Baldu Visata Malibu – montaż fotela biurowego

Montaż foteli biurowych może się nam wydawać nieco kłopotliwy, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji żadnego składać. W rzeczywistości jednak nie jest to specjalnie trudne zdanie. By Wam to udowodnić, zamówiliśmy do naszego biura elegancki fotel biurowy z ekoskóry Malibu Tan PU Chrome – i sfotografowaliśmy dla Was poszczególne etapy montażu. Uzupełniliśmy go opisem składania fotela krok po kroku i dodaliśmy kilka porad od nas. Gotowi do podjęcia wyzwania? Zaczynamy!

Fotel biurowy Baldu Visata

Fotele biurowe Baldu Visata

Na początek warto powiedzieć kilka słów o producencie fotela. Baldu Visata to litewska marka posiadająca ponad 10 lat doświadczenia na rynku mebli biurowych. Meble Baldu Visata produkowane są na Litwie i sprzedawane w aż 8 europejskich krajach. Firma specjalizuje się w produkcji foteli biurowych. W ich ofercie dominują eleganckie i wygodne fotele gabinetowe tapicerowane najczęściej ekoskórą i skórą naturalną. Obszerne ekskluzywne siedziska, wygodne tapicerowane podłokietniki i ergonomiczne mechanizmy, zapewniające komfort korzystania z fotela, to główne zalety czołowych produktów tej marki. Fotele biurowe Baldu Visata montowane są w bardzo podobny sposób, więc dzisiejszą instrukcję montażu fotela obrotowego Malibu Tan Pu Chrome z powodzeniem możecie zastosować także do innych modeli foteli od tego producenta.

Montaż fotela obrotowego Malibu Tan Pu Chrome

Montaż fotela Baldu Visata Malibu należy zacząć od sprawdzenia czy w paczce znajdują się wszystkie potrzebne części. W środku powinny się znajdować następujące elementy: pięcioramienna podstawa jezdna i kółka do niej, oparcie, siedzisko, podłokietniki oraz elementy systemu podnośnika pneumatycznego (podnośnik, system dźwigni i czarne rurki maskujące). Oparcie i siedzisko powinny mieć przygotowane otwory do wkręcenia śrub.

Oprócz części składowych fotela Baldu Visata Malibu w paczce powinna znajdować się również paczka z potrzebnymi śrubami, kluczem i zaślepkami. Mała rada: mimo że w zestawie znajduje się klucz, warto będzie dodatkowo zaopatrzyć się we wkrętarkę. Przy wkręcaniu śrub trzeba użyć trochę siły i od kręcenia tym małym kluczykiem mogą Was zwyczajnie rozboleć palce (nasz kolega montujący fotel bardzo na to narzekał).

śruby do montażu krzesła biurowego

Jeśli wszystkie potrzebne części znajdują się w paczce, możemy przystąpić do montażu. Prace zaczynamy od przymocowania kółek do podstawy jezdnej. Trzeba je po prostu wsunąć w otwory. Do gotowej podstawy wsuwamy podłużny element – system podnośnika pneumatycznego.

Montowanie podstawy jezdnej w fotelu Baldu Visata

Kolejny etap to przymocowanie do siedziska drugiej części systemu podnośnika – dużego czarnego elementu z rączkami do regulowania wysokości krzesła. Przykręcamy go do siedziska czterema śrubkami M6x25mm, które w zestawie ze śrubkami opisane są jako element C.

Montowanie do siedziska systemu podnośnika

Następnie łączymy siedzisko z oparciem przykręcając oparcie pozostałymi czterema śrubkami M6x25mm. Rada od nas – początkowo siedzisko z oparciem skręćcie luźno, żeby w kolejnym etapie łatwiej Wam było dopasować podłokietniki do przygotowanych dziur.

Połączenie siedziska z oparciem w fotelu Baldu Visata

Montaż siedziska kończymy przykręcając do niego podłokietniki. Wykorzystujemy do tego cztery śrubki opisane na opakowaniu symbolem D. Po skręceniu podłokietników dokręcamy do końca śrubki pod siedziskiem. Na koniec ukrywamy łebki śrubek przy podłokietnikach pod zaślepkami (element F).

Montaż podłokietników do fotel Baldu Visata

Zanim zabierzemy się za połączenie podstawy jezdnej i siedziska nakładamy na system podnośnika rurki maskujące. Rurki wkładamy jedna w drugą i nakładamy je na włożony w podstawę podnośnik. Następnie po prostu nakładamy część siedziskową na podstawę. Fotel Baldu Visata Malibu gotowy!

gotowy fotel biurowy z ekoskóry Malibu Tan PU Chrome

Po zakończeniu montażu powinna Wam zostać część z opakowania ze śrubami opisana jako SPARE. Do czego służy? To oczywiście zapasowe śrubki do fotela Baldu Visata Malibu, które warto zostawić na wszelki wypadek w jednej z biurowych szaf. Życzymy wygodnego korzystania z Waszego samodzielnie złożonego fotela!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
montaż ławki ogrodowej


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Baldu Visata Malibu – montaż fotela biurowego”
  1. URSZULA Maj 2, 2019 at 08:34 #

    Jaka cena fotela.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!