Wnętrze w stylu marynarskim

Lato to czas, w którym jednym z obowiązkowych trendów jest styl marynarski. Powszechny w świecie mody, równie dobrze pasuje także do wnętrz. Wnętrze w stylu marynarskim nie wymaga całkowitej zmiany wystroju, ponieważ charakteru nadadzą mu już same dodatki w tym stylu.

Sztandarowe kolory to biel, granat oraz niebieski.

Obowiązkowe są białe lub błękitne ściany oraz dodatki w stylu marine: obrazki przedstawiające morskie krajobrazy, plaże i żaglowce, czerwone koła ratunkowe, muszle i kamienie.  Dodatkowy niezbędny element to dywaniki, koce lub poduszki w paski. Podłoga w stylu marynarskim to malowane na biało deski.

Do stylu marynarskiego pasują odnowione, pomalowane na biało stare meble – szafy, regały, komody oraz meble z jasnego drewna. Jednak przy morskich aranżacjach sprawdzają się też – rattan i wiklina. Meble wypoczynkowe – łóżka, sofy, fotele są zazwyczaj białe, ewentualnie w kolorze ecru. Morskiego charakteru nadadzą wnętrzu także pledy i kapy w granatowo-białe lub czerwono-białe paski. Dodatki takie jak muszle, naczynia wypełnione piaskiem, czy drewniane modele żaglowców nie zostawią wątpliwości związanych z określeniem stylu aranżacji.

Urządzenie wnętrza w stylu marynarskim tak naprawdę jest bardzo proste – doskonale sprawdza się tu powiedzenie o diable tkwiącym w szczegółach, gdyż to właśnie dzięki dodatkom najprościej przemienić zwykłe, proste wnętrze w niepowtarzalny zakątek morskiej przygody. :)

 

Zdjęcia pochodzą ze stron: Domosfera, House of turquoise, Mieszkania dla singli,

 Autor: e.
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!