Jak zorganizować mały balkon? Kilka porad

Do dyspozycji macie jedynie mały balkon i zastanawiacie się jak dobrze go zorganizować? Chcecie stworzyć przestrzeń nie tyko ładną, ale i praktyczną? W takim razie zapraszam do lektury – mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie pomysły pomogą Wam lepiej zorganizować przestrzeń na balkonie!

Mały balkon miejski z meblami na balkon Rio Patio

Sprytne przechowywanie na małym balkonie

Świetnym sposobem na zorganizowanie przestrzeni na małym balkonie jest wykorzystanie jako siedziska skrzyni lub ławeczki ze skrzynią. Warto zwrócić uwagę na takie modele jak ławka ogrodowa z pojemnikiem Keter Patio Bench czy ławka ze schowkiem Eden Garden Bench. Takie meble są odporne na warunki atmosferyczne i ładnie się prezentują, a dzięki skrzyni ukrytej pod siedziskiem przechowywanie poduszek ogrodowych czy koców na chłodne wieczory nie jest problemem.

Balkon z ławką i skrzynią ogrodową Keter Garden Bench

A może jednak szafa ogrodowa?

Wiele osób decyduje się też na nieco inne rozwiązanie – klasyczny tarasowy komplet wypoczynkowy i wysoką szafę na balkon do przechowywania w stylu szafy ogrodowej Keter Optima Outdoor Tall. Szafa ogrodowa zapewnia znacznie więcej miejsca na rozmaite akcesoria ogrodowe i pozwala na lepszą organizację zewnętrznego składzika, a jednocześnie zajmuje mniej powierzchni balkonowej. Powinno nam więc wystarczyć miejsca na wygodne fotele ogrodowe czy komplet mebli balkonowych.

Balkon z wysoką szafą balkonową

Składane meble zajmują mniej miejsca

Na bardzo małym balkonie świetnie sprawdzają się meble składane lub zsuwane. Po złożeniu takiego zestawu nie będziemy mieli problemu z poruszaniem się po balkonie i dojściem do szafy czy pielęgnowaniem rosnących na balkonie roślin. Świetnie sprawdzą się tu takie komplety jak meble balkonowe Warszawa, krzesła z technorattanu ze składanym stolikiem Piccolo czy zestaw mebli balkonowych Arizona. Takie zestawy są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i mogą stać na balkonie przez cały rok.

Składane meble balkonowe Warszawa

Wiszące doniczki na mały balkon

Jeśli chodzi o kwiaty, to na małym balkonie odradzałabym duże donice ogrodowe z krzewami czy drzewkami – utrudnią one poruszanie się i niepotrzebnie zagracą przestrzeń. Na małej przestrzeni najlepiej sprawdzą się doniczki wiszące na balustradzie i doniczki wiszące przyczepiane pod sufitem. Dzięki temu balkon będzie się prezentował niczym zielona oaza, a kwiaty nie zajmą cennego na małej przestrzeni miejsca. Dodatkowo rośliny wiszące poza obrębem balkonu optycznie zwiększą jego powierzchnię.

Meble balkonowe Rosario z balustradą ozdobioną doniczkami

Ogród wertykalny na małym balkonie

Bardzo fajnym rozwiązaniem są też ogrody wertykalne umieszczone na jednej ze ścian. Nie musi to być od razu w pełni profesjonalny zielnik – najprostszą metodą na stworzenie takiej zielonej ściany jest rozmieszczenie na całej jej wysokości doniczek ogrodowych wypełnionych rozmaitymi gatunkami roślin. Widziałam też ogrody w tym stylu wykonane z palet czy toreb filcowych, a także gotowych modułów do ogrodów wertykalnych. Jestem pewna, że dacie sobie z tym radę! Naprawdę warto, bo efekt jest niesamowity.

***

Przyjrzeliście już moje porady jak zorganizować mały balkon. Co o nich sądzicie? Wykorzystacie je przy tworzeniu swojej aranżacji? A może macie jakieś własne sposoby na lepszą organizację przestrzeni na balkonie? Podzielcie się nimi w komentarzach!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!