Grillowanie na tarasie – jak przygotować taras na letnie biesiady?

W okresie letnim spotkania i przyjęcia lepiej smakują na otwartej przestrzeni. Ciepło, świeże powietrze, otoczenie zieleni – wszystko to wpływa kojąco na uczestników i zachęca do spędzania w ogrodzie długich godzin. Czego będziemy potrzebować by odpowiednio przygotować taras na letnie biesiady? Przydadzą się meble na taras, nastrojowe dekoracje oraz grill i odpowiednie nakrycia stołu.

Grillowanie na tarasie

Taras na letnie biesiady

Pierwszym etapem przygotowania tarasu na letnie przyjęcia jest podzielenie dostępnej przestrzeni na strefy – przeznaczone do wypoczynku i przygotowania potraw. Dzięki starannemu zaplanowaniu tarasu unikniemy sytuacji, w której grill i czekające na przełożenie na ruszt potrawy utrudniają dostęp do stołu i sof czy foteli. Łatwiej będzie nam więc zorganizować całość i zapewnić gościom odpowiedni komfort. A w kolejnym etapie zajmiemy się oczywiście jadłospisem, dekoracjami i innymi detalami, które uprzyjemnią nam wypoczynek.

Grillowanie na tarasie

Część przeznaczona do przygotowywania potraw to przede wszystkim odpowiedni grill ogrodowy. W ofertach producentów znajdziemy wiele propozycji o różnorodnych parametrach i wielkości, więc bez problemu powinniśmy znaleźć najbardziej odpowiadający nam model. Warto zadbać o to, by grill wyposażony był w pokrywkę – ułatwi nam to utrzymanie odpowiedniej temperatury pieczenia. A oprócz grilla w pobliżu warto postawić szafkę ogrodową, barek czy stolik ogrodowy, które pozwolą nam na postawienie i przygotowanie potraw do grillowania.

Meble ogrodowe najlepsze na taras

W kwestii mebli na taras najbardziej klasycznym rozwiązaniem są meble stołowe, czyli klasyczny zestaw składający się z krzeseł i stołu. Druga opcja to coraz popularniejsze w ostatnich latach połączenie mebli obiadowych i wypoczynkowych, czyli wygodna sofa i fotele zestawione z wysokim stołem. Oprócz tego warto pomyśleć o zadaszeniu tarasu lub dużym parasolu ogrodowym – zapewnią nam one odrobinę przyjemnego cienia. Do tego warto dodać poduszki i koce, które przydadzą się w chłodniejsze wieczory i jednocześnie będą dekoracją tarasu.

Nakrycia stołu i dekoracje

Skoro mamy już przygotowany kącik do przygotowania potraw i wszystkie niezbędne meble ogrodowe, czas zająć się nakryciami i oprawą stołu. Warto pamiętać by poszczególne elementy były do siebie dopasowane i by nie przesadzać z ilością wzorów. Na stół wystarczy krótki bieżnik czy ozdobne podkładki pod talerze. Uzupełnijmy je o kolorowe serwetki i aromatyczne świece, świeże kwiaty czy ozdobną zastawę. W ogrodzie sprawdzą się zarówno tradycyjne talerze, jak i jedno- czy wielorazowe naczynia z tworzyw sztucznych.

Stwórzmy nastrojową atmosferę

Nie zapomnijmy również o dekoracji całego tarasu – girlandy świetlne, efektowne latarenki, biokominki – to wszystko nadaje tarasowi wyjątkowego klimatu, szczególnie wieczorową porą. Oświetlenie warto uzupełnić o żywe kwiaty w dużych donicach – to właśnie zieleń jest tym elementem, który sprawia, że z przyjemnością spędzamy czas w ogrodzie, warto więc pamiętać o uwzględnieniu go w dekoracjach. Obowiązkowym dodatkiem są również dekoracyjne poduszki i koce, zwiększające komfort i dodające aranżacji przytulności.

Coś dla najmłodszych gości

Jeśli w naszym ogrodzie często bawią się dzieci – warto przewidzieć miejsce też dla nich. Powinna być to przestrzeń znajdująca się z dala od miejsc, w których zabawa może być niebezpieczna, a więc z dala od otoczenia grilla. Najlepiej przeznaczyć dla najmłodszych teren poza tarasem, znajdujący się jednak w zasięgu opiekuńczych spojrzeń rodziców. Jako wyposażenie wystarczy tak naprawdę miękka mata, namiot czy proste zabawki w stylu piłek, kredy czy hula hop – dzieci i tak ucieszą się, że mają przestrzeń tylko dla siebie.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!