Pokrowce na meble ogrodowe – jak dobrać odpowiedni?

Pokrowce na meble ogrodowe to niemal niezbędny element wyposażenia przydomowego tarasu. Chronią meble ogrodowe przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych, umożliwiają przechowywanie zestawów ogrodowych na otwartej przestrzeni nawet w okresie zimowym i dodatkowo chronią meble przed brudem. Jak jednak dobrać odpowiedni pokrowiec na meble ogrodowe? Przyjrzymy się dziś temu zagadnieniu.

Pokrowce na meble ogrodowe Nilamito

Skuteczna ochrona dzięki pokrowcom na meble ogrodowe

Pokrowce na meble ogrodowe mają liczne zastosowania. Chronią przed śniegiem, deszczem, mrozem i wilgocią, a także przed nadmiernym nasłonecznieniem, które mogłoby powodować powstawanie odbarwień. Osłony ogrodowe chronią też przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Pokrowce na meble ogrodowe zapewnią więc nam dłuższą żywotność zestawów tarasowych, ładniejszy wygląd i dobrą kondycję mebli na lata.

Pokrowiec na meble ogrodowe uniwersalny

Co ważne, pokrowce na meble ogrodowe zakłada się i zdejmuje w prosty i szybki sposób – wystarczy nałożyć pokrowiec na meble ogrodowe i ściągnąć znajdujący się w dolnej części sznurek. Nieużywany pokrowiec zajmuje minimalną ilość miejsca, jest więc łatwy w przechowywaniu.

Budowa i przeznaczenie pokrowców na meble ogrodowe

Decydując się na określony pokrowiec na meble ogrodowe, warto zwrócić uwagę na to z czego jest wykonany i do jakiego rodzaju mebli ogrodowych jest przeznaczony. W ofertach producentów znajdziemy pokrowce z różnych materiałów: poliestrowe, foliowe, wzmacniane impregnatami czy dodatkowymi materiałami, gumowane, wiązane czy ściągane.

Pokrowiec na meble ogrodowe ze ściągaczem

Na uszkodzenia najbardziej narażone są meble ogrodowe z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy rattan, więc w ich przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na wykonanie i dopasowanie pokrowca. Należy bowiem pamiętać, że odpowiednią ochronę zapewnią tylko pokrowce na meble ogrodowe odpowiednio dopasowane do produktu, które nie zsuną się podczas silnych wiatrów i zmieszczą się pod nimi wszystkie meble ogrodowe.

Pokrowiec na krzesła ogrodowe

Wśród ofert znajdziemy pokrowce na krzesła ogrodowe, stoły czy całe komplety – dopasowanie pokrowców nie powinno więc sprawić problemów.

Pokrowce na meble ogrodowe

Pokrowce na meble ogrodowe mogą być kwadratowe, prostokątne, owalne czy okrągłe. Meble ogrodowe przykrywa się po zestawieniu kompletu tarasowego w określony sposób – wsunięciu krzeseł ogrodowych pod stół, zestawieniu modułów sofy czy zsunięciu stolika i sof. Dzięki temu oszczędzamy miejsce, a nasze meble ogrodowe są dobrze zabezpieczone. Warto zwrócić uwagę czy osłona ogrodowa dobrze okrywa cały zestaw tarasowy – dzięki temu będziemy mieć pewność, że cały komplet jest odpowiednio chroniony.

Pokrowce na meble ogrodowe na wymiar

Pokrowce na huśtawki ogrodowe

Pokrowiec na huśtawkę ogrodową to bardzo ważny element wyposażenia ogrodu, ponieważ huśtawka ogrodowa jest meblem, który ze względu na duże rozmiary jest trudny do przechowywania w pomieszczeniach. Znaczne rozmiary i waga huśtawki ogrodowej dodatkowo utrudniają jej przestawianie i przenoszenie. Pokrowce na huśtawki ogrodowe dostępne są w różnych wymiarach, dopasowanych do rodzajów huśtawek – nie powinniśmy mieć problemu z kupieniem pokrowca również na huśtawki-kosze wiszące.

Pokrowiec na huśtawkę ogrodową

Pokrowiec na parasol ogrodowy

Wśród pokrowców na meble ogrodowe znajdziemy też pokrowce na dodatkowe akcesoria tarasowe, takie jak pokrowiec na parasol ogrodowy, trampoliny ogrodowe czy inne elementy przydatne w ogrodzie. A jeśli nie znajdziemy odpowiadającego naszym potrzebom okrycia, zawsze zostaje jeszcze jedna opcja – plandeka.

Pokrowiec na meble ogrodowe Cubioso

Plandeka w roli pokrowca

Jeśli pokrowce na meble ogrodowe w żaden sposób nie odpowiadają naszym potrzebom – ze względu na chociażby nietypowe kształty mebli – zostaje nam możliwość okrycia mebli ogrodowych plandeką, która sprawdzi się również na dużych powierzchniach. Warto wybrać plandekę, która w rogach ma metalowe otwory – pozwolą nam one na łatwiejsze przymocowanie plandeki do mebli za pomocą sznurka.

Pokrowiec na meble ogrodowe ze sznurkiem

***

Pokrowce na meble ogrodowe to zdecydowanie opłacalna inwestycja – dzięki nim meble posłużą nam dłużej i łatwiej będzie je przechowywać w okresie zimowym. Jeśli producent oferuje możliwość dokupienia pokrowca w zestawie z meblami ogrodowymi nie wahajmy się skorzystać z tej propozycji – oszczędzimy sobie czasu i wysiłku przy szukaniu odpowiedniego modelu.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!