Z czego zrobić podłogę w domku letniskowym?

Domek letniskowy to bardzo przyjemne miejsce, które zwłaszcza w sezonie letnim jest dla nas źródłem wielu przyjemnych przeżyć. Wiadomo, że każdy chciałby urządzić go praktycznie i wygodnie. Dziś sprawdzimy jak zrobić to podczas wyboru podłogi domku.

co na podłogę w domku letniskowym

Jaka podłoga w domku letniskowym?

Przed postawieniem pytania, z czego zrobić podłogę w domku letniskowym, warto zastanowić się, jakie warunki panują w tym budynku. Pozwoli to nam wybrać taki rodzaj podłogi, która najlepiej się tam sprawdzi.

  • Zwróćmy uwagę, że domek letniskowy jest miejscem, z którego na dobrą sprawę korzystamy niemal wyłącznie w sezonie letnim, co daje kilka miesięcy w roku. Wobec tego warto zastanowić się, czy wydawanie dużej kwoty na podłogę będzie najlepszą inwestycją.
  • Domek jednorodzinny nie jest zwykle ogrzewany. W dodatku raczej zapewnia gorszą izolację przed zimnem niż normalny dom mieszkalny. Nic dziwnego – w sezonie letnim nie stanowi to żadnego problemu, a jest dużą zaletą, jeśli chodzi o koszt budowy i eksploatacji domku. Warto jednak zdawać sobie sprawę z konsekwencji – dużo łatwiej w takim budynku o wilgoć, co w połączeniu z niskimi temperaturami w chłodniejszych miesiącach może sprawiać, że mało odporna podłoga zostanie uszkodzona.
  • Gdy zastanawiamy się, z czego zrobić podłogę w domku jednorodzinnym weźmy wreszcie pod uwagę, że w tym budynku mniej dbamy np. o wycieranie butów niż na co dzień. Wobec tego podłoga powinna być nieco bardziej odporna niż ta w naszym „normalnym” domu czy mieszkaniu.

Co na podłogę w domku letniskowym?

Dobrą odpowiedzią na wymienione przed chwilą potrzeby są panele podłogowe. Jeśli więc zastanawiamy się, jaka podłoga w domku letniskowym sprawdzi się najlepiej, to nimi warto się zainteresować w pierwszej kolejności.

Pierwszą korzyścią jest ich cena. Na tle konkurencji wyglądają na atrakcyjną opcję, przez co nie będziemy musieli wydawać sporej sumki na miejsce, w którym spędzamy niewielką część roku. Również w przypadku, gdy ulegną zniszczeniu lub np. znudzą się nam, wymiana ich na nowe nie stanowić będzie problemu. Odnośnie do wymiany, warto również wspomnieć, że są względnie proste w montażu. Oczywiście, nie położymy ich w kwadrans, jednak szczególnie względem tego, co oferują, wypadają pod tym względem bardzo korzystnie.

Panele są również łatwe do utrzymania w czystości. Bez trudu umyjemy je lub zamieciemy, przez co, nawet gdy dzień wcześniej będziemy chodzić po domku w zabłoconych kaloszach, nie odbije się to na atrakcyjności wizualnej domku. Wreszcie, panele podłogowe są łatwo dostępne we w zasadzie każdym sklepie, w rozmaitych wariantach. Możemy wybrać zarówno kolor, wzór, jak i techniczne szczegóły, takie jak chociażby klasę ścieralności. Bez trudu dostosujemy je więc do własnych potrzeb.

Z czego zrobić podłogę w domku?

Odpowiedź na pytanie, co na podłogę w domku letniskowym, nie musi ograniczać się wyłącznie do paneli. Każdy człowiek ma nieco inny gust i potrzeby, wobec tego być może akurat tobie bardziej przypadnie do gustu jedno z alternatywnych względem paneli podłogowych rozwiązań.

Zacznijmy od wykładziny. Jest ona tania, a także banalna w położeniu. Ma więc dwie bardzo duże zalety odnośnie do tego, czego oczekujemy od podłogi w domku jednorodzinnym. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykładzinę, może okazać się, że nie spełni ona naszych oczekiwań względem wytrzymałości i odporności. Szczególnie gdy pojawi się wilgoć lub zaczniemy chodzić po niej w butach noszonych chwilę wcześniej przy podlewaniu grządki, może okazać się, że nie spełnia naszych potrzeb. Jeśli jednak liczymy się z koniecznością jej wymiany co jakiś czas, może okazać się świetnym wyborem.

Niemal na przeciwnym krańcu znajdują się kafelki. Są one nieco droższe od wykładziny, ich położenie może zająć więcej czasu, jednak niestraszna im wilgoć czy kiepska pogoda, wyczyszczenie ich np. z błota, resztek trawy czy sierści również jest banalnie proste i szybkie. Jeśli jednak znajdzie się na nich woda, często stają się śliskie, co może być niebezpieczne.


Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!