Poduszki ogrodowe na huśtawkę – ładne i wygodne

Huśtawka ogrodowa, zwana również bujawką ogrodową, cieszy się sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego – dzięki niej można wypoczywać na świeżym powietrzu bardzo wygodnie i przyjemnie. Wiele osób podczas zakupu huśtawki pomija jednak wybór odpowiedniej poduszki i poprzestaje na tych dołączonych do zestawu. Czy gotowe poduszki ogrodowe na huśtawkę to zawsze dobry pomysł?

poduszki na bujawki ogrodowe

Komfortowe poduszki ogrodowe na huśtawkę

W przypadku huśtawki ogrodowej poduszki mają kluczowe znaczenie dla naszego komfortu. Oczywiście wysokość oparcia i inne detale konstrukcyjne samej bujawki są również istotne, jednak to właśnie odpowiednio dobrana poducha sprawia, że po kilkugodzinnym siedzeniu nie bolą nas kości oraz że nie dostaniemy żadnej reakcji alergicznej. Miła w dotyku faktura poduchy na huśtawki ogrodowe również zdecydowanie umili nam wypoczynek, zwłaszcza jeśli będziemy dotykać jej bezpośrednio skórą.

Dopasowane poduchy na huśtawki ogrodowe

Widzimy więc, że ograniczanie się do poduch z zestawu nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Jest oczywiście szansa, że w komplecie dostaniemy taką, która odpowiada nam w stu procentach, jednak co najmniej równie często może się zdarzyć, że nie spełni ona naszych potrzeb. Niekiedy może nawet dojść do sytuacji, w której ktoś nie kupi danej huśtawki ogrodowej, bo poduszki dołączone do niej nie spełniają jego potrzeb. Niestety, w przypadku zakupów dokonywanych bez zastanowienia, umknąć może fakt, że akurat ten element jesteśmy w stanie dowolnie wymieniać za niewielkie pieniądze. Przy wyborze huśtawki ogrodowej kierujmy się więc przede wszystkim właściwościami samego mebla.

huśtawka ogrodowa poduszki

Wymarzone poduszki na huśtawki ogrodowe

Kupiliśmy wymarzoną bujawkę, niestety nie do końca odpowiadają nam poduszki ogrodowe na huśtawkę (albo może nie było ich wcale)? Jeśli tak, dobrze jest najpierw zastanowić się jak najdokładniej, czego dokładnie potrzebujemy. Preferujemy raczej twarde poduchy, czy też może duże, miękkie, zapadające się? Wolimy siedzieć wysoko czy nisko? Lubimy dotykać materiałów raczej gładkich, czy też o nierównomiernej, chropowatej fakturze? Czy zauważyliśmy, że w przypadku styczności z jakimś rodzajem wypełnienia robi nam się wysypka, albo może mamy wówczas inne objawy alergiczne? Są to pytania o niebagatelnym znaczeniu. Widzimy teraz chyba, jak trudno w gotowym zestawie znaleźć coś, co spełni nasze wymagania w stu procentach.

poduszki na hustawki ogrodowe

Huśtawka ogrodowa – poduszki i ich czyszczenie

Do tego dochodzą jeszcze kwestie użytkowe, mianowicie – jak łatwo jest utrzymać daną poduchę w czystości? Poduszki na bujawki ogrodowe mają to do siebie, że lubią się brudzić. Mogą zostać poplamione lodami czy oranżadą, być może siadać na nich będą również zwierzęta. W takiej sytuacji ważne jest, aby dało się je łatwo wyczyścić, a najlepiej wyprać. Ułatwić to może zdejmowalna poszwa, jednak nie jest to warunek konieczny. Niekiedy producenci oferują impregnowane poduchy na huśtawki ogrodowe, które mniej się brudzą – warto na to zwrócić uwagę przy zakupie.

Designerskie poduszki na bujawki ogrodowe

Podczas zakupu poduszki na huśtawkę ogrodową nie powinniśmy zapominać o dobrym guście. Ma to szczególne znaczenie, jeśli odwiedzać nas będą goście. Jednak nawet jeśli korzystać będziemy z niej tylko my, nie powinniśmy zaniedbywać własnego poczucia piękna. Przy wyborze stylu czy wzornictwa poduchy dobrze jest pamiętać, jak zmienne są trendy mody. Zwłaszcza w przypadku rzeczy krzykliwych, kontrowersyjnych, przyciągających uwagę; ich starzenie się jest szczególnie przykre. Dobrze jest więc odkryć uniwersalne wzory – coś, co wyglądało dobrze 20 lat temu, a podoba się również dziś, z pewnością nie wzbudzi uśmiechu politowania nawet za kolejne kilka lat.

poduchy na huśtawki ogrodowe

Estetyczne poduszki na huśtawki ogrodowe

Jeśli lubisz krzykliwe kolory pamiętaj, aby nie przesadzić. Ważne jest, aby poduszki na huśtawki ogrodowe miały radosne, optymistyczne wzornictwo, wprowadzające do ogrodu trochę życia w pochmurne dni. Jeśli jednak kolorów będzie za dużo i będą zbyt krzykliwe, łatwo o wrażenie odpustowości i kiczu, co może narazić nas na śmieszność. Jeśli jesteś osobą praktyczną, możesz również połączyć estetykę z kwestiami użytkowymi. W końcu na białych poduszkach na bujawki ogrodowe, nawet prezentujących się bardzo efektownie, rozmaite plamy czy sierść będą dużo bardziej widoczne niż na ciemniejszych czy bardziej zróżnicowanych kolorach.

poduszki ogrodowe na huśtawkę

Huśtawka ogrodowa – poduszki idealne do potrzeb

Niekiedy może się zdarzyć, że do huśtawki, która bardzo nam się podoba, dołączone są idealne dla nas poduszki. Nie jest to jednak reguła. W takiej sytuacji nie musimy godzić się na brak wygody na odpowiednim poziomie, czy niezbyt atrakcyjny wygląd. Jeśli mamy w sobie zmysł krawiecki, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie wykonali swoją poduchę na huśtawkę ogrodową. Ogranicza nas wówczas wyłącznie nasza własna wyobraźnia. Mamy również pewność, że w swoim ogrodzie będziemy mieć coś unikalnego. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w samodzielnym szyciu, szeroka oferta rozmaitych sklepów powinna spełnić nasze, nawet wyszukiwane, potrzeby, oczekiwania i kaprysy. Śmiało możemy eksperymentować z nowymi produktami. Chodzi przecież o rzecz ważną – o nasz udany wypoczynek.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!