Stylowy taras – jak go urządzić? Kilka porad

W czasie lata pogoda zachęca nas do wypoczynku na świeżym powietrzu słońcem i wysokimi temperaturami. Chętnie przenosimy się wówczas na tarasy czy do ogrodów, żeby piękne popołudnia spędzić w nieco przyjemniejszym otoczeniu. Jak urządzić nasz taras w taki sposób, żeby stał się stylowym przedłużeniem naszego domu czy mieszkania? Jak przekształcić go w letnią oazę spokoju, w której chętnie przywitamy rodzinę i przyjaciół? Przygotowałam dziś kilka praktycznych porad, dzięki którym z łatwością sprostacie temu wyzwaniu!

Białe meble ogrodowe Corfu Set Triple Max w skandynawskiej aranżacji.

Stylowy, funkcjonalny taras

Urządzanie stylowego tarasu najlepiej zacząć od odpowiedniego zaplanowania przestrzeni. Zastanówmy się – jaki sposób wykorzystania ogrodowej przestrzeni jest naszym priorytetem? Na świeżym powietrzu najbardziej lubimy wypoczywać samotnie z książką, spędzać czas z rodziną i znajomymi na grillu czy może leniwie odpoczywać przy drinkach lub mrożonej kawie? Od wyznaczenia głównej funkcjonalności naszego tarasu powinien zależeć dobór mebli tarasowych i akcesoriów. Chyba że do dyspozycji mamy większy kawałek ogrodu – wówczas można w nim stworzyć osobne strefy wypoczynkowe czy jadalne.

Technorattan wypoczynkowy i stołowy na dużym tarasie.

W strefach do samotnego wypoczynku świetnie sprawdzają się hamaki ogrodowe i leżaki. Przy organizacji kącika grillowego najlepiej sprawdzą się praktyczne zestawy ogrodowe stołowe, przy których wygodnie zjemy. Jeśli ucztowanie przy grillu rozciąga się u nas na długie godziny, warto wybrać komplet z obszernymi fotelami, na których będzie się można wygodnie rozsiąść. W przypadku towarzyskich stref wypoczynkowych, najlepszym wyborem są klasyczne zestawy ogrodowe – obszerne sofy, narożniki i fotele z niskimi stolikami kawowymi.

Stylowy taras – oaza przytulności

Kiedy już wybierzemy odpowiadający nam rodzaj mebli ogrodowych, warto zadbać o uzupełnienie mebli odpowiednimi dodatkami. Mają one sprawić, że nasz taras stanie się prawdziwie domowym, przytulnym miejscem. Warto więc pomyśleć o ozdobnych poduszkach, miękkich kocach i odpowiednim oświetleniu. W ogrodowych aranżacjach świetnie sprawdzają się lampiony, odpowiednio zabezpieczone świece i latarnie. Jeśli marzymy o wyjątkowym dodatku i mamy przewidziane na aranżację nieco większe fundusze, warto pomyśleć o biokominkach ogrodowych.

Białe meble Corfu Set w eleganckiej wieczornej aranżacji.

Biokominki ogrodowe to naprawdę efektowne uzupełnienie aranżacji, które nie tylko doda tarasowi stylu, ale też zapewni wyjątkową atmosferę wokół naszego miejsca wypoczynku. Taki kominek może mieć formę zbliżoną do klasycznych nowoczesnych kominków lub też oryginalnego ogrodowego paleniska. Bardziej klasyczna forma nada aranżacji salonowego charakteru, oryginalna – wyjątkowości i unikalności. Jedno jest pewne – elegancki biokominek ogrodowy sprawi, że nasz taras będzie wyglądał naprawdę stylowo.

Taras otoczony zielenią

Przy aranżowaniu tarasu nie zapomnijmy o najważniejszym – bujnej roślinności, która nie tylko stanowi ładny dodatek, ale też działa kojąco na nasze zmysły i zapewnia lepszą jakość powietrza. Krzewy, pnącza i kwiaty sprawią, że będziemy spędzać nasz wolny czas na tarasie z prawdziwą przyjemnością. Przy wyborze roślin warto wziąć pod uwagę usytuowanie naszego tarasu i odpowiednio do tego dobrać gatunki roślin. Dobrym pomysłem jest uzupełnienie roślin wieloletnich jednorocznymi – wówczas nasz tarasowy ogródek co roku będzie się nieco zmieniał.

Pełen kwiatów taras z kompletem Nilamito V Brown & Grey.

Nie zapominajmy też o elemencie nierozerwalnie związanym z tarasową roślinnością – donicach ogrodowych. Warto wybrać modele doniczek, które będą ładnie współgrać z pozostałym wystrojem tarasu. Jeśli stawiamy na nowoczesną aranżację, donice betonowe będą doskonałym wyborem. Ciekawą opcją są donice z oświetleniem LED, które będą jednocześnie ciekawą oprawą roślin i oryginalnym oświetleniem ogrodowym. Bardziej stonowane odcienie bieli będą w tym wypadku doskonale się łączyć nawet z bardziej romantycznymi aranżacjami.

***

A jaki jest Twój sposób na stylowy taras? Jesteś wielbicielem wspólnego grillowania z przyjaciółmi czy zwolennikiem leniwego wypoczynku? Czekam na twoją opinię i zdjęcia stworzonego przez Ciebie stylowego tarasu!


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!