Renowacja podłogi – zestaw naprawczy do paneli

Podłoga jest elementem, który istotnie wpływa na wygląd całego domu lub mieszkania. Jednocześnie, narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia. W przypadku paneli podłogowych można przywrócić im atrakcyjny wygląd za pomocą zestawu naprawczego.

zestaw naprawczy do paneli podłogowych

Z czego składa się zestaw naprawczy do paneli?

Nawet najbardziej zadbana podłoga może się zniszczyć. W przypadku laminowanych paneli podłogowych istnieje jednak koło ratunkowe. Pozwala ono dokonać drobnych napraw i przywrócić świetność powierzchni.

Czym jest zestaw naprawczy do paneli? Jest to komplet przydatnych narzędzi i środków, które pozwalają na rozprawienie się z drobnymi uszkodzeniami. Zazwyczaj składa się on ze szpachelki i masy naprawczej. Czasem znajduje się w nim także środki służące do przygotowania powierzchni.

Trzeba jednak pamiętać, że zestaw naprawczy do paneli, mimo iż jest bardzo przydatny, sprawdza się jedynie w przypadku mniejszych uszkodzeń, które nie dotykają głębszych warstw paneli. Jeśli chodzi o większe defekty, konieczna niestety zazwyczaj wymiana całej podłogi. Dlatego istotne jest, by wybierać dobrej jakości panele, a także odpowiednio o nie dbać.

Zestaw naprawczy do paneli Kronopol i innych

Wiele firm oferuje produkty typu zestaw naprawczy do paneli – Kronopol, Classen, QuickStep czy nawet marki własne. Jak wybrać ten najlepszy?

Zanim zakupimy zestaw naprawczy do paneli podłogowych, warto zorientować się, co wchodzi w skład takiego produktu. W zależności od marki może on być lepiej lub gorzej wyposażony. W zestawie zazwyczaj znajduje się wosk, masa naprawcza, lakier i szpachelka. Jednak w zależności od firmy skład może się różnić.

Dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w zestaw naprawczy do paneli od firmy, z której wybraliśmy pokrycie naszej podłogi. Zdecydowanie ułatwi to przede wszystkim dostosowanie koloru, co może być nieraz dość dużym wyzwaniem. Warto także wybrać produkt wysokiej jakości – pozwoli to zachować piękny wygląd podłogi na dłużej i łatwiej uniknąć kolejnych uszkodzeń.

Wybór i cena zestawu naprawczego do paneli

Odpowiedni produkt może pomóc zaoszczędzić pieniądze na wydatkach związanych z wymianą podłogi. Ten aspekt może zachęcać wiele osób do zakupu produktów typu zestaw naprawczy do paneli. Cena takiego kompletu może się znacznie różnić – od kilkunastu złotych aż do kilkudziesięciu.

Koszt różni się w zależności nie tylko od firmy, ale też od ilości elementów czy trwałości. Niezależnie od tego, czy wybierzemy zestaw naprawczy do paneli Kronopol, czy innej firmy, warto kierować się dostępnymi kolorami, które będą pasować do naszej podłogi, a także trwałością.

Poprawnie wykonana i trwała naprawa pozwoli zdecydowanie wydłużyć żywotność paneli podłogowych, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Dlatego warto wyłożyć trochę więcej i zakupić zestaw wyższej jakości – jest to inwestycja na lata, która z pewnością się zwróci.

Jaki zestaw naprawczy do paneli podłogowych?

Stosowanie zestawu naprawczego do paneli jest dość proste. Doskonale sprawdza się przy małych uszkodzeniach mechanicznych, przede wszystkim ubytków różnego rodzaju. W przypadku większych uszkodzeń czy powstania mniejszych czy większych szczelin lub otarć, niestety zestaw się nie sprawdzi.

W przypadku powstawania szczelin i uszkodzeń ważne jest szybkie działanie, żeby nie doprowadzić do dalszych uszkodzeń. Niezwłoczne działanie pozwala osiągnąć najlepsze efekty.

Odpowiednie dopasowanie zestawu naprawczego do paneli pozwala uzyskać najlepsze efekty. Jego zastosowanie jest też proste. Warto jednak wykonywać naprawy z odpowiednią dbałością – dzięki ostrożności i odpowiedniemu wykonaniu można osiągnąć najlepsze efekty. W ten sposób sprawnie ukryjemy uszkodzenia, ale też zdecydowanie wydłużymy żywotność podłogi.

Jaki zestaw naprawczy do paneli laminowanych?

Panele laminowane nie są wykonane z drewna, lecz materiałów drewnopochodnych. Od zewnątrz pokryte są laminatem. Czy w przypadku podłogi z niej wykonanych także możliwa jest samodzielna renowacja?

Na szczęście zestaw naprawczy do paneli laminowanych także sprawdzi się dobrze w przypadku uszkodzeń tego typu podłogi. Najczęściej ten sam produkt wystarczy zarówno w przypadku paneli drewnianych, jak i laminowanych. Tak pierwsze, jak i drugie narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia – aby uniknąć wymiany całej podłogi, dobrze jest zaopatrzyć się w zestaw naprawczy.

Zarówno w przypadku drewna, jak i laminatu, zasada działania zestawu jest ta sama. Uszkodzenia zostają wypełnione masą naprawczą, a następnie przygotowane tak, by upodobnić się do reszty podłogi. Jest to prosty i skuteczny sposób na efektowny wygląd paneli.Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!