Stół ogrodowy okrągły drewniany – niezbędny element ogrodu

Stół ogrodowy to bardzo praktyczny mebel do ogrodu. Ilość jego zastosowań widoczna jest zwłaszcza wiosną i latem – możemy zaprosić całe towarzystwo do ogrodu i tam miło spędzać czas. Wydaje się, że najlepiej jest kupić okrągły stół drewniany do ogrodu. Czy tak jest w istocie?

stół ogrodowy okrągły drewniany

Stół ogrodowy drewniany okrągły – określenie potrzeb

Pierwszym krokiem do udanego zakupu jest precyzyjne określenie naszych potrzeb. Jak dużego stołu potrzebujemy? Warto zadać sobie pytanie, czy korzystać z niego będziemy w kameralnym gronie, czy też będziemy organizować w ogrodzie duże imprezy – np. rodzinne czy firmowe. Czy przy stole zasiądą też dzieci? Jeśli tak, to w jakim wieku? Te pytania pozwolą określić rozmiar stołu, ewentualnie pozwolą dokupić odpowiedniej wielkości krzesła.

Jeśli z kolei w naszym ogrodzie przebywać będą żywiołowe zwierzęta, lub boimy się nieprzewidywalnej aury, powinniśmy zainwestować w stół trwały, solidny i łatwy w konserwacji i czyszczeniu. Warto zadać sobie te wszystkie pytania przed wejściem do sklepu lub na stronę internetową – pozwoli to nam uniknąć sytuacji, w której kupujemy mebel nieprzystosowany do naszych potrzeb i wymagań.

okrągły stół drewniany do ogrodu

Prostokątny czy okrągły stół drewniany do ogrodu?

Stół okrągły przydatny jest zwłaszcza w przypadku większych imprez. Zapewnia, że nikt z gości nie zostanie zmarginalizowany czy usadzony w miejscu, w którym wykluczony będzie z rozmów i innych wydarzeń. W jego przypadku każdy z biesiadników widzi wszystkie inne osoby i sam jest przez nie dobrze widziany – jak widać, stół ogrodowy drewniany okrągły sprzyja integracji towarzystwa i dobrej zabawie. Wiele osób uważa ponadto, że tego typu meble są również bardziej eleganckie.

Nie zawsze jednak potrzebujemy tych zalet. Jeśli z ogrodu korzystamy w bardziej kameralny sposób, możemy rozważyć alternatywę – stół prostokątny. Zajmuje on mniej miejsca niż okrągły – o ile w ogrodzie nie ma to dużego znaczenia, o tyle przy przechowywaniu stołu zimą okazuje się to dużą zaletą. Stół prostokątny łatwiej jest również transportować.

stół ogrodowy drewniany okrągły czy prostokątny

Stół ogrodowy okrągły drewniany, plastikowy czy metalowy?

Wybór odpowiedniego materiału to kolejne wyzwanie. Stół ogrodowy okrągły drewniany cechuje elegancja i uniwersalność. Jest lżejszy od stołu metalowego, wobec czego łatwiej będzie go przenosić. Pasować będzie to zdecydowanej większości ogrodów. Wymaga za to umiejętnej (choć nie tak znowu trudnej) konserwacji. Niektóre stoły drewniane nie należą również do najtańszych.

Stół plastikowy wybieramy, jeśli mamy niewielki budżet, zależy nam na mobilności i łatwości konserwacji. Nim z kolei rozczarowani mogą być ludzie wymagający eleganckiego wyglądu i miłośnicy ekologii. Stoły wykonane z rozmaitych metali cechuje wysoka trwałość i solidność, co sprawia, że sprawdzą się w trudnych warunkach. Z drugiej strony osoby oczekujące mobilności, dysponujące niskim budżetem lub będące estetami mogą być rozczarowane tym rodzajem materiału.

okrągły stół drewniany do ogrodu

Okrągły stół drewniany do ogrodu a potrzeby estetyczne

Nie zapominajmy jednak, że stół to jeden z elementów większej całości. Zadbajmy, by był dopasowany estetycznie do naszego ogrodu. Jeśli każdy nasz mebel ogrodowy będzie w innym stylu, przestrzeń uzyska wrażenie przypadkowości i prowizoryczności. Z kolei przemyślany dobór urządzeń ogrodowych nada mu niepowtarzalne i profesjonalne wykończenie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli odwiedzać nas będzie dużo gości.

Nie warto jednak przesadzać w drugą stronę. Oczywiście, dobrze znać obowiązujące aktualnie trendy modowe w wyposażeniu ogrodu, jednak nie przywiązujmy do nich ogromnej wagi. Prześledźmy raczej, które stoły popularne kilka lat temu nadal nie straciły na elegancji. Będzie to dobry wyznacznik tego, że jeśli kupimy coś podobnego, to za kilka lat nasz stół ogrodowy nadal będzie prezentował się tak elegancko, jak w momencie zakupu.

stół ogrodowy drewniany okrągły

Osobiste preferencje a stół ogrodowy drewniany okrągły

Pamiętaj, że najważniejszym użytkownikiem stołu jesteś ty. To twoje potrzeby ma on spełniać, tobie ma się podobać. Chcesz do swojego ogrodu kupić stół ogrodowy okrągły drewniany? To świetnie. Musi być to jednak twoja przemyślana decyzja, wynikająca z twojej sytuacji i twojego gustu. Oczywiście, zdaniem wielu stół ogrodowy drewniany okrągły jest najlepszym, najbardziej uniwersalnym wyborem.

Jeśli jednak twoje potrzeby są inne, nie wahaj się wyjść im naprzeciw, kup coś, co może nie spodoba się twojej sąsiadce czy wujkowi, będzie jednak świetnie służyć tobie. Jeśli ważna jest dla ciebie ekologia, nie wahaj się skorzystać z ekologicznych materiałów. Jeśli nie lubisz określonego stylu wykonania mebli, nie kupuj ich, choćby pięć pisemek reklamowało go jako najwspanialszy. Pamiętając o tym, na pewno dokonasz udanego zakupu.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!