie mógł wygodnie powiesić swoją kurtkę lub płaszcz. Również jeśli regularnie odwiedzają nas goście, wieszak na ubrania stojący może okazać się dużym ułatwieniem. Pełnię swoich możliwości wieszak taki pokazuje, gdy użytkowany jest przez większe grono osób, jednak można kupić go także dla zalet estetycznych.

Wieszaki stojące na ubrania świetnie sprawdzają się jednak również w pracy. Mogą z nich korzystać zarówno pracownicy biur, jak i przychodzący do naszej firmy klienci, którzy również chcą przecież móc zostawić gdzieś swoje kurtki i parasole. Wieszak jest uniwersalną konstrukcją, która równie dobrze sprawdzi się w biurze rachunkowym co w poczekalni u lekarza. Sezon, w którym nosi się okrycia wierzchnie, trwa w Polsce nawet pół roku, wobec tego jest to bardzo przydatny zakup.

Jak wybrać dobry wieszak stojący na ubrania?

Pierwsza sprawa, jeśli chcemy kupić stojak metalowy na ubrania, to określenie, choćby w przybliżeniu, ile osób będzie wieszać na nim swe kurtki. Możemy kupić zarówno wieszaki stojące na ubrania z dużą liczbą haczyków, jak i niewielkie, zajmujące za to mniej miejsca. Druga sprawa to wysokość. Jeśli mają z niego korzystać dzieci, stojak metalowy na ubrania powinien mieć haczyki na poziomie, który umożliwi maluchom komfortowe zawieszanie i zdejmowanie kurtek, bez proszenia za każdym razem osoby dorosłej.

Skoro już o haczykach mowa – są one kluczowym elementem wieszaka, który bardzo mocno wpływa na jego funkcjonalność. Powinien więc być na tyle zakrzywiony i cienki, by nasz wieszak stojący na ubrania pozwalał na łatwe i przyjemne wieszanie kurtek – bez ryzyka, że spadną z niego za trzy minuty. Pamiętajmy też o dodatkowych funkcjach, np. jeśli szukamy wieszaka do poczekalni, sprawdźmy metalowe stojaki na ubrania, które można łatwo obracać o 360 stopni.

Stojak metalowy na ubrania to również dekoracja

Poza wszystkimi wyżej wymienionymi zaletami, wieszak na ubrania stojący może być świetną dekoracją zarówno naszego przedpokoju, jak i biura czy poczekalni. Przede wszystkim, nadaje on pomieszczeniu, w którym stoi, specyficzny styl. Osoby wchodzące do niego widzą, że pomieszczenie zostało zaprojektowane z troską o nich, z przewidywaniem i zapobiegliwością, gotowością do zaspokajania prostych, ale ważnych potrzeb dnia codziennego. Jednak to nie wszystko.

Na przykład stojaki metalowe na ubrania mogą mieć wspaniałą, surową estetykę, podkreślającą oficjalny charakter miejsca, w którym stoją. Oczywiście nie wszystkie wieszaki utrzymane są w tym stylu, jeśli szukamy czegoś innego, w obecnych czasach z łatwością to znajdziemy. Wieszak stojący na ubrania może być również wykonany w kunsztowny sposób, łączący potrzeby funkcjonalne z wyszukanym wzornictwem, kształtem czy kolorystyką. Wystarczy poświęcić chwilę na dobranie tego mebla, by nadać pomieszczeniu nową jakość.

Wieszaki na ubrania plastikowe a wieszaki stojące

Stojący wieszak na ubrania ma wiele zalet. Możemy dzięki niemu dostać się do naszych kurtek czy płaszczy szybko. Jeśli ubrania są wilgotne od deszczu, będą mogły łatwo wyschnąć. Wieszak taki może być również wyposażony w specjalny pierścień na parasole. Z drugiej strony nie zawsze mamy odpowiednio przestronne pomieszczenie na postawienie takiego mebla. Wówczas z pomocą przyjść nam mogą szafy wyposażone w tradycyjne wieszaki na ubrania plastikowe.

Mają one tyle wariantów, kształtów i rozmiarów, że łatwo znajdziemy coś dla każdej kurtki i płaszcza. Wieszaki plastikowe na ubrania tanio i w dużych ilościach kupimy w bardzo wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Oczywiście, wieszaki ubraniowe plastikowe umieszczone w szafach nie dają tak łatwego dostępu do kurtek, jak stojaki ubraniowe, jednak niekiedy nie chcemy, by odzież wierzchnia była przez cały czas na widoku. Do takich potrzeb wieszaki odzieżowe plastikowe sprawdzą się akurat bardzo dobrze.


Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!