Meble na balkon – na co zwrócić uwagę przy urządzaniu balkonu?

Urządzanie balkonu wymaga przede wszystkim kreatywnego podejścia – przyjrzenia się posiadanej przestrzeni i spojrzenia na dostępne zestawy ogrodowe pod kątem dostosowania ich do swoich możliwości aranżacyjnych. Potem zostaje nam już tylko wybór dodatków i cieszenie się wspaniałą atmosferą relaksu w swojej małej oazie zieleni. Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu balkonu by bez większych problemów uzyskać ten efekt?

technorattanowe meble na balkon Farlito

Meble na balkon

Podstawowa kwestia przy wyborze mebli na balkon to wielkość naszego balkonu – od niej zależy jakiego rodzaju meble możemy przeglądać. Przy małych balkonach najlepiej sprawdzają się meble składane, przy dużych ale niewymiarowych warto rozważyć zakup mebli modułowych. Szczególną uwagę zwróćmy na zestawy z ciekawymi rozwiązaniami praktycznymi zaproponowanymi przez producentów. Pamiętajmy też, że nie zawsze do stworzenia przytulnego kącika wypoczynkowego potrzebny jest cały zestaw – niekiedy lepiej sprawdza się praktyczna skrzynia z siedziskiem czy prosty fotel ogrodowy.

Meble na balkon Rosario

Łam utarte schematy

Przy urządzaniu balkonu i jego dekorowaniu spróbuj myśleć niekonwencjonalnie – zamiast zastanawiać się gdzie wcisnąć sofę ogrodową, stolik i fotele, pomyśl, co można by umieścić w danym miejscu. Ściany mogą się stać ogrodem wertykalnym, można na nich umieścić półki na akcesoria albo haczyki na meble składane. Balustrada świetnie się nadaje na grządki ogrodowe albo girlandę światełek LED. Po co nam zabudowane meble balkonowe, skoro przestrzeń pod sofą świetnie się sprawdzi jako schowek na akcesoria? Na balkonie świetnie się też sprawdzą ławki-skrzynie czy stoliki-skrzynie.

Meble na balkon Nevada

Niestandardowe rozwiązania

Na balkonach miejskich świetnie się sprawdzają również niestandardowe meble ogrodowe. Huśtawka-kokon na stojaku lub podwieszana czy też obszerny i wygodny fotel ogrodowy mogą być idealnym rozwiązaniem na nasz balkon. Bardzo ciekawie prezentują się również aranżacje z hamakami ogrodowymi – najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu są fotele hamakowe, które montuje się na hakach pod sufitem. A co powiedzielibyście na ustawienie na balkonie… leżaka ogrodowego? Jeśli mamy długi i wąski balkon, takie rozwiązanie może być idealnym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni.

Meble na balkon Corfu

Nie zapomnij o…

…praktycznym aspekcie mebli na balkon. Wybieraj sprzęty wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Nawet jeśli balkon jest zadaszony, na otwartej przestrzeni meble na balkon będą narażone na dużą wilgotność i nasłonecznienie, a także zmienne temperatury. Z tego względu powinniśmy zadbać o to, by były wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Sprawdzą się tutaj technorattan, tworzywa sztuczne, a także odpowiednio zabezpieczone drewno i metal. Dobrze, żeby meble na balkon były łatwe do umycia i nie wymagały pracochłonnej konserwacji.

***

Podstawą aranżacji balkonu jest odpowiednie dopasowanie wystroju, dlatego pamiętajmy, że przed zakupem mebli na balkon należy dokładnie sprawdzić wymiary balkonu i wymiary mebli. Pamiętajmy też, by wybrane meble były odporne na warunki atmosferyczne. Wówczas będziemy mogli cieszyć się naszym urokliwym zakątkiem przez długi czas.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!