Przegląd żółtych mebli i dodatków

żółte mebleW hołdzie ostatnim promieniom letniego Słońca, przygotowałam dla Was mały przegląd żółtych mebli i dodatków, oraz sposobów ich wykorzystania. Wiele osób boi się zestawiać jaskrawe żółcienie z innymi kolorami. Zupełnie niepotrzebnie!

Nic nie zastąpi nam ciepłych, letnich promieni Słońca i wygrzewania się w nich. Nie pozostaje nam nic innego jak skupić się na solidnych przygotowaniach przed nadejściem jesiennej szarugi i zapewnieniu sobie choć namiastki tego słonecznego, wakacyjnego klimatu.

Żółte ściany, meble i dodatki można łączyć z wieloma kolorami. Żółcienie dobrze wyglądają między innymi w towarzystwie klasycznej czerni, głębokich fioletów i odcieni niebieskiego. Moim faworytem jest jednak srebrny i odcienie szarości (zwłaszcza jasne). W połączeniu z żółtymi dodatkami tworzą nienachalny, dobrze zgrany duet. Chłodny szary mrozi nieco zapędy rozgrzanego żółtego koloru, co daje niezwykle przyjazny dla oka efekt. Zobacz żółte krzesło do kuchni.

Żółty kolor możemy podzielić na przynajmniej cztery rodzaje odcieni:

żółte ściany1. Intensywne, cytrynowe, nasycone, które znacząco ożywiają wnętrze. Należy używać je z umiarem, najlepiej w formie jednego lub dwóch wyrazistych, dużych elementów (np. pomalowane w tym odcieniu drzwi i fotel w takim obiciu w przeciwległym kącie pokoju), albo wielu drobnych dodatków. Lepiej nie malować wszystkich ścian w tym odcieniu, ponieważ jest on bardzo jaskrawy i szybko męczy wzrok. Trudno będzie nam wypoczywać w otoczeniu zbyt wielu intensywnych, żółtych elementów. Możemy sobie jednak pozwolić na pomalowanie korytarza lub pomieszczenia przechodniego w całości na kolor żółty. To rozświetli i ociepli małe pomieszczenia bez okien.

żółte meble w salonie

2. Kolejną grupą są ugry i stonowane, naturalne żółcie – nadają one wnętrzu ciepła, oraz przytulnego klimatu. Świetnie nadają się do pokoi wypoczynkowych, do pokrywania dużych powierzchni, ścian oraz podłóg.

desiretoinspire.com3. Żółcień z odrobiną czerwieni, jest żywszy i cieplejszy. Odrobinę wpada w oranż. Nie jest tak jaskrawy jak odcienie cytrynowe, więc z powodzeniem można go łączyć z intensywnymi barwami, ale tu także należy zachować zdrowy rozsądek.

4. Ostatnią już grupą koloru żółtego jest odcień złoty, a wręczkolor żółty w kuchni miedziany. Z pewnością doda wnętrzom wytwornego charakteru. Musimy uważać, żeby nie przesadzić i nie stworzyć w mieszkaniu małego Wersalu. Chociaż… co kto lubi ;)

 

Poniżej galeria mebli, dodatków oraz aranżacji, które – mam nadzieję – zainspirują Was do przemycenia do swoich wnętrz odrobiny Słońca :)

 Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!