Jakie zalety ma stół ogrodowy okrągły?

Jeśli spędzasz dużo czasu w ogrodzie, z pewnością wiesz, jak ważne są odpowiednie meble ogrodowe. Niektóre z nich są wręcz niezbędne do udanego wypoczynku, np. wygodne krzesła, fotele, czy właśnie stół okrągły ogrodowy. Dlaczego warto zainteresować się tym ostatnim?

stół ogrodowy okrągły duży

Do czego przyda się stół okrągły ogrodowy?

Stół okrągły ogrodowy jest odpowiedzią na problemy występujące podczas niejednej imprezy ogrodowej. Czasem bowiem niektórzy goście siedzą na miejscach utrudniających im aktywny udział w rozmowie. Jeśli mamy stół ogrodowy okrągły duży, nie musimy się tym przejmować.

Każdy z gości jest tak samo dobrze widoczny i słyszalny, zatem ma równe szanse na dobrą zabawę, co pozostali uczestnicy przyjęcia. Również sięganie po posiłki, napoje i desery jest w przypadku okrągłego stołu dużo prostsze.

Jeśli nie organizujesz dużych uroczystości w ogrodzie, również dobrym wyborem jest stolik ogrodowy okrągły. Dużym atutem jest jego wygląd – kojarzący się raczej z kawiarnią niż np. z kuchnią. Takie detale są ważne – przy stoliku ogrodowym okrągłym czuć będziemy, że czas przy nim spędzany należy do innej kategorii niż codzienne obowiązki.

stolik ogrodowy okrągły

Stół ogrodowy okrągły duży – jaki materiał?

Gdy kupujemy stół ogrodowy okrągły, duży wybór różnych rodzajów dostępnych materiałów może nas przytłoczyć.

  • Okrągłe stoły plastikowe świetnie sprawdzą się, gdy szukamy mebla taniego, lekkiego i odpornego na niesprzyjające warunki pogodowe.
  • Stół okrągły drewniany to rozwiązanie dla miłośników klasycznej elegancji i osób lubiących otaczać się materiałami ekologicznymi.
  • Stoły metalowe okrągłe to z kolei gratka dla osób ceniących sobie niezawodność. Aluminium zapewnia lekkość i odporność na kiepską pogodę, żeliwo z kolei kunsztowny wygląd i dużą wagę, gwarantującą dużą stabilność mebla. Stal to natomiast dobry wybór dla miłośników surowej elegancji oraz trwałości.

Oczywiście istnieją również np. stoły z metalowymi nogami i drewnianym blatem, będące ciekawą próbą połączenia najlepszych cech różnych surowców. Jak widać, każdą naszą potrzebę da się więc zaspokoić.

stół okrągły ogrodowy

Jak dobrze zadbać o stół okrągły ogrodowy?

Bardzo dużo zależy tu od tego, jaki rodzaj tworzywa wybraliśmy. Ogólna zasada mówi, że każdy stół okrągły ogrodowy warto przynajmniej raz w roku przejrzeć pod kątem ewentualnych pęknięć i innych uszkodzeń.

  • W przypadku stołu drewnianego lub metalowego (poza aluminium) warto również pamiętać o impregnacji. Zrobić to możemy np. farbą z impregnatem, jeśli nie chcemy jednak zmieniać koloru naszego mebla, możemy skorzystać z impregnatu bez żadnych dodatków.
  • Pamiętajmy również o regularnym czyszczeniu stołu – w przypadku plastiku wystarczy woda, mydło i miękka ściereczka, z kolei inne konstrukcje czyścimy zgodnie z zaleceniami producenta.
  • W przypadku intensywnych warunków pogodowych takich jak np. burza warto również schować stół w bezpieczne miejsce. Zajmie to chwilę, a uchroni nasz mebel przed potencjalnymi zniszczeniami.

stolik ogrodowy okrągły

Czy warto przykryć stół ogrodowy okrągły?

Za przykryciem stołu przemawia przede wszystkim wzgląd praktyczny – jeśli coś się np. rozleje, to na ceratę, a blat stołu pozostanie czysty. Ceratę z kolei z łatwością wyczyścimy lub w ostateczności za niewielkie pieniądze wymienimy na nowy model.

Położenie ceraty na stół ogrodowy okrągły duży to jednak śmiała decyzja pod względem estetycznym. Z jednej strony nawiązuje do stylu retro i w oryginalny sposób może podkreślić urok naszego stołu i ogrodu. Jednak wybór musi być przemyślany, niewłaściwie dobrana cerata może wywrzeć niedobre wrażenie na odwiedzających nas gościach.

Cerata na stół okrągły ogrodowy musi być też rzecz jasna właściwie przycięta, powinna też zapewniać przyczepność na akceptowalnym poziomie. Jeśli jednak mamy piękny stół, który pieczołowicie wybieraliśmy, cerata może ukryć jego walory estetyczne.

stół ogrodowy okrągły duży

Stolik ogrodowy okrągły dla dzieci – jaki?

Również dla naszych maluchów stolik ogrodowy okrągły jest znakomitym pomysłem. Obowiązuje tu ta sama zasada – każdy z malców będzie równoprawnym członkiem zabaw, rozmów i śmiechu. Jeśli kupujemy stół ogrodowy okrągły duży dla dzieci, wybierzmy materiał lekki, taki jak np. plastik czy aluminium.

Pozwoli to dzieciom na swobodne przestawienie mebla, jeśli będą tego potrzebować do nowej zabawy. Podczas kupowania stołu okrągłego dla dzieci zadbajmy również o jego odpowiednią wysokość, tak, by każde dziecko z paczki czuło się przy nim komfortowo.

No i wreszcie – estetyka mebli dla dzieci rządzi się swoimi prawami, w przypadku gdy mamy stół okrągły ogrodowy możemy śmiało przykryć go ceratą. Nie wzbudzi to żadnych kontrowersji, a dzieciaki będą miały dużo radości, gdy na ceracie znajdą się np. baśniowe wzory czy motywy.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!