Wygodny fotel do czytania książek – jak wybrać?

Wygodny fotel do czytania książek to marzenie każdego bibliofila. Powinien pozwalać nam na wygodne rozłożenie się z książką i pogrążenie w lekturze nawet na wiele godzin. Jakie cechy powinien posiadać wygodny fotel do czytania książek? I jak wybrać idealny model? Odpowiemy dziś na te pytania.

Wygodny fotel do czytania książek - jak wybrać?

Pomysł na aranżację: fotel Melanie, stolik Tipton, regał Seaford

Wygodny fotel do czytania książek – jak wybrać?

Najważniejszym aspektem idealnego fotela do czytania książek jest komfort i wygoda użytkowania. Zwróćmy uwagę na wielkość i wymiary siedziska – czy będzie można się na nim rozsiąść w dowolnej pozycji? Przede wszystkim chodzi o to, czy wymiary dostosowane są do przyszłego użytkownika. Wygodny fotel do czytania książek nie ma jednych ustalonych rozmiarów, ponieważ mniejszej osobie wystarczy mniejsze siedzisko, a ktoś większy będzie potrzebował dużo większego fotela. Warto sprawdzić wymiary fotela czy krzesła, na którym dobrze nam się siedzi u rodziny czy znajomych, jeśli same cyfry niewiele nam mówią. Łatwiej będzie nam wówczas znaleźć idealny model.

Kolejny aspekt to wysokość oparcia i rozmiar podłokietników. Wygodny fotel do czytania książek powinien umożliwiać nam pełne oparcie się, a podłokietniki powinny dawać możliwość podparcia rąk. Możliwość podparcia rąk ma niebagatelne znaczenie przy czytaniu dużych, ciężkich tomów, których duża waga może niekiedy powodować zmęczenie rąk. O czym jeszcze pamiętać w kontekście komfortu korzystania? Warto uzupełnić fotel pasującym do niego stolikiem kawowym, na którym będziemy mogli odłożyć czytany właśnie tom czy postawić kubek z kawą czy herbatą. Przyda się też lampa stojąca, dająca więcej światła, i ciepły koc. To ważne uzupełnienie wystroju, uprzyjemniające nam korzystanie z kącika czytelniczego.

Wygodny fotel do czytania książek Manley

Pomysł na aranżację: fotel Manley, chowane stoliki

Fotel do czytania książek – nie tylko wygodny

Kiedy już sprawdzimy, jakie wymiary powinien mieć odpowiedni do naszych potrzeb wygodny fotel do czytania książek, trzeba się zastanowić nad dopasowaniem go do wystroju. Warto wybrać model, który doskonale wpasuje się w nasze wnętrze i zaplanowany wystrój salonu czy sypialni. W tradycyjnych aranżacjach dobrze sprawdzają się proste, obszerne fotele, w stylu fotela Actona Elly czy Actona Melanie. Do wnętrz wykończonych w stylu glamour warto wybrać fotel w stylu chesterfield, taki jak fotel Actona Charlietown, lub prostszy fotel wykończony eleganckim welurem. Do aranżacji nowoczesnych sprawdzą się modele w stylu Actona Ramsey czy nawiązujący do klasyki fotel Actona Chisa.

Wygodny fotel do czytania książek Chisa

Pomysł na aranżację: fotel Chisa, stolik Dudley, regał wiszący

Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza coś bardziej oryginalnego, warto się zastanowić nad wyborem dużej pufy do salonu lub eleganckiej leżanki (np. Actona Slinky). Tego typu meble tapicerowane zajmują trochę więcej miejsca, więc warto się na nie zdecydować tylko jeśli mamy odpowiednio duży salon. W innym wypadku leżanka czy pufa będą nam przeszkadzać w poruszaniu się po pomieszczeniu. Ich sporą zaletą jest za to możliwość przyjęcia na siedzisku nieco innej pozycji – nie tylko siedzącej, ale też leżącej czy półleżącej. Ci, którym zdarza się odkryć, że dopiero co otworzyli książkę, a tu nagle zrobiła się trzecia w nocy, z pewnością docenią to rozwiązanie.

***

Wybierając wygodny fotel do czytania książek, warto podzielić poszukiwania na dwa etapy: najpierw ustalić odpowiednie rozmiary idealnego krzesła, a potem przejść do szukania idealnego modelu pod względem wizualnym. Nie zapominajmy też o dodatkach, takich jak stolik kawowy do postawienia kubka z herbatą, lampa stojąca czy koc do okrycia się – docenimy ich rolę przy wielogodzinnym relaksie z książką.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!