Jakie meble na taras wybrać?

Taras może być naszą miejską oazą zieleni, w której z przyjemnością będziemy spędzać leniwe popołudnia i słoneczne weekendy – wystarczy tylko trochę postarać się przy tworzeniu aranżacji. Jak się zabrać za aranżowanie domowego tarasu i jakie meble ogrodowe wybrać? Mam dziś dla Was kilka praktycznych porad.

meble na taras Corona Box

Odporne na pogodę meble ogrodowe

Taras z powodzeniem może stać się naszą ogrodową oazą, w której z przyjemnością będziemy wypoczywać. Warto zadbać o to, by było to miejsce niewymagające od nas dużo dodatkowych zabiegów. Dlatego przy zakupie mebli i dodatków decydujmy się na takie, które są przeznaczone do wykorzystania na zewnątrz – odporne na wodę, promieniowanie UV i temperatury. Dzięki temu nic nie będzie zakłócać naszego wypoczynku, a z zakupionych mebli na taras będziemy mogli korzystać przez wiele sezonów. I tylko poduszki chować będziemy pod dach.

meble na taras z fotelami

Wybieramy kolor mebli na taras

Przy wyborze mebli na taras warto wziąć pod uwagę wykończenie budynku i otoczenie – dobierzmy kolorystykę mebli do naszej elewacji. Dzięki temu aranżacja będzie wyglądać harmonijnie. Bardziej indywidualnych cech nadamy aranżacji później, z pomocą dodatków – ozdobnych poduszek, eleganckiego oświetlenia czy odpowiednio dobranych roślin. Parasol ogrodowy i meble na taras powinny zgrywać się bezpośrednio z wykończeniem domu i otoczenia, by ostateczny efekt wyglądał elegancko i cieszył oczy.

tarasowa aranżacja z narożnikiem Keter Provence

Meble na taras i ich przeznaczenie

Wybierając meble na taras weźmy pod uwagę ich przeznaczenie. Wielbiciele weekendowych spotkań przy grillu powinni zdecydować się na komplet z fotelami i wysokim stołem, a osoby lubiące leniwy wypoczynek na klasyczny komplet wypoczynkowy. Co ważne, do wyboru mamy wiele kompletów łączących oba te rozwiązania – na przykład wygodne sofy z wygodnym stołem. Nawet przy mniejszym tarasie można więc stworzyć i wygodą przestrzeń do posiłków, i do leniwego wypoczynku. A jeśli lubicie się opalać, dobrym rozwiązaniem będą też wygodne leżaki ogrodowe.

aranżacja tarasu z meblami California

Bujna zielona oaza na tarasie

Urządzając idealny taras nie zapominajcie o roślinach. To dzięki nim tarasowa atmosfera staje się naprawdę wyjątkowa. Przy płocie warto posadzić bluszcze i rośliny pnące, które stworzą zieloną ścianę odgradzającą nas od miejskich krajobrazów. Jeśli mamy sporo miejsca, możemy zdecydować się na kawałek trawnika otoczony rabatami pełnymi roślin. A jeśli nasz taras pozbawiony jest ogródka, postawmy na duże donice ogrodowe z drzewami i krzewami, otoczone piękne kwitnącymi kwiatami. To dzięki nim nasz taras stanie się wyjątkowym miejscem.

aranżacja patio z zestawem mebli ogrodowych Corfu SetAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!