Balkon w bloku – Wasze aranżacje!

Aranżacja balkonu w bloku to zawsze spory problem – balkony tego typu są zazwyczaj wąskie i nieustawne. Dlatego postanowiliśmy Wam dzisiaj zaprezentować 20 aranżacji balkonów naszych Klientów – stworzonych z pomysłem i maksymalnym wykorzystaniem posiadanej przestrzeni. Gotowi na garść ciekawych inspiracji? Chodźcie ze mną, zobaczymy jak ciekawie może się prezentować balkon w bloku!

Meble na mały balkon Rio Patio Keter

Balkon w bloku – aranżacje

Co zrobić, jeśli do do dyspozycji mamy tylko bardzo mały lub nieustawny balkon? Sztuką jest w takim wypadku znalezienie odpowiedniego zestawu mebli na balkon, który zmieści się na niewielkiej przestrzeni. Trzeba sprawdzać wymiary mebli balkonowych, porównywać je z wymiarami tarasu, uwzględnić w tym wszystkim margines możliwego błędu… Wy na szczęście tę pracę macie już uproszczoną, dzięki tym pięknym aranżacjom widocznym poniżej! Zwróćcie uwagę na powtarzające się modele mebli ogrodowych – Corfu Weekend, Rio Patio, Nevada Low, Rosario Balcony Set czy technorattan Canvas – to te, które najłatwiej jest dopasować do niewymiarowych przestrzeni.

Mały balkon w bloku z meblami Rosario Set

Zwróćcie uwagę na doniczki podwieszone za balustradą (oszczędność przestrzeni!) i na meble na mały taras Rosario ustawione w taki sposób, że balkon nie traci na funkcjonalności. Patrząc na wymiary mebli ogrodowych można szacować, że balkon ma nieco ponad metr szerokości.

Meble na mały taras Curver Corfu Sofa Love Seat

Czasem najlepszy sposób na mały balkon to prosta sofa – tutaj Corfu Love Seat. Sofa ma niecałe 130 cm długości, więc można założyć, że cały balkonik ma koło 160 cm.

Meble Corfu Weekend Curver Białe na małym wąskim balkonie

Meble na balkon mały Corfu Weekend ustawione na wąskim balkonie dużo zyskały dzięki kolorowym dodatkom. Pojedynczy fotel zajmuje około 75 cm, więc cały balkon ma zapewne nie więcej niż 150 cm szerokości.

Meble na balkon mały Rio Patio Keter na wąskim małym balkonie

Nawet na bardzo wąski balkon można znaleźć odpowiednio eleganckie rozwiązanie. Szacując na podstawie rozmiarów kompletu Rio Patio, powiedziałabym, że balkon ma około metra szerokości.

Meble na mały balkon Canvas na balkonie w bloku

A tutaj rozwiązanie na nieco bardziej wymiarowe, choć nadal niewielkie balkony – technorattanowe meble na mały taras Canvas w ustawieniu narożnikowym mają 180 na 123 cm.

Meble na balkon mały Allibert Nevada Low

Fajną opcją są też meble na mały balkon modułowe, takie jak narożnik Nevada Low – spokojnie można dopasować je do obszernej, ale niewymiarowej przestrzeni. Patrząc na rozmiary mebli, balkon ma prawdopodobnie nie więcej niż 150 cm szerokości.

Elegancki balkon w bloku

Jak sprawić, żeby nawet mała przestrzeń balkonu w bloku była eleganckim i pięknym zakątkiem? Kilka pomysłów mogliście już dostrzec na poprzednich zdjęciach, na kilka innych zaraz zwrócę Waszą uwagę. Kolorowe poduszki ogrodowe i dekoracje stolika, to dodatek dodający przytulności, a jednocześnie nie zagracający całego balkonu. Doniczki warto powiesić na balustradzie, żeby dodatkowo zwiększały optycznie przestrzeń. Świetną opcją są też ogrody wertykalne, czyli doniczki wieszane na ścianie. Dekoracyjne światełka zawieśmy na ścianach lub pod sufitem. Dzięki takim trickom stworzymy naprawdę elegancki balkon, nie tracąc przy tym dodatkowo cennej przestrzeni.

Meble na mały taras z technorattanu Contito Set

Udekorowane meble z technorattanu Contito pięknie się prezentują, a jednocześnie ich dekoracja nie zajmuje niepotrzebnie przestrzeni balkonu. Zwróćcie też uwagę na ustawienie dodatkowych doniczek – stoją we wnęce przy drzwiach balkonowych i oknie, a więc w przestrzeniach, których i tak nie potrzebujemy, żeby poruszać się po balkonie.

Narożnik tarasowy Allibert Nevada Low na wąskim i małym balkonie w bloku

Balkon z narożnikiem modułowym Nevada Low to chyba mój ulubiony przykład aranżacji wąskiego balkonu. Dekoracje rozmieszczone są na balustradzie, ścianie, parapecie i suficie, a wąską podłogę zajmują tylko meble ogrodowe. Nie ma więc problemu z poruszaniem się na balkonie mimo niewielkiej przestrzeni.

Meble na balkon mały California 2 Seater

Pamiętajcie o wykorzystaniu parapetów wychodzących na balkon okien – to miejsce idealne na dekoracje czy kwiaty! Właściciele kompletu California znaleźli też odpowiednie miejsce na większe rośliny – w kątach balkonu, w których poruszanie się i tak nie byłoby możliwe ze względu na meble.

Mały balkon w bloku z meblami technorattanowymi Canvas Caffe

Kolorowe poduszki i dodatek w postaci zieleni to sposób również na narożnik technorattanowy Canvas. Zwróćcie uwagę na rozstawienie zestawu – stolik ustawiony jest z brzegu, więc nie przeszkadza w korzystaniu z sofy.

Zestaw technorattanowy Calmo na balkonie w bloku

Jeśli mamy nieco więcej przestrzeni na balkonie – jak właściciele zestawu z technorattanu Calmo – możemy sobie pozwolić na rozstawienie doniczek z roślinami nieco swobodniej. Pamiętajmy jednak, że warto zadbać, by donice nie przeszkadzały nam w poruszaniu się po balkonie.

Mały balkon w bloku z meblami technorattanowymi Smart

Malutki wąski balkonik z meblami technorattanowymi Smart pięknie się prezentuje dzięki ustawionym na parapecie doniczkom. Pięknie kwitnące kwiaty są widoczne również dla osób siedzących w salonie.

Pomysł na balkon w bloku

Co może być dla nas inspiracją przy tworzeniu własnej aranżacji? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na układ i rozmiar naszego balkoniku. Jakie są wady i zalety naszej przestrzeni i w jaki sposób możemy je wykorzystać? W jakim miejscu możemy ustawić meble ogrodowe w taki sposób, żeby nie przeszkadzały w poruszaniu się? Czy jest sens wciskać na balkon większy zestaw, czy może wystarczy nam prostsze rozwiązanie w postaci pojedynczych foteli? To pierwszy krok ku stworzeniu nie tylko ładnej, ale i funkcjonalnej przestrzeni. A kiedy już meble balkonowe znajdą się na przeznaczonym im miejscu, możemy przystąpić do tworzenia aranżacji i udekorować nasz zakątek w takim stylu, jaki najbardziej nam odpowiada.

CANVAS narożnik z technorattanu Dolphin Grey na wąskim małym balkonie

Problem wąskiego, ale dość długiego balkonu, właściciele rozwiązali ustawiając sofy technorattanowe Canvas nie w kształt narożnika, a długiej i prostej ławy. Kwiaty, ustawione gdzie się da – na parapecie, balustradach, stoliku – dodają aranżacji uroku.

Meble na balkon mały Rosario Balcony Set

Niewielki kwadratowy balkon właściciele postanowili zapełnić jedynie zestawem Rosario Set, oszczędzając w ten sposób miejsce na balkonie. Dobrym pomysłem jest ustawienie stolika w rogu – w ten sposób obie wypoczywające osoby mają do niego dostęp, a jednocześnie stolik nie przeszkadza w dojściu do foteli.

Meble na mały taras Allibert Nevada Low na małym balkonie

Tutaj mamy rozwiązanie zupełnie inne niż na poprzednim zdjęciu – właściciele balkonu postanowili w pełni zapełnić go narożnikiem ogrodowym Nevada Low. Miejsca do poruszania się jest minimalna ilość, za to przestrzeni do wylegiwania się mamy tu naprawdę dużo.

Meble na mały balkon Warszawa Bis (stół + 2 krzesła z podłokietnikami) na balkonie w bloku

Składane meble balkonowe Warszawa Bis to rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć funkcjonalność przestrzeni balkonowej z możliwością wypoczynku. Składane zestawy to jedne z częściej polecanych wariantów mebli na mały balkon.

Meble na mały taras Cassis Grey na balkonie w bloku

Tutaj mamy przykład bardzo sprytnego wykorzystania możliwości balkonu. Jeden z foteli kompletu technorattanowego Cassis umieszczony został w pozornie nieustawnej wnęce. W ten sposób zyskano dużą ilość miejsca do wypoczynku bez zablokowania dojścia do znajdującej się w głębi sofy.

Meble na balkon mały Bistro Set Keter

Przy małych balkonach czasem lepiej postawić na minimalizm – zestaw ogrodowy Bistro Set Keter to jeden z kompletów szczególnie polecanych na niewielkie przestrzenie. Dwa krzesła i stolik nie blokują możliwości korzystania z balkonu, a jednocześnie umożliwiają spokojny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Meble na mały taras Corfu Weekend Curver Antracyt na małym balkonie w bloku

Kolejny przykład znakomitego dostosowania mebli balkonowych do potrzeb właścicieli. Wygodne fotele z zestawu Corfu Weekend idealnie mieszczą się na balkonie, a ustawiony przed nimi stolik zapewnia dodatkową funkcjonalność podczas wypoczynku.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Balkon w bloku – Wasze aranżacje!”
  1. Martyna Maj 9, 2019 at 16:45 #

    :)

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!