Dlaczego warto zainwestować w meble z technorattanu?

W ostatnich sezonach bardzo popularne stały się meble ogrodowe z technorattanu. Co sprawia, że coraz chętniej kupujemy meble wykonane z tego tworzywa? Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Meble na taras z technorattanu NASSICO 160 Brown dla 6 osób

Co to jest technorattan?

Często słyszymy pytania klientów: Czym jest technorattan? Ale jak to? To jakiś plastik? Otóż nic bardziej mylnego, nie mamy do czynienia z żadnym plastikiem.

Technorattan to  inaczej  polietylen z  domieszką utrwalaczy  promieni UV, właściwej ilości utwardzaczy i barwnika. Wykorzystywany jest w produkcji mebli stosunkowo niedługo.

Dlaczego zdecydowano się produkować meble ogrodowe z technorattanu?

  • wyjątkowa odporność –  na działanie promieni ultrafioletowych, soli, chloru, olejków do opalania oraz na plamy z wina i żywności,
  • łatwość w czyszczeniu – nie wymagają specjalnych środków,
  • ekologia – materiał poddający się w 100% recyklingowi, przyjazny środowisku.

Na polskim rynku pojawiły się meble tego typu w różnych przedziałach cenowych. Dlaczego warto zainwestować trochę większą kwotę, a nie zdecydować na tanie supermarketowe odpowiedniki? Kupując meble odpowiedniej jakości mamy gwarancję, że posłużą nam przez lata.

Komplet Ligurito VI Brown & Grey

Na co warto zatem zwrócić uwagę przy zakupie mebli technorattanowych? Czym różnią się droższe modele od supermarketowych mebli z technorattanu?

Po pierwsze  ważne, żeby nasze meble wykonane były z plecionki poliuretanowej. Dlaczego jest to tak istotne?  Tańsze modele zazwyczaj wykonane są z plecionki PVC. Charakteryzuje się ona niższą niż plecionka poliuretanowa wytrzymałością na warunki atmosferyczne, odbarwia się pod wpływem promieni UV, kurczy się pod wpływem niskich temperatur i rozciąga pod wpływem wysokich.

Po drugie materiał, z którego wykonany jest stelaż, to niezwykle ważny element, jeśli chodzi o meble ogrodowe. Aby były one odporne na korozję i wytrzymały obciążenia, warto kupić modele technorattanowe na stelażu aluminiowym. Jego tańsze odpowiedniki – czyli ramy wykonane z metalu bądź skręcanych aluminiowych części – są albo nieodporne na działanie wody (metalowe) albo charakteryzują się znacznie mniejszą stabilnością.

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie mebli technorattanowych, są poduszki. Warto by wykonane one były z pianki tapicerskiej odpowiedniej gęstości, aby nie odkształcały się w trakcie użytkowania. Powinny być wykonane z tkaniny poliestrowej o gramaturze około 300 g. Dodatkowa impregnacja teflonem będzie chronić poduszki przed wilgocią. Należy zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość łatwego zdjęcia poszewki i wyprania materiału. Tańsze modele wyposażone są zazwyczaj w poduchy ze zwykłej gąbki, pokryte tkaniną o dużo niższej gramaturze.

Meble technorattanowe

Jeśli chcemy by nasze meble służyły nam przez okres dłuższy niż jeden sezon, musimy zainwestować nieco większą kwotę. W zamian jednak otrzymamy meble trwałe, łatwe w utrzymaniu i ekologiczne, które posłużą nam długie lata.Autor: Karolina z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!