Najciekawsze aranżacje ganku

aranżacja ganku

f-farchitects.com

Lato powoli dobiega końca, mimo, że pogoda za oknem zupełnie na to nie wskazuje. Z lekkim sentymentem spoglądam już na minione dwa miesiące. Przesiadywanie na balkonie, tarasie i w ogrodzie niedługo przestanie być tak przyjemne (chociaż, to żadna reguła, bo w lipcu też nie było ;) ). Siedząc w niedzielę na schodach przed domem i dzierżąc w dłoni kubek z kawą, zamarzyłam o ganku. Takim z prawdziwego zdarzenia, rodem z południa Stanów.

Wstęp nieco melancholijny, przyznaję, ale temat, o którym będzie dziś mowa, też trąca nutką melancholii. Ganki nie kojarzą mi się jedynie z dwoma filarami i zadaszeniem nad drzwiami frontowymi, niczym w zajazdach i dworkach. Ganek automatycznie przywodzi na myśl stare, amerykańskie filmy (nawet westerny, których nie lubię), w których ludzie przesiadywali przed domem, na rozwieszonym między belkami ganku hamaku, bujanej ławce lub wygodnym fotelu.

Ilekroć przychodzi wiosna, wychodzę na swoje schodki, popijam kawę i delektuję się rześkim powietrzem. Tak witam nowy sezon :). Analogicznie z resztą go kończę. O ile przyjemniej byłoby to robić w miękkim bujanym fotelu lub huśtawce? Dlaczego mamy tendencję do zasłaniania się i chowania tarasów z tyłu domu? Apeluję, uwolnić ganki! ;)

Ganek nie musi być wcale staromodnym, drewnianym podestem w stylu cottage. Wariacji na temat ganka można wymyślić wiele. Wszystko zależy od tego jakie ma być jego przeznaczenie oraz w jakim stylu chcemy wybudować dom.

Mam nadzieję, że poniższa galeria podsunie Wam kilka pomysłów. Jestem bardzo ciekawa jak zapatrujecie się na temat ganków. Czy macie do nich taką słabośc jak ja? A może według Was to przeżytek, który zupełnie nie wpasowuje się w nasze polskie realia?


Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!