Tunel foliowy 3,6m * 3m

(kod: 09226) Produkt wyprodukowany w Polsce Lemar
815 zł

Produkt niedostępny

kod: 09226

Opis produktu

Tunel ogrodowy o powierzchni uprawy 10,8 m2 oraz prawie kwadratowym kształcie (3,6 m długości, 3 m szerokości) to idealne rozwiązanie dla osób chcących wczesną wiosną rozpocząć przydomowe uprawy bez obaw o przymrozki. Tunel został przygotowany z myślą o domowych ogrodnikach - posiada 190 cm wysokości, dzięki czemu nawet dorosła osoba będzie mogła swobodnie chodzić we wnętrzu.

Konstrukcja tunelu zbudowana jest z solidnych i trwałych rurek PCV o średnicy 32 mm. Rurki te są odpowiednio wytrzymałe, a jednocześnie odporne na korozję, dzieki czemu mogą z powodzeniem służyć przez kilka lat. Poszczególne przęsła tunelu oddalone są od siebie o 115 cm, a rama przytwierdzona jest do ziemi za pomocą specjalnych, mocnych szpilek - dzięki czemu otrzymujemy stabilną, wytrzymałą konstrukcję odporną na działanie warunków atmosferycznych. Na obu końcach tunelu znajdują się drzwi (również z PCV) zamontowane na zawiasach. Cała konstrukcja waży ok. 35 kg, dzięki czemu złozony tunel może z powodzeniem zostać przeniesiony przez dwie osoby.

W sezonie 2016 dokonano modernizacji konstrukcji tuneli foliowych. Producent, po analizie najczęstszych problemów klientów z tunelami, zdecydował się zmienić konstrukcję frontów i drzwi tuneli na bardziej funkcjonalną i łatwiejszą w montażu (patrz zdjęcie 2).

Tunel ogrodniczy pokryty jest folia o budowie trójwarstwowej oznaczanej jako AGROERG UV. Poszczególne warstwy folii pełnią inne zadania - zewnętrzna zabezpiecza mechanicznie przed deszczem, śniegiem, przepuszcza światło dzienne i ogranicza promieniowanie UV, a wewnętrzna przede wszystki izoluje temperaturowo, tak aby wahania temperatury wewnątrz tunelu były jak najmniejsze. Folia jest w zamyśle cztero sezonowa - gdzie jako sezon liczymy wiosnę lub jesień. Zimą należy zachować ostrożność, ponieważ zalegający śnieg może okazać się zbyt ciężki - na ten okres lepiej zdjąć folię ze stelażu. 

Od sezonu 2014 wprowadziliśmy dodatkowe wgrzewane w folię sznurki, które służą do przywiązania jej od wewnętrznej strony tunelu - dzięki temu poprawia się napięcie folii i trwałość całej konstrukcji.

Zamawiając tunel ogrodowy 3,6m długości otrzymują Państwo:

 • pełen zestaw odpowiednio opisanych rurek do zbudowania konstrukcji tunelu
 • folię podzieloną na fragmenty ułatwiające jej zamocowanie
 • elementy pośrednie, łączące - kształtki, kolanka, trójniki i inne niezbędne do połączenia rurek
 • duzą ilość spinek do folii przeznaczonych do jej zamontowania do rurek
 • szpilki wykonane z metalu do zamocowania tunelu do podłoża
 • instrukcje montażu z obrazkami w języku polskim

Wymiary elementów zestawu:

 • długość: 3,6m
 • szerokość: 3m
 • wysokość: 1,9m
 • powierzchnia w podstawie: 10,8m2

Schemat tunelu A3

Dostawa i montaż mebli:

Tunel dostarczany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej w jednej paczce o wymiarach 200x30x30cm i wadze 35kg. 

Produkt przeznaczony jest do samodzielnego montażu. W przesyłce znajduje się instrukcja w języku polskim oraz wszystkie elementy niezbędne do zbudowania tunelu. Dużym ułatwieniem jest fakt, że rurki z których należy zbudować szkielet tunelu są opisane, dzięki czemu unikniemy ich pomylenia. 

Pierwszym etapem budowania tunelu jest zlożenie jego ramy, która będzie stanowiła podstawę. Ramę należy przytwierdzić do podłoża za pomocą znajdujących sie w zestawie metalowych szpilek. Kolejnym etapem jest zamontowanie pionowych poprzeczek, oraz ich połączenie ze sobą. Na końcach tunelu należy na zawiasach zamontować drzwi uprzednio złożone z rurek i kształtek. Na tak przygotowaną konstrukcje tunelu ogrodniczego nakładamy folię - w pierwszej kolejności dwie płachty boczne, następnie dwie cześci przeznaczone na drzwi, a na końcu folię główną. Folia posiada odpowiednio duże zakładki na bokach, tak aby wkopać ją w ziemię dodatkowo zwiększając stabilność tunelu. Folia mocowana jest do poprzeczek tunelu za pomocą odpowiednich spinek, a dodatkowo od wewnątrz należy ją przywiązać do poprzeczek z wykorzystaniem sznurków wgrzanych fabrycznie w folii - poprawi to jej napięcie,a tym samym zwiększy trwałość tunelu

Instrukcja montażu tunelu foliowego 3.6x3m

Przeczytaj: szczegółowe informacje o organizacji procesu dostawy

Gwarancja:

Tunel ogrodowy objęty jest 24 miesięczną gwarancją polskiego producenta. 

UWAGA: Informujemy, że dla kupujących niebędących konsumentami, sprzedawane przez nas przedmioty objęte są całkowitym wyłączeniem z tytułu rękojmi, zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym.

Najlepsza oferta:

Znalazłeś ten sam produkt w innym sklepie na lepszych warunkach? Prześlij nam informację i link na adres [email protected] - zweryfikujemy możliwość przedstawienia indywidualnej oferty.

Opinie klientów, którzy zakupili ten produkt

4.83
6 opinii
5
5
4
1
3
0
2
0
1
0
 • Alicja

  Porządna firma- warto kupować

 • Reni

  Szybko, sprawnie, solidnie - zamówienie + dostawa OK
  POLECAM

 • krystyna

  Generalnie jestem zadowolona z zakupu. Haki do zamocowania ramy namiotu bardzo delikatne , dorabialiśmy swoje .

 • EWA

  Dobra

 • krzysiek

  dostawa ekspresowa , bez zastrzreń!

 • Michał

  Zakup w tym sklepie to prawdziwa przyjemność, szybka dostawa i co najważniejsze bez żadnych problemów.
  W kwestii tunelu to wydaję się solidny. Rurki PCV są giętkie dzięki czemu przy montażu pałąki można wygiąć w sposób bezpieczny. Co do montażu folii to trzeba poświecić około 1 dnia. Przy montażu radzę dokupić blachowkręty, zamiast wiercić dziurki i wbijać malutkie gwoździe - będzie znacznie szybciej i solidniej.

Aranżacje

Wyszukiwania powiązane z produktem:

szklarnia tunel foliowy tunel foliowy z rurek pcv tunel foliowy ogrodniczy focus garden tunel foliowy opinie sprzedam tunel foliowy konstrukcja sprzedam tunel foliowy używany tunel foliowy ogrodniczy metalowy tunel foliowy używany sprzedam tunel foliowy stokrotka ogrodowy tunel foliowy Szklarnia 3 x 8 Stal Tunel foliowy ogrodniczy stelaż tunel foliowy

Ostatnio na blogu:

Akcesoria:

Zadzwoń Email
×