Sofa ogrodowa z technorattanu – jak znaleźć właściwy model?

Sofa ogrodowa z technorattanu to świetny dodatek do ogrodowych aranżacji. W tej kategorii znajdziemy proste sofy dwu- i trzyosobowe, praktyczne sofy modułowe, a także zestawy składające się z sof narożnych i stolików. Jak wśród tych wszystkich propozycji znaleźć model idealny dla siebie? Przyjrzyjmy się po kolei wszystkim sofom z technorattanu i możliwościom jakie dają użytkownikom.

Kanapa ogrodowa z technorattanu Nilamito

Technorattanowa sofa do ogrodu

Pojedyncza kanapa ogrodowa to idealny dodatek na balkony czy do niewielkich przestrzeni ogrodowych. Ten typ mebla jest bardziej elegancką alternatywą dla ławek ogrodowych czy skrzyń z siedziskiem – lepiej się prezentuje i zapewnia większy komfort korzystania. Jest to więc świetna propozycja do przestrzeni wypoczynkowych, w których nie musimy szukać na siłę praktycznych rozwiązań, a możemy po prostu postawić na meble z technorattanu, które zapewnią nam wygodę i odpowiednią estetykę aranżacji. Najczęstsze propozycje z tej kategorii to sofa 2 lub 3 osobowa, choć zdarzają się również oferty pojedynczych modułów, z których można stworzyć sofy w dowolnej konfiguracji.

Sofa 3 osobowa z technorattanu Ligurito

Narożna sofa z technorattanu

Kolejna podkategoria sof to narożna sofa ogrodowa z technorattanu. Najczęściej dostępna jest od razu z pasującym do niej stolikiem, co bardzo ułatwia urządzanie balkonu czy tarasu. Jeśli chodzi o konstrukcje, mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza to dwie duże sofy, które po zestawieniu tworzą narożnik. Obie kanapy zazwyczaj można wykorzystywać też niezależnie, uzyskując w ten sposób dwie pojedyncze sofy.

technorattanowa sofa ogrodowa Canvas

Drugi rodzaj konstrukcji to narożna sofa modułowa, która daje dużo większe możliwości aranżacyjne – moduły można ustawiać w dowolnych konfiguracjach, a także tworzyć z nich mniejsze sofy, leżanki z technorattanu i inne konstrukcje. Dzięki temu narożną sofę ogrodową można postawić nawet na niewymiarowym balkonie czy tarasie, uzyskując elegancką i dobrze zorganizowaną przestrzeń.

Sofa z technorattanu Ligurito

Ciekawostką dla wielbicieli wielofunkcyjnych aranżacji może być fakt, że narożna kanapa coraz częściej oferowana jest również z wysokimi stołami obiadowymi. Mamy więc możliwość stworzenia aranżacji, która będzie łączyła funkcje wypoczynkowe z praktycznymi funkcjami stołowymi. Narożne sofy z technorattanu z wysokimi stołami są dostępne w obu wersjach konstrukcyjnych, wybór stołu nie ogranicza więc naszych możliwości aranżacyjnych.

Kanapa ogrodowa z technorattanu Caprice

Kanapa technorattanowa w zestawie

Ostatni wariant na taras to sofa 3 osobowa lub sofa 2 osobowa, które występują jako część zestawów wypoczynkowych. Takie komplety ogrodowe na taras to rozwiązanie ułatwiające aranżację balkonu, tarasu czy ogrodu. Razem z sofą w zestawie najczęściej są dwa fotele i stolik kawowy, a niekiedy również stół obiadowy. Jeśli mamy do dyspozycji dużo przestrzeni i szukamy rozwiązania, które zapewni nam wygodę i odpowiednio efektowny wystrój, kanapa w zestawie z krzesłami i stolikiem to z pewnością dobry wybór. Ważną zaletą jest fakt, że w tej kategorii mamy zdecydowanie najszerszy wybór dostępnych wykończeń i wzorów.

Kanapa technorattanowa Trivento

***

Podsumowując – sofa z technorattanu to bardzo szeroka kategoria, oferująca wiele możliwości. Wybór odpowiedniego wariantu powinien zależeć przede wszystkim od naszych potrzeb. Na nieustawnych czy małych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się meble modułowe, na większych można swobodnie ustawić większy zestaw technorattanowy czy komplet mebli ogrodowych. Ostateczna decyzja zależy jednak od nas i naszego gustu.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!