Innowacyjne polskie tunele foliowe – najciekawsze modele

Polscy producenci tuneli foliowych to specjaliści od innowacji. Z roku na rok prezentują nam coraz ciekawsze i lepiej spełniające wymagania klientów modele. Jakie nowości przygotowali na ten sezon? Które z rozwiązań z poprzednich lat wciąż wyróżniają się pozytywnie na polskim rynku? I jakie problemy ogrodników hobbystów polscy producenci tuneli foliowych starają się rozwiązać? Jeśli zainteresowały Cię te pytania, zapraszam do lektury – razem poszukamy na nie odpowiedzi!

Ogórek tunel na ogórki do ogrodu

Polskie tunele foliowe – dlaczego są innowacyjne?

Jakie cele przyświecają polskim producentom tuneli foliowych przy wdrażaniu innowacji? Przede wszystkim chodzi o tworzenie uproszczeń i ułatwień, dzięki którym użytkowanie tunelu będzie przyjemniejsze i mniej kłopotliwe dla ogrodników hobbystów. Tu pojawiają się takie rozwiązania, jak uproszczenie budowy drzwi w tunelach foliowych firmy Lemar Rzeszów, stosowanie folii zamykanych na zamki lub rzepy oraz upraszczanie konstrukcji całych tuneli.

Tunel foliowy 6m * 3m

Druga kwestia to rozwiązywanie potencjalnych problemów, jakie mogłyby się pojawić przy uprawie roślin. Przykładem mogą być dodatkowe wsporniki w tunelach PTF Polskie Tunele Foliowe, wzdłuż których można poprowadzić rośliny wymagające podpórek. Trzecim problemem jest oczywiście ekonomia – tworzenie tuneli w taki sposób, żeby generowały jak najmniej kosztów i nie były dla początkującego ogrodnika dużym wydatkiem.

Ogórek – tunel foliowy 3x4 m

Tunele foliowe czy namioty ogrodowe?

Czas przyjrzeć się bliżej konkretnym modelom tuneli foliowych. Ostatnim trendem wśród polskich producentów tuneli foliowych są namioty ogrodowe – tunele nawiązujące konstrukcją do namiotu. Pierwszy tego typu model wyprodukowała firma Lemar Rzeszów w ubiegłym roku. Tunel szklarniowy Lemar ma konstrukcję bardzo podobną do klasycznego tunelu foliowego tej firmy, jedyna różnica to zamknięcie na suwak, które upraszcza budowę tunelu i wpływa na zmniejszenie kosztów jego produkcji.

Tunel szklarniowy 3x2,2 m

Tunele foliowe zainspirowane namiotami wprowadziła w tym roku do sprzedaży również firma PTF Polskie Tunele Foliowe. Ich tunele foliowe Pomidor Eco i Ogórek Eco oparte są na konstrukcji z rurek PCV krytej folią zamykaną na rzep. Dodatkowo konstrukcja jest stabilizowana w taki sam sposób jak prawdziwe namioty – za pomocą systemu linek. Dzięki zastosowaniu mniej skomplikowanej w budowie konstrukcji, tunel jest łatwiejszy do zbudowania i dużo bardziej ekonomiczny.

Pomidor Eco tunel foliowy 2x3 m

Inspekty ogrodowe – rozsadniki i zielniki

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również inspekty ogrodowe – rozsadniki i zielniki. Dotąd takie konstrukcje musieliśmy tworzyć we własnym zakresie, a od kilku lat – dzięki firmie PTF Polskie Tunele Foliowe – mamy możliwość kupienia gotowego rozwiązania. Dzięki takim mini tunelom, ekologiczne warzywa czy zioła mogą z powodzeniem hodować również posiadacze niewielkich działek czy ogródków. Taka osłonka nie zajmuje wiele miejsca, a dobrze chroni uprawę przed warunkami atmosferycznymi.

Zielnik inspekt ogrodowy 1x2 m

Polskie tunele foliowe na metalowych rurkach

Warto jeszcze wspomnieć o wprowadzonym w tym roku do sprzedaży przez firmę Lemar tunelu foliowym na rurkach metalowych. Możliwie uproszczona konstrukcja, drzwi z dwóch stron zamykane na suwaki, solidna metalowa konstrukcja ukryta pod trójwarstwową folią – wszystko to sprawia, że ten tunel doskonale odpowiada na potrzeby polskich ogrodników hobbystów. Foliak jest dużo tańszy niż inne polskie tunele na metalowym stelażu, ale jednocześnie pozostaje wysokiej jakości polskim produktem. Zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej tej nowince.

Tunel foliowy z metalowych rurek 4

***

Zalety polskich tuneli foliowych nie kończą się na innowacyjności. Jeśli kupujemy produkt wykonany w Polsce, łatwiej nam będzie zdobyć zamienne rurki czy złączki, a także kupić po kilku sezonach pasującą na tunel folię. Polskie tunele foliowe są także lepiej dopasowane do panujących w kraju warunków – kolejne modele tuneli testowane były podczas polskich lat i zim. Może więc warto tym razem kupić polski tunel foliowy i przy okazji wesprzeć nieco polską innowacyjność?Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!