Wnętrza w stylu klasycznym

Styl klasyczny to ponadczasowy sposób na stylizację wnętrza. Takie aranżacje cechują się elegancją, wygodą i uniwersalnością, która sprawia, że klasyczne wnętrze zawsze prezentuje się modnie. Sekretem udanej klasycznej aranżacji jest prostota i odpowiednie dodatki, które podkreślą nasz indywidualny styl.

Wnętrza w stylu klasycznym z meblami z serii Nagano

Wnętrza w stylu klasycznym – salon ze stolikiem RTV Elise

czym charakteryzują się wnętrza w stylu klasycznym

Wnętrza w stylu klasycznym powinny być przede wszystkim eleganckie i ponadczasowe, a także wygodne i przytulne. Podstawową zasadą urządzania takiego wnętrza jest równowaga aranżacji. Naturalne materiały i faktury, różnorodne wzory, proste, uniwersalne wzornictwo – to powinny być podstawowe wyznaczniki wnętrza w stylu klasycznym.

Wnętrza w stylu klasycznym jadalnia z krzesłami Frida i stołem Nagano

Wnętrza w stylu klasycznym – jadalnia ze stołem Nagano i krzesłami Frida

Jakie meble dobierać do wnętrza w stylu klasycznym

Meble do wnętrza w stylu klasycznym powinna charakteryzować przede wszystkim prostota i elegancja. Poszczególne elementy wystroju powinny zgrywać się ze sobą nie tylko pod względem kolorystyki, ale też zastosowanego wykończenia. Cała aranżacja nie musi być stworzona z jednego kompletu mebli, ale powinna być jednolita i harmonijna.

Wnętrza w stylu klasycznym salon ze stolikiem Cross

Wnętrza w stylu klasycznym – salon ze stolikiem marmurowym Cross

Kolory pasujące do klasycznych wnętrz

Kolorystyka wnętrza w stylu klasycznym powinna być stonowana – cenione są tu przede wszystkim szarości, beże, brązy i biele. Można je ożywić subtelnymi akcentami kolorystycznymi, szczególnie tymi stosowanymi w dodatkach. Fiolet, niebieski czy ciemna zieleń pięknie się będą prezentować na zasłonach czy ozdobnych poduszkach.

klasyczny salon z elegancką sofą Elly

Wnętrza w stylu klasycznym – salon z elegancką sofą Elly

Materiały najlepiej sprawdzające się w klasycznych wnętrzach

Cenione są tu materiały naturalne, takie jak drewno, kamień czy cegła. Możemy wykorzystać je w wykończeniach ścian, podłogi, czy – w przypadku drewna – również w meblach. W wykończeniach sof i krzeseł świetnie się sprawdzi naturalna skóra, a także luksusowe materiały tapicerki, uzupełnione prostymi zdobieniami.

klasyczna jadalnia z krzesłami Dima

Wnętrza w stylu klasycznym – jadalnia ze stołem Nagano i krzesłami Dima

Dodatki w stylu klasycznym

Wnętrza w stylu klasycznym można uzupełnić dodatkami niemal każdego rodzaju – to one podkreślą indywidualny charakter naszego wnętrza i pozwolą na szybką odmianę aranżacji. Świetnie sprawdzają się tu luksusowe dodatki w stylu glamour (kryształ, mosiądz, złoto), których przepych doskonale współgra z prostym i eleganckim wnętrzem.

***

Wnętrza w stylu klasycznym to sprawdzony sposób na ponadczasową aranżację. Pamiętajmy, że meble i wykończenie wnętrza powinno być dość uniwersalne, by za pomocą odpowiednich dodatków można było nadać aranżacji określony styl i charakter. Taki salon będzie się świetnie prezentował niezależnie od mody.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!