Nowoczesne wykończenie tarasu – beton, kamień i cegła

Zastanawiacie się jakiego rodzaju dekoracji użyć do wykończenia tarasu, żeby stworzyć ciekawą i niebanalną aranżację? Mamy dla Was trzy propozycje: płyty z betonu architektonicznego, kamień dekoracyjny do ogrodu i cegłę ozdobną zewnętrzną. Jak je wykorzystać? Z jakimi materiałami będą dobrze współgrać? I w towarzystwie jakich mebli ogrodowych będą prezentować się najlepiej? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne wykończenia tarasów - z betonem architektonicznym, kamieniem ozdobnym i cegłą dekoracyjną.

Beton architektoniczny jako wykończenie tarasu

Beton architektoniczny to materiał idealnie nadający się do nowoczesnych aranżacji tarasowych. Płyty z betonu architektonicznego mogą posłużyć do wykończenia ścian czy muru ogrodowego, grubsze bloczki betonowe można wykorzystać jako materiał do stworzenia ogrodowych ścieżek, a donice betonowe wykorzystać jako ozdobę tarasu, eleganckie wykończenie jego krawędzi czy element wyznaczający poszczególne części ogrodu. Do ozdobienia tarasu nadają się też dekory betonowe 3D.

Beton architektoniczny zestawiony z kamieniem dekoracyjnym

Beton architektoniczny idealnie komponuje się z drewnem, pasuje mu też towarzystwo kamienia dekoracyjnego i cegły ozdobnej. Jeśli chodzi o meble, to do betonu będą pasować przede wszystkim designerskie meble ogrodowe o nowoczesnej linii. Z tańszych zestawów świetnie się tu wkomponuje Delano Set i De La Fiesta, z droższych włoskie meble ogrodowe Nardi oraz meble technorattanowe, szczególnie w stylu bardzo nowoczesnego zestawu Gambito.

Beton architektoniczny w aranżacji tarasu

Kamień dekoracyjny do ogrodu

Kamień dekoracyjny do ogrodu to bardzo wdzięczny materiał. Świetnie się sprawdzi jako eleganckie wykończenie tarasu, ale nie tylko – pasuje też do aranżacji w stylu wiejskim i rustykalnym. Możemy go wykorzystać jako detal i ozdobę elewacji albo potraktować jako główny element wykończenia i ozdobić nim całe ściany. Nadaje się też na mury, ogrodzenia czy niskie murki dekoracyjne.

Kamień dekoracyjny do ogrodu

Kamień dekoracyjny do ogrodu świetnie się łączy z drewnem, betonem, a także innymi rodzajami kamienia – spokojnie można połączyć kamienną dekorację ściany z posadzką z kamienia czy też z kamiennym wzorem. Do kamienia idealnie pasują drewniane meble ogrodowe, które świetnie się sprawdzą w aranżacjach w stylu rustykalnym. Z kolei na bardziej nowoczesne i eleganckie tarasy proponowałabym meble technorattanowe. Do kamienia dekoracyjnego będą też pasować designerskie zestawy imitujące drewno czy technorattan.

Kamień dekoracyjny do ogrodu

Cegła ozdobna zewnętrzna na tarasie

Cegła ozdobna zewnętrzna to tak uniwersalny materiał, że ciężko wymieniać w jakich zestawieniach się sprawdzi – pasuje naprawdę do wszystkiego. Drewno, beton, metal, szkło, aranżacje tradycyjne i nowoczesne – w każdym towarzystwie cegła będzie wyglądać elegancko i doda stylu aranżacji. Jeśli więc nie jesteśmy pewni jaki rodzaj wykończenia tarasu wybrać, postawmy na cegłę. Łatwiej będzie nam potem dobrać do tarasu meble i dodatki, a jeśli wystrój nam się znudzi, odmienimy wystrój tarasu bez generalnych remontów.

Cegła ozdobna zewnętrzna

Cegła ozdobna zewnętrzna nadaje się do wykończenia elewacji domów, ogrodzeń, murów i murków. Pasować do niej będzie każdy typ mebli ogrodowych. Klasyczna czerwona cegła z meblami drewnianymi czy rattanem to świetny pomysł na aranżację tradycyjną czy rustykalną. Cegły w odcieniach szarości i bieli z kompletem metalowym, technorattanowym czy plastikowym dadzą bardziej nowoczesny efekt. Najbardziej uniwersalny efekt dadzą cegły w delikatnych odcieniach piaskowych.

Cegła ozdobna zewnętrzna

***

Jak Wam się podobają nasze propozycje na wykończenie tarasu? Czy któraś z nich zainspirowała Was do stworzenia własnej aranżacji? A może już wcześniej wykończyliście taras w podobny sposób? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!