Szare wnętrze – zrób je z głową!

Szare wnętrza nie muszą być smutne. Szary jest jednym z tych kolorów, które doskonale się komponują z wieloma innymi barwami. Bardzo łatwo jest dobrać dodatki do wnętrza, w którym bazowym kolorem jest właśnie któryś z odcieni szarości. Proste połączenia kolorystyczne sprawiają, że szare wnętrze ożywa, a przy tym nie wygląda banalnie. Sprawdźcie sami!

Szare wnętrze z żółtymi detalami

Jakie kolory łączyć z szarościami?

Szary w wersji stonowanej – połączony z bielą, czernią lub kolorem srebrnym, nadaje wnętrzu odrobiny wytworności. Połączenia te często wykorzystuje się chcąc nadać mieszkaniom wyglądu glamour. Jeżeli chcemy użyć we wnętrzu różnych odcieni szarości i zestawić je ze sobą, możemy dobrać do nich drewniane podłogi i meble w ciepłych barwach. Dzięki temu wnętrze będzie bardziej przytulne.

Stół XenonNarożnik Puffin

Bardzo popularnym i niezwykle efektownym rozwiązaniem jest połączenie szarości z głębokimi, intensywnymi barwami: szafirem, fuksją, ametystem, czy soczystą zielenią. Szarości – zarówno jasne popielate odcienie, jak i ciemne grafitowe – doskonale współgrają także z jaskrawymi żółcieniami i oranżami. Przygaszają nieco energetyczne, ostre barwy, a jednocześnie zyskują ciepły wygląd i głębię.

intensywnie różowe kwiaty w szarym pokojuczerwona sofa pośrodku szarego pokojuszaro-białe wnętrze z pomarańczowymi dodatkami

Jak wykorzystać szarość we wnętrzu?

Kolor szary jest elegancki, ponadczasowy i doskonale sprawdza się jako tło dla innych barw. Jednak szarości lepiej nie wykorzystywać jako dominującej barwy w pomieszczeniu. Mieszkanie z szarymi meblami i ścianami, bez żadnych kolorowych dodatków, będzie się wydawać zimne i nieprzyjemne. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na pomalowanie ścian na szaro, najlepiej dobrać do nich przynajmniej jeden mebel w intensywnym kolorze i do tego trochę kolorowych akcesoriów. Z kolei jeśli kupimy szare meble, ściany lepiej pomalować na inny kolor.

Sofa TopicSofa CordSofa CassiusNarożnik Starling

Fotel BravaFotel MobiFotel prostyFotel Wau ElastomerFotel AwardFotel Cubby 4NFotel Drafty Grey

Dzięki temu, że szarość dobrze łączy się z wieloma barwami, możemy szybko odmienić charakter naszego mieszkania przemalowując ściany i dobierając do szarych mebli kilka dodatków w pasującym kolorze. Takie rozwiązanie będzie bardzo dobre dla osób, które lubią często modyfikować swoje otoczenie i wiedzą, że po roku najdzie ich ochota na małą zmianę mieszkania. No i szare meble mają jeszcze jeden ważny plus – ewentualne zabrudzenia są na nich mało widoczne.

Biała Ława Aversa dobrana do szarych mebliŁawa Victoria szaro-białaSzare krzesło pikowaneBiały stolik Nano dopasowany do szarej sofyBiała ława Monaco zestawiona z szarościamiAutor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!