Jak wybrać zestaw najlepszy ogrodowy na wiosnę 2019?

Planujesz w tym roku mały remont tarasu? A może właśnie skończyłeś budować dom, i szykujesz się na urządzenie przydomowego ogródka? Przyglądamy się najciekawszym propozycjom mebli na taras i doradzamy jak wybrać zestaw najlepszy ogrodowy na wiosnę 2019. Zobacz z czego składają się poszczególne komplety i sprawdź jak wybrać spośród nich idealny zestaw do swoich potrzeb!

Najlepsze stoły ogrodowe 2019

Co wchodzi w skład zestawu ogrodowego

Zestawy ogrodowe to bardzo zróżnicowane propozycje. Podstawowym kryterium jest podział na zestawy ogrodowe stołowe, czyli meble przeznaczone do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, oraz komplety wypoczynkowe na taras, przy których mamy się zrelaksować, napić kawy, odpocząć. Zestawy obiadowe najczęściej składają się z wysokiego stołu i krzeseł lub foteli. Do wyboru mamy komplety ogrodowe przeznaczone dla 2, 4, 6, 8 a nawet 12 osób. Zestawy ogrodowe wypoczynkowe to najczęściej zestaw sofa dwuosobowa, dwa fotele i niski stolik kawowy, lub narożnik ogrodowy z niskim stolikiem kawowym. Są to najprostsze układy zestawów ogrodowych – w sklepach znajdziemy wiele ich bardziej rozbudowanych wariantów.

Narożnik ogrodowy z niskim stolikiem

Najlepsze stoły ogrodowe 2019

Stół ogrodowy to podstawowy element wyposażenia tarasu w przypadku zestawów ogrodowych stołowych. Musi być odpowiednio duży, stosownie do ilości osób, które chcemy przy nim zmieścić. W ofercie stołów ogrodowych znajdziemy też niskie stoliki ogrodowe kawowe czy stoliki-skrzynie, służące jako uzupełnienie zestawów wypoczynkowych. Warto zwrócić uwagę szczególnie na nowatorskie rozwiązania, takie jak stoły ogrodowe rozkładane, które można rozbudować w podobny sposób jak stoły do kuchni. Dużą innowacją w meblach ogrodowych są też ławostoły ogrodowe – stoliki na taras, które dzięki składanym nogom można wykorzystywać zarówno jako wysoki stół obiadowy, jak i jako niski stolik kawowy do ogrodu.

Jak wybrać sofy ogrodowe

Zestawy obiadowe – wysoki stół i krzesła / fotele

Dużą popularnością wśród posiadaczy ogrodów cieszą się klasyczne zestawy obiadowe, składające się z wysokiego stołu i krzeseł ogrodowych lub foteli. To świetny wybór na taras, do ogrodu czy na działkę, szczególnie jeśli jesteśmy wielbicielami grillowania. Krzesła ogrodowe to opcja łatwiejsza w przechowywaniu, a więc bardziej funkcjonalna. Fotele z kolei zapewniają dużą wygodę, nawet podczas wielu godzin spędzonych przy stole, jeśli więc mamy dość miejsca, a latem lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, warto porządnie rozważyć tę opcję. Ostateczny wybór kompletu ogrodowego i jego rozmiarów powinien zależeć od naszych potrzeb: wielkości naszej rodziny, ilości odwiedzających nas osób czy możliwości pod względem wielkości tarasu.

Zestawy obiadowe - wysoki stół i krzesła / fotele

Zestawy ogrodowe wypoczynkowe

Jeśli zamiast urządzać grilla czy ucztować na świeżym powietrzu, wolimy spędzić czas leniwie na sofie, oddając się lekturze książki, lub spotkać się na długie pogaduszki z rodziną i przyjaciółmi przy kawie, warto rozważyć zakup zestawów ogrodowych wypoczynkowych. Takie komplety składają się z wygodnych kanap i foteli uzupełnionych niskim stolikiem przeznaczonym do postawienia kawy i przekąsek. Zróżnicowanie i ilość dostępnych wariantów jest naprawdę szeroka – bez problemu możemy stworzyć na naszym tarasie prawdziwy wypoczynkowy salon. Ciekawą opcją w zestawach wypoczynkowych są komplety z wysokim stołem, przy których można również zjeść – warto to rozważyć, jeśli nie możemy zdecydować się na konkretny zestaw.

Jak wybrać narożniki ogrodowe

Jak wybrać narożniki ogrodowe?

Narożniki ogrodowe dostępne są w dwóch podstawowych wariantach. Narożniki modułowe na taras składają się z mniejszych elementów, które można łączyć w narożnik lub wykorzystywać niezależnie, stosownie do potrzeb. Drugi wariant to narożnik ogrodowy stanowiący jeden oddzielny mebel, którego nie da się ustawić inaczej niż w formie narożnika. Oba warianty dają nam inne możliwości aranżacyjne i są równie atrakcyjne. Wszystkie typy narożników ogrodowych mogą być uzupełnione o niski stolik kawowy lub o wysoki stół ogrodowy, co daje nam duże możliwości dostosowania mebla do naszych potrzeb. Przy wyborze powinniśmy się skupić przede wszystkim na naszych potrzebach i możliwościach, zarówno przestrzennych, jak i finansowych.

Zestawy ogrodowe wypoczynkowe

Narożnik ogrodowy z niskim stolikiem

Do najpopularniejszych wariantów zestawów ogrodowych należy narożnik ogrodowy z niskim stolikiem. To klasyczne połączenie wygodnego mebla wypoczynkowego ze stolikiem kawowym, dobrze nam znane z salonów i pokojów dziennych naszych domów i mieszkań. Narożnik ogrodowy z niskim stolikiem to praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się na tarasie, w ogrodzie, a nawet na balkonie. Urządzony w ten sposób taras będzie wymarzonym miejscem spotkań z przyjaciółmi, sąsiadami czy rodziną, przy kawie i ciasteczkach. Zróżnicowanie dostępnych zestawów ogrodowych wypoczynkowych i propozycji pod względem wykończenia i wielkości, pozwoli nam wybrać model idealnie pasujący do wielkości tarasu i naszej aranżacji.

Co wchodzi w skład zestawu ogrodowego

Jak wybrać sofy ogrodowe?

Wybierając sofę ogrodową zastanówmy się przede wszystkim nad naszymi potrzebami: jakie rozmiary tarasu czy ogrodu mamy do dyspozycji? Ile osób będzie korzystać z zestawu? Jakiego rodzaju mebli ogrodowych potrzebujemy – wypoczynkowych, stołowych, czy może łączących obie te opcje? Czego oczekujemy po zestawie? Czy mamy miejsce do przechowywania go w okresie zimowym czy może potrzebujemy kompletu, który może stać w ogrodzie przez okrągły rok? Po odpowiedzi na te pytania uzyskamy listę najważniejszych cech, które powinny posiadać odpowiednie dla nas sofy ogrodowe, i kierując się nimi będziemy mogli wybrać idealny komplet. Zróżnicowanie dostępnych zestawów zarówno pod względem składu, jak i wykończenia, pozwoli nam wybrać najlepszą do naszych potrzeb opcję.

Jak wybrać zestaw najlepszy ogrodowy na wiosnę 2019Autor: Jan z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!