Jak zwiększyć funkcjonalność tarasu w trzech krokach

Urządzając ogród zastanawiamy się przede wszystkim jak stworzyć zakątek wypoczynkowy, który będzie się ładnie prezentował. Skupieni na tym skądinąd ważnym celu zapominamy, że równie ważna jest funkcjonalność tarasu. Dziś przychodzę Wam z pomocą – mam dla Was trzy porady, których wprowadzenie w życie pomoże Wam zwiększyć funkcjonalność ogrodowego kącika wypoczynkowego.

Wygodne meble technorattan ASTURITO

Krok 1 – osłona przed słońcem i wiatrem

Żeby wypoczynek na tarasie był dla nas przyjemny niezależnie od pogody, powinniśmy pamiętać o zorganizowaniu osłony chroniącej przed słońcem i wiatrem. W tej roli świetnie się sprawdzają parasole ogrodowe, markizy, zadaszenia, altany ogrodowe, osłony balkonowe i tarasowe oraz eleganckie pergole, które pozwolą nam na stworzenie zielonej ściany.

Rozwiązanie trzeba dopasować do własnych potrzeb – jeśli zakątek wypoczynkowy znajduje się w centralnej części ogrodu, przed słońcem ochroni nas najlepiej odpowiednio dobrany parasol, natomiast na przydomowym tarasie dobrze się też sprawdzą markizy czy zadaszenia.

W kwestii osłon również ma znaczenie usytuowanie zielonego kącika. W ogrodach najlepiej sprawdzą się pergole, przy których zasadzimy odpowiednio ozdobne rośliny. Na tarasach miejskich lepszym rozwiązaniem są gęstsze osłony, które dadzą nam wrażenie odizolowania się od ulicy, a w czasie zimy będą lepiej osłaniać nasze balkonowe rośliny przed mrozem.

Nowoczesne meble z technorattanu LIGURITO

Krok 2 – schowki na poduszki i akcesoria

Tarasy ozdobione kolorowymi poduszeczkami, kocami i lampkami prezentują się naprawdę pięknie i w słoneczne dni wyglądają jak rajskie zakątki. Jednak gdy pogoda trochę się pogorszy często dociera do nas, że nie mamy co z nimi zrobić. Deszcz pada, a my próbujemy ratować naszą elegancką dekorację kursując między domem a tarasem.

Nie musi tak być! Wystarczy, że na etapie urządzania zakątka wypoczynkowego zadbamy o odpowiednie schowki na poduszki i akcesoria. Najlepiej w tej roli sprawdza się pojemna skrzynia ogrodowa lub praktyczna szafa na taras – jej rozmiar warto dopasować do naszych potrzeb, a wykończenie do posiadanych mebli wypoczynkowych.

Kiedy skończymy leniwe wylegiwanie się na świeżym powietrzu, wystarczy że schowamy koce i poduszki ogrodowe do schowka. Dzięki temu nie będziemy się musieli martwić, że w nocy spadnie deszcz i zamoczy nam letni taras, a jednocześnie jeśli znów będziemy chcieli powylegiwać się na tarasie, wszystkie potrzebne akcesoria będziemy mieć pod ręką.

Skrzynia z siedziskiem Keter Brightwood Box

Krok 3 – oświetlenie i ciepłe okrycie na wieczór

Jest jeszcze jeden element, o którym często zdarza się nam zapominać – w czerwcu i lipcu wieczory są dłuższe i cieplejsze, ale im bliżej sierpnia, tym nocą robi się coraz zimniej i ciemniej. Dlatego, jeśli w pełni chcemy wykorzystać letnie miesiące, powinniśmy pomyśleć o oświetleniu i ciepłych okryciach na długie i chłodne wieczory.

Oświetlenie dobierajmy odpowiednio do potrzeb. Na tarasach pięknie prezentują się dekoracyjne latarenki, lampy czy biokominki, które dają nastrojowe, przytłumione światło. Jeśli chcemy wieczorami po prostu siedzieć i rozkoszować się świeżym powietrzem oraz miłym towarzystwem, takie oświetlenie powinno nam wystarczyć. Jeśli jednak wieczorami na tarasie oddajemy się lekturze, może nam być potrzebna nieco mocniejsza lampka.

W kwestii okryć sprawa jest prostsza – zadbajmy po prostu o kilka lekkich kocyków, którymi będziemy mogli się okryć, jeśli temperatura nieco spadnie, a nam wciąż nie będzie się chciało wracać do środka. Najlepiej, żeby były na co dzień schowane w naszym ogrodowym schowku – wówczas wszystko co niezbędne do przyjemnego spędzenia wieczoru będziemy mieć pod ręką.

zestaw mebli ogrodowych


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!