Meble balkonowe z technorattanu – przegląd możliwości

Meble balkonowe z technorattanu to bardzo szeroki temat. Dużo zależy od wielkości naszego balkonu – na malutkich balkonach w blokach z wielkiej płyty niekiedy ciężko postawić nawet stolik i krzesło, a na rozległych balkonach współczesnych apartamentowców zmieści się nawet dużych rozmiarów zestaw. Spróbujemy przyjrzeć się dziś wszystkim tym możliwościom i zastanowić się, jak dobrać meble technorattanowe na balkon odpowiednie do naszych potrzeb.

technorattan meble na balkon Ligurito

Składane meble z technorattanu na balkon

Najprostszym i najpopularniejszym rodzajem mebli na małe balkony są meble balkonowe z technorattanu składane. Taki prosty zestaw sprawdzi się nawet na bardzo małej przestrzeni i nie utrudni poruszania się po balkonie kiedy na przykład będziemy chcieli podlać wiszące na balkonie kwiatki. Rodzajów mebli balkonowych technorattan składanych mamy kilka – mogą to być zestawy ze składanym samym stolikiem lub dodatkowo ze składanymi krzesłami. Wygodniejszą opcją do codziennego korzystania są całe krzesła i fotele, ponieważ składana konstrukcja jest zazwyczaj bardzo uproszczona. Stolik natomiast nie jest elementem koniecznym do codziennego korzystania, więc może z powodzeniem służyć jako dodatkowy rozkładany mebel.

technorattan meble balkonowe Smart

Meble technorattanowe na balkon w bloku

Technorattan meble na balkon w bloku to oczywiście przede wszystkim proste zestawy dla dwóch osób składające się z dwóch krzeseł i stolika. Nie jest to jednak jedyna opcja na letni wypoczynek. Na małych balkonach świetnie sprawdzają się pojedyncze fotele technorattanowe, na których można się wygodnie rozłożyć z książką – to rozwiązanie idealne dla osób lubiących spędzać na balkonie całe dnie.

technorattan meble na balkon Farlito

Fajnym rozwiązaniem może być też wstawienie na balkon dopasowanych do jego rozmiarów dwóch pojedynczych siedzisk-modułów wykorzystywanych do tworzenia narożników. Niektórzy producenci oferują je w sprzedaży pojedynczo, z kolei moduły od gotowych zestawów często można upolować na koniec sezonu, kiedy sprzedawcy pozbywają się pozostałych mebli z magazynów. Wykorzystując moduły możemy zmienić nasz balkon w wygodną technorattanową sofę, na której będzie można się rozsiąść również w towarzystwie i w ciepły wieczór wysączyć drinka na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu.

technorattan meble balkonowe Farlito

Meble z technorattanu na duże balkony

Większe balkony to oczywiście większe możliwości. W roli mebli balkonowych technorattan na większych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się proste narożniki modułowe, które można ustawiać na tarasie w dowolnej kombinacji. Warto tu wymienić takie kolekcje jak Farlito, Nilamito i Ligurito, oraz bardzo popularny w zeszłym sezonie mały narożnik na taras Canvas.

technorattan meble na balkon Canvas

Takie rozwiązania pozwalają na dopasowanie mebli na balkon z technorattanu do konkretnych wymiarów i warunków panujących na balkonie. Nawet na długie, pozornie nieustawne balkony meble modułowe mogą być świetnym rozwiązaniem – przed zakupem sprawdźmy tylko jakie dokładnie wymiary mają poszczególne moduły. Zależnie od zestawu mogą być one mniejsze lub większe, więc bez problemu powinniśmy dobrać zestaw, który wpasuje się w rozmiary naszego balkonu.

technorattan meble balkonowe Ligurito

***

Jak Wam się podobają nasze propozycje na meble balkonowe technorattan? A może chcielibyście podzielić się jakimiś swoimi radami dotyczącymi technorattanowych mebli balkonowych? Czekamy na Wasze komentarze!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!