Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe?

Chociaż obecnie trwająca zima jest dla nas łaskawa, wiele osób już nie może doczekać się wiosennej aury i czasu spędzonego w ogrodzie. Zanim jednak zajmiemy się pielęgnacją krzewów ozdobnych i warzyw, warto spojrzeć na ogród od strony praktycznej – zastanowić się gdzie i jak przechowywać narzędzia ogrodowe.

Domek Keter 8x8

Plastikowy domek ogrodowy może wyglądać bardzo elegancko.

Garażowe królestwo

Szafa ogrodowa Keter Optima Outdoor Tall

W sprzedaży dostępne są szafy dostosowane specjalnie do składowania narzędzi.

Większość domków jednorodzinnych posiada garaż i z reguły wszystko, co związane jest z jakąkolwiek naprawą, pielęgnacją czy remontem, trafia właśnie tam. Niestety utrzymanie porządku w takim miejscu to często tylko pobożne życzenie. Nie tylko nasze lenistwo jest przyczyną takiego stanu rzeczy, ale przede wszystkim brak odpowiednich rozwiązań magazynowych. Narzędzia ogrodowe to specyficzne przedmioty. Zajmują dużo miejsca, mają nieregularny kształt i budowę. Warto zatem wiosenno-garażowe porządki zacząć od podzielenia przestrzeni na sekcje, np. narzędzi ogrodowych i domowych. Wtedy łatwiej będzie nam zlokalizować konkretne przedmioty.

Grabie, widły czy łopaty można powiesić na ścianie w specjalnych klipsach lub po prostu na przykręconych, drewnianych kołkach. Narzędzia krótsze – takie jak motyki, toporki, kosy czy siekiery – świetnie będą się trzymać na ściennym magnesie. Wszelkiego rodzaju odżywki, spulchniacze ziemi czy ogrodowe preparaty roślinne możecie umieścić na skręcanych półkach i w szafach ogrodowych. W popularnych marketach budowlanych znajdziecie mnóstwo takich rozwiązań.

Wieszanie narządzi w garażu na ścianie to bardzo popularny i ciekawy trend. Przedmioty nie leżą na ziemi, nie utrudniają dojścia do samochodu i zawsze znajdują się w zasięgu ręki. To także znakomity sposób na zwycięstwo w walce z wężami ogrodowymi, których rozplątanie przyprawić może o zawrót głowy. To, co nie zmieści się do garażu, można ukryć w zamykanych skrzyniach ogrodowych, które idealnie sprawdzą się np. jako pojemniki na poduszki z mebli ogrodowych.

Skrzynia Keter Borneo Box 400L

Odpowiednio dobrana skrzynia będzie nie tylko praktycznym, ale też ładnym dodatkiem.

Domki ogrodowe

Zdarza się, że ilość narzędzi ogrodowych jest tak duża, że nie sposób pomieścić ich w garażu. Co wtedy? Wówczas warto pomyśleć o specjalnym domku ogrodowym. Właściciele niewielkich ogródków działkowych pod miastem upodobali sobie właśnie taki sposób na składowanie narzędzi. Wybór jest naprawdę wielki. Ceny za tego typu rozwiązanie wahają się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wybór odpowiedniego domku narzędziowego zależy od naszych potrzeb, preferencji i upodobań. Odradzamy jednak kupno otwartych wiat, drewutni czy pergoli. Jeśli dbacie o narzędzia, to składowanie ich tylko pod dachem nie jest najlepszym pomysłem. Wilgoć, mróz czy silny wiatr mogą je łatwo zniszczyć. Warto zainwestować w zamykane domki narzędziowe. Pozostaje zapytać – jakie?

Domek Keter Manor 4x6 na działce

Domek Keter Manor zmieści się nawet na niewielkiej miejskiej działce.

Drewniane domki z pewnością ładnie wpisywać się będą w charakter ogrodu, ale w dłuższej perspektywie mogą ulec zniszczeniu wskutek działania sił natury. Dobrym pomysłem będzie domek ogrodowy plastikowy. Aktualnie na rynku działa kilka firm zajmujących się produkcją tego typu altan. Z pewnością warto przyjrzeć się chociażby ofercie firmy KETER, która specjalizuje się w tworzeniu konstrukcji z tworzyw sztucznych. Plastikowe domki są wodoodporne, nie wymagają dodatkowej impregnacji i są zabezpieczone przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Pamiętajcie, że dobry domek na narzędzia powinien móc pomieścić nie tylko akcesoria ogrodnicze, ale również meble, grilla, zabawki czy rowery. Warto zatem wybrać trochę większy model niż ten, który zakładaliśmy na początku.

Domek ogrodowy Keter Factor 8x8

Odpowiednio pojemne wnętrze pomieści wszystkie nasze sprzęty – również takie jak kosiarka czy drabina.

Przechowywanie narzędzi ogrodowych może być łatwe i przyjemne. Wszystko zależy od tego, gdzie i jak je składujemy. Warto skorzystać z gotowych rozwiązań i ułatwić sobie organizację domowego magazynu. Dzięki temu mniej czasu spędzimy na poszukiwaniu konkretnych narzędzi, a prace w ogrodzie staną się dla nas znacznie przyjemniejsze.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe?”
  1. Ewa Lipiec 9, 2015 at 12:34 #

    Mnie się nie podobają takie plastikowe twory, moim zdaniem średnio pasują do normalnych działek. Może ewentualnie dobrze towarzyszą eleganckim domom. My teraz zamówiliśmy dokładnie coś takiego: [admin: usunieto link do konkurencyjnej strony zewnętrznej] wydaje mi się, że na działce ogrodniczej będzie się znacznie lepiej komponowało.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!