Praktyczne meble na taras – jak wybrać zestaw odpowiedni do naszych potrzeb?

Wybór odpowiednich zestawów ogrodowych to trudna sprawa. Praktyczne meble do ogrodu lub na taras powinny łączyć dobrą odporność na warunki pogodowe z wysokim komfortem korzystania i odpowiednim dopasowaniem kompletu ogrodowego do naszych potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? I jak znaleźć zestaw odpowiedni do warunków panujących na naszym tarasie? Przyglądamy się dziś bliżej szerokiej kategorii mebli ogrodowych.

meble na taras Ligurito VII

Jakie wybrać meble na taras?

Zakup mebli na taras to – podobnie jak w przypadku mebli pokojowych – poważna inwestycja. Zanim więc dokonamy wyboru warto zastanowić się, jakie dokładnie meble ogrodowe będą nam potrzebne. Czy będzie to zestaw ogrodowy stołowy, który posłuży nam podczas spotkań przy grillu? A może do naszych potrzeb wystarczą klasyczne wypoczynkowe meble na taras, z małym stolikiem, na którym można ustawić kubek z kawą? Do wyboru mamy również inne rodzaje mebli ogrodowych, takie jak hamaki, huśtawki czy leżaki ogrodowe. Warto więc zastanowić się, jakiego rodzaju meble na taras nam się przydadzą. Nie zapominajmy też o kwestii rozmiaru – ilość i rodzaj mebli muszą być dopasowane do rozmiarów tarasu czy balkonu, którym dysponujemy.

Z jakich materiałów najlepiej wybierać meble na taras?

Kolejna kwestia wymagająca rozważenia to materiał, z jakiego wykonane są meble ogrodowe. Do wyboru jest naprawdę wiele kategorii: tworzywa sztuczne, technorattan, metal, drewno – każda z tych kategorii ma swoje wady i zalety.

technorattanowe meble na taras Corfu Set

Plastikowe meble na taras są łatwe do czyszczenia i bardzo odporne na warunki atmosferyczne. W tej kategorii znajdziemy bardzo zróżnicowane propozycje – od prostych i tanich mebli plastikowych, przez meble z tworzyw sztucznych z wykończeniem imitującym technorattan, aż po designerskie, nowoczesne propozycje na tarasy. Poszczególne propozycje są często bardzo zróżnicowane cenowo, choć w porównaniu z meblami technorattanowymi jest to zdecydowanie niższa półka cenowa. Wśród mebli na taras plastikowych łatwo znaleźć coś odpowiedniego na każdy rodzaj tarasu.

drewniane meble na taras

Drewniane meble na taras to klasyczna propozycja, lubiana przez wielbicieli naturalnych materiałów i tradycyjnych aranżacji. Zestawy z tej kategorii wymagają regularnej konserwacji i pielęgnacji, dlatego też nie każdy chętnie się na nie zdecyduje – drewniane zestawy są jednak warte zachodu. Eleganckie, wygodne, o wysokiej jakości wykonania – takie zalety z pewnością wymienią miłośnicy mebli drewnianych. Warto pamiętać, że do bardziej odpornych należą komplety ogrodowe z drzew egzotycznych, meble z drewna rodzimego wymagają dokładniejszej pielęgnacji.

metalowe meble na taras

Metalowe meble na taras to kolejna popularna propozycja do ogrodu. Odpowiednio zabezpieczone będą nam służyły naprawdę długo. Warto wiedzieć, że meble aluminiowe są dużo bardziej odporne od innych i w ich przypadku nie musimy się obawiać korozji. Wszystkie pozostałe typy mebli metalowych należy po sezonie sprawdzać, czy nie doszło do uszkodzeń powłoki chroniącej metal. Zestawy ogrodowe metalowe świetnie się prezentują w nowoczesnych aranżacjach tarasowych. Jeśli się na nie zdecydujecie, zwróćcie uwagę na zestawy łączące metal i textiline – to najciekawsze propozycje z tej kategorii.

meble na taras Nilamito VIII

Meble na taras z technorattanu to nowocześni następcy popularnych niegdyś mebli z wikliny i rattanu. Tworzy je metalowy stelaż pokryty ręcznie wyplatanym wzorem ze sztucznie tworzonych włókien. Dzięki temu meble z technorattanu są odporne na warunki atmosferyczne i łatwe do czyszczenia, a jednocześnie eleganckie, wygodne i prestiżowe. Zestawy ogrodowe technorattanowe należą do zdecydowanie najdroższych mebli na tarasy. Propozycje zaczynają się co prawda w okolicach 1000 zł, ale górna granica cenowa jest bardzo wysoka. Otrzymujemy za to jakość i elegancję na najwyższym poziomie.

***

Wybór praktycznych mebli na taras może nie być prosty, ale warto poświęcić na to trochę czasu, by potem cieszyć się dobrze urządzonym tarasem przez długie lata. Odpowiednio wybrany zestaw zapewni nam wygodne otoczenie do codziennego odpoczynku na świeżym powietrzu.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!