Pokrowce na meble ogrodowe na wymiar – jakie?

Meble ogrodowe często narażone są na niesprzyjające, nieraz ekstremalne warunki. Wysokie lub niskie temperatury, opady, wilgotność, wiatr – to wszystko sprawia, że mogą tracić swój atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność. Jednak pokrowce na meble ogrodowe na wymiar mogą przedłużyć ich żywotność.

pokrowce na meble ogrodowe szyte na miarę

Pokrowce na meble ogrodowe na wymiar

Na rynku mamy naprawdę szeroki wybór pokrowców na meble ogrodowe na wymiar. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na te z tkaniny o większej lub mniejszej gramaturze. Zazwyczaj są to materiały sztuczne, które nie przepuszczają wilgoci i chronią przed wiatrem oraz słońcem. Można także zdecydować się na dodatkowo podszyte pokrowce na meble na wymiar, które chronią meble tarasowe jeszcze bardziej, nawet w tak wymagających warunkach, jakimi są śnieżne zimy.

pokrowce na meble na wymiar

Podczas wyboru pokrowca dla mebli ogrodowych, warto zadbać o jego wykończenie. Wielu producentów proponuje modele z gumką na końcu, które łatwo się zakłada. Doskonale sprawdzają się nawet w wietrzną pogodę. Wiele z nich posiada także dziurki, przez które można przewlec linkę, aby dokładnie zabezpieczyć meble ogrodowe w nawet wymagających kształtach. Dla łatwego montażu i demontażu pokrowców na meble ogrodowe często stosuje się ścianki boczne zapinane na rzepy lub zamki montażowe.

Jakie pokrowce na meble na wymiar wybrać?

Najpopularniejszym materiałem, z jakiego są wykonane pokrowce na meble na wymiar, jest poliester. Wyróżnia się on wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. W przypadku zawilgocenia także bardzo szybko schnie. Zazwyczaj pokrowce na meble ogrodowe na wymiar są dodatkowo zaimpregnowane. Dzięki temu nie wchłaniają one wilgoci, a tym samym są bardziej odporne na zabrudzenia czy pleśń.

pokrowce na meble ogrodowe na wymiar

Wielu producentów stosuje także podbicie gumą lub innym materiałem. Znacznie wydłuża to żywotność pokrowca oraz jeszcze bardziej zwiększa ochronę, jaką zapewniają naszym meblom ogrodowym pokrowce. Pokrowce na meble na wymiar mają wiele zalet. Przede wszystkim są dostosowane do naszych prywatnych potrzeb. Zawsze będą pasować. Wyróżniają się także wysoką jakością, dzięki czemu mogą służyć naprawdę wiele lat.

Pielęgnacja sprzętów chowanych pod pokrowcem

Pokrowce doskonale chronią przed deszczem, wiatrem i słońcem. Należy nadal jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu naszych mebli ogrodowych. W przypadku modeli wykonanych z materiałów naturalnych, używanie pokrowca nie wyklucza regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy też co jakiś czas go zdjąć, aby dopuścić odrobinę świeżego powietrza. Odpowiednia pielęgnacja dotyczy przede wszystkim mebli z naturalnych materiałów, takich jak drewno.

pokrowce na meble na wymiar

Drewniane meble ogrodowe są dość trwałe, jednak tylko, jeśli są utrzymane w dobrym stanie. Przede wszystkim wymagają odpowiedniej impregnacji. Zarówno meble ogrodowe drewniane, jak i wiklinowe czy rattanowe, trzeba chronić przed rozeschnięciem się, stosując odpowiednie środki. Meble z naturalnych, jak i sztucznych materiałów, niszczą się w przypadku dużego nasłonecznienia oraz drobinek niesionych z wiatrem, dlatego tak ważne jest osłonięcie ich pokrowcem.

Pokrowce na meble ogrodowe szyte na miarę

Jeśli chcemy przechowywać nasze wyposażenie na zewnątrz, warto zainwestować w odpowiednie pokrowce. Dzięki temu nasze meble będą chronione i zostaną zachowane w dobrym stanie przez wiele lat. Na rynku mamy szeroki wybór pokrowców na meble ogrodowe, jednak gotowe modele mają pewne jasno określone wymiary i nie zawsze pasują. W takim przypadku warto zdecydować się na pokrowce na meble ogrodowe szyte na miarę. Są doskonałym rozwiązaniem także dla osób, które posiadają nietypowe modele.

pokrowce na meble ogrodowe na wymiar

Dzięki pokrowcom na meble na wymiar ochronisz swoje meble tarasowe i sprawisz, że będą piękne na dłużej. Zabezpieczysz również sprzęty ogrodowe przed pleśnią, zabrudzeniami, a także kurzem. Pokrowce na meble ogrodowe szyte na miarę to doskonały wybór dla osób, które lubią dbać o swoje meble na taras, a wygląd ich ogrodu jest dla nich niezmiernie ważny. Znacznie też ułatwiają korzystanie ze sprzętów ogrodowych – wystarczy ściągnąć pokrowiec, a meble będą gotowe do użytku.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!