Stoły kuchenne szklane

sortuj:
 • Udana aranżacja kuchenna to harmonijne połączenie mebli z dodatkami. Warto przy tym nie bać się nietuzinkowych rozwiązań – takich jak stoły kuchenne szklane. Elegancki, pełen połysku i lekki optycznie blat zwykle wspiera się na metalowej konstrukcji. Można też wybrać model z ramą z drewna, tworzywa sztucznego czy nawet rattanu i technorattanu. Wbrew obawom szkło wykorzystywane do produkcji stołów jest bardzo trudne do rozbicia. Wymaga jednak regularnej pielęgnacji i nieskazitelnej czystości. Wtedy odwdzięcza się swoim szykownym blaskiem. Stoły szklane do kuchni pełnią przy tym funkcję praktycznych dekoracji.

  Stoły szklane kuchenne wykonuje się najczęściej ze szkła hartowanego (blat) i metalu, zwykle chromowanego (rama i nogi). To duet typowy dla aranżacji w stylu modern. Szkło hartowane jest bardzo solidne i odporne na rozbicie. Gdyby już jednak doszło do jego uszkodzenia, to warto pamiętać, że rozpadnie się na drobne kawałki, które nikogo nie pokaleczą. Szklane stoły kuchenne należy regularnie czyścić, i to z obu stron. Wtedy ich ujmujący blask będzie na stałe królował w aranżacji. Można znaleźć model zarówno ze szkła transparentnego, jak i barwionego. W jadalni warto jednak unikać czarnego szkła, na którym najbardziej są widoczne wszelkie zabrudzenia.

  Świetnym rozwiązaniem są stoły kuchenne szklane z krzesłami. Siedziska często inspirowane są perełkami designu, takimi jak model „Ghost” Philippe’a Starcka. Przy ich produkcji wykorzystuje się solidne tworzywa sztuczne, takie jak polipropylen, poliwęglan czy poliakryl. Warto też zwrócić uwagę na stoły kuchenne szklane rozkładane, które w razie potrzeby można łatwo powiększyć i dostosować do liczniejszej grupy gości.

  Szklane stoły do kuchni to domena dwóch stylów: modern i glamour. W obu ceni się elegancki połysk, którego gwarantem jest szklany blat z metalową konstrukcją. Modern lubi proste, ale efektowne formy, glamour zaś nutkę pałacowego szyku.

czytaj więcej
 • Nowocześnie stylizowany stolik barowy Hangover. Blat stolika wykonany z hartowanego szkła o grubości 14mm, a dwie dodatkowe półeczki z hartowanego szkła o grubości 10mm. Cała konstrukcja wykonana jest z z chromowanego metalu, podstawa dodatkowo posiadają regulowane nóżki. Stolik idealnie pasuje do urządzenia domowego salony i innego rodzaju lokali.  

  806 zł
  Produkt niedostępny
 • Stół Tambora z blatem wykonanym ze szkła hartowanego. Blat dla bezpieczeństwa użytkowników ma zaokrąglone rogi, szkło z którego wykonany jest blat jest fazowane, szlifowane i polerowane. Nogi stołu dostępne są w 24 kolorach bejcy, która wnika w strukturę drewna pozostawiając efekt widocznych słojów. Materiałem użytym do nóg jest lite drewno sosnowe klasy I. Dodatkowo nogi są...

  694 zł
  Produkt niedostępny