Zabawki ogrodowe dla dzieci – które najlepiej wybrać?

Każdy maluch marzy o kąciku do zabaw w ogrodzie przeznaczonym tylko dla niego, a każdy rodzic o chwili spokoju, jaką gwarantują zajmujące pociechy zabawki ogrodowe. Szeroka oferta mebli ogrodowych dla dzieci, zabawek dziecięcych do ogrodu czy domków ogrodowych dla najmłodszych pozwoli nam na wybór odpowiednich rozwiązań do naszego ogrodu. Na co zwrócić uwagę? Huśtawki, kolorowe akcesoria czy może elementy placów zabaw?

Zabawki ogrodowe dla dzieci Nardi

Stoliki dla dzieci do ogrodu

Stoliki dla dzieci to bardzo ciekawa kategoria zabawek ogrodowych dla dzieci, szczególnie pod kątem stolików edukacyjnych, nadających się do wykorzystania zarówno na dworze, jak i w pomieszczeniach. Dzieci mogą przy nich malować, rysować się, bawić na różne sposoby, schować pod blatem akcesoria czy zabawki – możliwości jest bardzo dużo, a każdy producent oferuje własne, ciekawe rozwiązania. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność. Im więcej możliwości zabawy ma maluch, tym mocniej może rozwijać swoją kreatywność. Szczególnie warta uwagi są zabawki ogrodowe Keter – marka znana jest ze stosowania w swoich produktach ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań.

Stolik edukacyjny Creative Table

Zabawki ogrodowe dla dzieci – place zabaw

Jeśli mamy dużo miejsca w ogrodzie, dobrym rozwiązaniem mogą być place zabaw dla dzieci. Oferta tego typu zabawek ogrodowych dla dzieci jest bardzo szeroka, więc bez większych problemów znajdziemy coś odpowiedniego do potrzeb naszych maluchów. Dla młodszych lepszym rozwiązaniem są mniejsze konstrukcje, jak plac zabaw Funtivity Playhouse Keter, przy starszych dzieciach dobrze się sprawdzą również większe place zabaw. Do wyboru mamy bardzo szeroki wachlarz atrakcji – od zjeżdżalni, przez huśtawki, aż po ścianki wspinaczkowe czy liny i drabinki. Rodzaj placu zabaw i zamontowane w nim atrakcje powinniśmy dostosować do wieku naszych pociech i rozmiarów ogrodu.

Plac zabaw dla dzieci Funny

Domki ogrodowe dla dzieci – coraz popularniejsze wśród zabawek ogrodowych

Domki ogrodowe dla dzieci to kolejna kategoria popularnych zabawek ogrodowych. Do wyboru mamy konstrukcje wykonywane z różnych materiałów i w różnych wariantach kolorystycznych, dla młodszych i dla starszych dzieci. Najbardziej trwałe są domki ogrodowe dla dzieci drewniane, przypominające domki letniskowe w miniaturze, z kolei małe domki ogrodowe z tworzyw sztucznych lepiej się sprawdzą przy małych dzieciach ze względu na większe bezpieczeństwo korzystania. Warto zaangażować starsze dzieci w konstruowanie domku ogrodowego lub jego wykończenie – wówczas maluch będzie miał poczucie, że domek ogrodowy jest naprawdę jego własnością i chętniej będzie dbał o konstrukcję, a także się w niej bawił.

domek ogrodowy dla dzieci Magic Villa

Bezpieczeństwo ważne podczas korzystania z zabawek ogrodowych

Przy korzystaniu z zabawek ogrodowych dla dzieci pamiętajmy o względach bezpieczeństwa. Place zabaw powinny być odpowiednio zamontowane do podłoża, podobnie jak drewniane domki ogrodowe. Przy zabawkach ogrodowych z tworzyw sztucznych pamiętajmy, że warto chronić je przed deszczem i nadmiernym nasłonecznieniem, by dłużej zachowały idealny stan. Przy konstrukcjach drewnianych nie zapominajmy o regularnej konserwacji – bez tego okres żywotności placu zabaw czy domku ogrodowego dla dzieci będzie bardzo krótki. Przed zakupem należy też sprawdzić czy wybrane zabawki posiadają atesty pozwalające na wykorzystywanie ich przez dzieci, zarówno pod względem wykończenia, jak i bezpieczeństwa korzystania.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!