Jak osłonić taras przed wiatrem?

Z problemem nadmiernego wiatru najczęściej borykają się właściciele tarasów położonych na wyższych piętrach. Brakuje tam naturalnej osłony drzew i roślin, więc silny wiatr jest szczególnie dokuczliwy. Zdarzają się nawet przypadki, że duży wiatr przestawia lekkie meble tarasowe, co przy silnej wichurze może spowodować uszkodzenia sprzętów. Podobne problemy mogą mieć również osoby świeżo wprowadzające się do domów jednorodzinnych, w których zieleń ogrodowa nie jest jeszcze zbyt bujna. Jak osłonić taras przed wiatrem i rozwiązać ten problem? Sprawdźmy.

taras osłonięty parasolem

Jak osłonić taras przed wiatrem

Problem jak osłonić taras przed wiatrem można rozwiązać na kilka sposobów. Przy tarasach w przestrzeniach miejskich najczęściej stosuje się specjalne osłony, które nie tylko stanowią przeszkodę dla wiatru, ale też odgradzają przestrzeń do wypoczynku od ciekawskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Najczęściej wybierane są ażurowe osłony tworzone z wikliny, technorattanu czy drewna. Ten typ osłon na taras świetnie się sprawdza właśnie ze względu na plecioną strukturę. Ażurowej przeszkody wiatr nie przewróci, a jednocześnie jego siła jest rozpraszana i minimalizowana.

taras osłonięty trzciną

Innym pomysłem na osłonę tarasu w bloku przed wiatrem jest stworzenie na tarasie zielonej ściany – najlepiej wykorzystać w tym celu donice z pergolą. Wykonanie takiej ściany jest bardzo proste. Kupujemy lub samodzielnie przygotowujemy odpowiednią donicę z kratką i sadzimy w niej rośliny pnące, których pędy delikatnie przeplatamy przez kratkę. Na efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale za to taka roślinna ściana stworzy na tarasie dużo przyjemniejszy nastrój niż klasyczna osłona.

Donice z kratką - pergole -wykorzystane jako osłona tarasu

Problem wiatru na otwartych tarasach może też rozwiązać odpowiednio dobrany parasol ogrodowy. W roli osłony najlepiej sprawdzają się parasole z łamanym stelażem, które można pochylić o dowolny kąt. Do wykorzystania nadają się też parasole z dużymi czaszami montowane do ściany budynku. Odpowiednio ustawiony parasol dobrze osłoni przed wiatrem meble i korzystające z nich osoby. Funkcję osłony przed wiatrem może pełnić również duży zacieniacz ustawiony pod odpowiednim kątem.

Jak osłonić taras przed słońcem

Przy wysokich tarasach, usytuowanych na najwyższych piętrach budynków, sama osłona przed wiatrem może nie wystarczyć. Właściciele takich eleganckich przestrzeni borykają się dodatkowo z problemem męczącego słońca, które na tej wysokości może być bardzo silne i nieprzyjemne. Popołudniowy wypoczynek na tarasie nieco straci na uroku, jeśli palące słońce nie da nam spokojnie wypocząć. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest zakup odpowiedniego parasola ogrodowego.

ochrona przed słońcem za pomocą parasola ogrodowego

Przy zakupie parasola przeznaczonego na wietrzny taras, warto dokupić do niego cięższą podstawę do parasola niż ta zalecana przez producenta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że parasol będzie odpowiednio stabilny i nie przewróci się pod wpływem wiatru. Trzeba także pamiętać o tym, żeby zawsze składać parasol kiedy z niego nie korzystamy. Złożony parasol zniesie wichurę bez większych problemów, podczas gdy rozłożony mógłby zostać uszkodzony przez wiatr.

***

Mam nadzieję, że po lekturze naszego artykułu wiecie już jak osłonić taras przed wiatrem. W razie wątpliwości pytajcie, a my chętnie pomożemy :)Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!