Narożniki na taras – jaki model wybrać?

Szukasz idealnego kompletu do ogrodu? A co powiesz na modny i praktyczny narożnik ogrodowy na taras? To świetny mebel do wypoczynku, sprawdzający się podczas odwiedzin znajomych czy rodziny, a jeśli wybierzesz model z wysokim stołem, również podczas posiłków na świeżym powietrzu. To co, poszukamy razem idealnego narożnika dla Ciebie? Chodźmy więc!

Zestaw wypoczynkowy technorattan LIGURITO V Off-WHITE Elite & Taupe

Najlepsze materiały na narożniki na taras

Pierwsza rzecz, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, to materiał z jakiego wykonany jest mebel. Do wyboru mamy narożniki z technorattanu i narożniki z tworzywa sztucznego imitującego technorattan. Oba typy mebli ogrodowych dobrze się prezentują i są odporne na warunki atmosferyczne, jednak znacząco różnią się komfortem korzystania.

CANVAS narożnik z technorattanu

Meble z technorattanu są elastyczne, plecionka technorattanowa lekko się rozciąga dopasowując się do ciała użytkownika. Poduszki w tych zestawach dodatkowo zwiększają komfort i wygodę korzystania, ale nie są niezbędne. Meble “technorattan look” wykonane z tworzywa sztucznego są sztywne, więc o komforcie decydują znajdujące się w zestawie poduszki, a także profilowany kształt siedzisk czy oparć.

Keter Provence narożnik ogrodowy

To jaki mebel wolimy, to kwestia indywidualna – niektórzy wolą meble bardziej sztywne, twardsze, inni uwielbiają się zatapiać w miękkich siedziskach. Jeśli chodzi o prestiż, to zdecydowanie wygrywają meble z technorattanu. Plecionka jest tu ręcznie wyplatana na metalowym stelażu, więc proces produkcji jest droższy i bardziej pracochłonny.

Narożniki na taras – rozwiązania modułowe i nie tylko

Druga kwestia to rodzaj zestawu – narożniki na taras mogą być mniej lub bardziej modułowe. Niektóre modele narożników tworzą pojedyncze moduły-siedziska, które można połączyć w całość za pomocą specjalnych łączników. Inne składają się na przykład z dwóch sof, które zestawia się w narożny mebel. Wszystko zależy od konkretnego producenta i rodzaju zestawu.

Allibert Nevada Low Narożnik tarasowy

Modele w pełni modułowe sprawdzają się szczególnie na niewymiarowych tarasach, ponieważ dają dużą swobodę zmiany kształtu mebla. Z narożników technorattanowych warto zwrócić uwagę na serie Nilamito i Ligurito, a także nieco tańszą serię Farlito. Mamy tu do dyspozycji pojedyncze siedziska, które można połączyć w cały narożnik za pomocą łączników lub zostawić w formie modułów. Wśród mebli “technorattan look” w pełni modułowy jest zestaw na taras Nevada Low, duże możliwości daje też popularny narożnik Keter Provence.

Curver Corfu Relax Set narożnik ogrodowy

Narożniki o bardziej zwartej formie sprawdzą się jedynie na pełnowymiarowych tarasach. Wśród mebli technorattanowych warto wspomnieć zestaw Caprice. Składa się on z dwóch dużych sof, które można zestawić w narożnik. Takie samo rozwiązanie zastosowano też w komplecie Canvas. Wśród mebli “technorattan look” warto wspomnieć o łączonym na stałe komplecie Corfu Relax oraz o zestawie Moorea California, w którym mamy do dyspozycji połączoną na stałe trzyosobową sofę z dostawianą pufą.

Postaw na funkcjonalność zestawu na taras

Ostatnia istotna kwestia, która nam pozostaje przy wyborze narożnika na taras, to rodzaj stołu. Do wyboru mamy komplety typowo wypoczynkowe, wyposażone w mały stolik kawowy, oraz komplety wypoczynkowo-stołowe, w których do dyspozycji mamy duży, pełnowymiarowy stół.

Meble z technorattanu do ogrodu NILAMITO V

Najwięcej możliwości w kwestii wyboru stołu dają nam wspomniane wcześniej serie mebli z technorattanu Nilamito i Ligurito – przy zamówieniu możemy wybrać, czy chcemy komplet ze stolikiem kawowym czy stołem obiadowym. Zestawy technorattanowe tylko z małymi stolikami to wspomniane wcześniej komplety Farlito i Canvas. Z kolei zestaw Caprice dostępny jest tylko w wersji z wysokim stołem.

Jeśli chodzi o meble “technorattan look”, sprawa jest bardziej skomplikowana. Wszystkie komplety tego typu dostępne są jedynie z niskimi stolikami. Do modeli takich jak Corfu Relax i Keter Provence można jednak dokupić dodatkowo wysoki stół Melody. Takie rozwiązanie może być bardzo ciekawe, jeśli chcemy mieć do dyspozycji dwa zestawy w jednym – na co dzień komplet wypoczynkowy, a od czasu do czasu komplet stołowy.

***

Po przeanalizowaniu wszystkich wspomnianych elementów zostaje już tylko jeden krok – wybór kompletu, który najbardziej Ci odpowiada pod względem estetyki i kolorystki. Mam nadzieję, że wybrany narożnik na taras będzie Ci długo i dobrze służył!


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!