Stoły cateringowe z certyfikatem – czy warto kupić?

Wyjątkowość stołów wynika z ich nieograniczonego zastosowania. Te same stoły cateringowe są przeznaczone zarówno do użytku na rzecz firm, konferencji czy biznesowych bankietów, ale równie dobrze sprawdzą się w warunkach domowych, na piknikach, działce czy w ogrodzie. Ich niewątpliwym atutem jest uniwersalność.

Stół cateringowy z cerfytikatem komercyjnym

Stoły cateringowe – na czym polega ich wyjątkowość

Uniwersalność mebli cateringowych wynika z ich właściwości. Stoły cateringowe są produktem przemyślanym kompleksowo. Spełniają wszelkie wymagania ważne zarówno dla właściciela, jak i dla użytkownika. Wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów mogą być używane z powodzeniem podczas imprez plenerowych bez obaw, że ich oryginalne barwy wyblakną od promieni UV. Inhibitory promieni chronią przed tego typu reakcją. Dodatkowo blaty są łatwe w konserwacji i odporne na zabrudzenia. Podobnie rzecz ma się z konstrukcją stołu. Stabilność zapewniają nogi oraz rama wykonane z ocynkowanych profili metalowych, które pomalowano proszkowo. Tego typu technologia zapewnia bezpieczeństwo i ochronę przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Względy praktyczne podczas projektowania stołów są niezwykle ważne. Dlatego zadbano o to, by stoły poza tym, że są łatwe w konserwacji i odporne na warunki atmosferyczne, nie były ciężkie. Materiały, z których się je wykonuje są lekkie i produkt finalny waży na tyle mało, by bez większego wysiłku można było go przenieść. Specjalna rączka zamontowana w niektórych modelach jest pomocna podczas noszenia. Typowe stoły przeważnie zajmują wiele miejsca, natomiast składane stoły cateringowe zaprojektowano tak, by po złożeniu zajmowały jak najmniejszą przestrzeń.

skladany stół cateringowy

Normy i certyfikaty dla stołów cateringowych

Jak sama nazwa wskazuje stoły cateringowe są także przeznaczone do świadczenia pewnych, konkretnych usług. Usługi gastronomiczne, bo o nich mowa, muszą spełniać szereg norm regulowanych przez ustawę o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r. Choć treść ustawy w większej części odnosi się do samej żywności lub wymagań dotyczących przestrzegania zasad higieny, zwraca się w nim uwagę na materiały, które mają styczność z żywością. W Rozporządzeniu (WE) Nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego I Rady Z Dnia 27 października 2004 r. zaznacza się, że szczególnymi środkami prawnymi objęte są m.in. produkty z tworzyw sztucznych.

Dlatego też tak ważne jest, by właśnie stoły cateringowe spełniały wszelkie wymogi konieczne do tego, by można było z nich korzystać, świadcząc usługi gastronomiczne. Imprezy organizowane są często w plenerze dlatego materiały, z których wykonano stoły cateringowe muszą być odporne na warunki atmosferyczne. Nie mogą one wchodzić w reakcję z promieniami UV. Stoły cateringowe, które proponujemy pokryte są inhibitorami promieni UV co oznacza, że są na nie odporne. Natomiast konstrukcja stołu gwarantuje nie tylko stabilność, ale i bezpieczeństwo. Rama i nogi malowane są proszkowo, co zabezpiecza je przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi.

Meble cateringowe z certyfikatem

Amerykańskie standardy poparte normami ANSI/BIFMA

Powołując się na te normy warto wspomnieć o samych organizacjach, które wspólnie zaświadczają o jakości składanych mebli cateringowych.

Powołana do życia w 1918 r. organizacja American National Standards Institute (ANSI) do dziś obejmuje swym wsparciem wszelkie działania, które wpływają na rozwój amerykańskiej gospodarki. Jednocześnie kładąc wielki nacisk na budowanie i wzmacnianie zaufania konsumentów do produktów wprowadzanych na globalny rynek. Celem instytutu jest wdrażanie udogodnień dla innowacyjnych technologii, zwiększania znaczenia konsumentów, podnoszenia bezpieczeństwa pracowników, sprzyjanie efektywności ekologicznej oraz ogólnej poprawy świadomości ekologicznej. W wielkim skrócie działająca całe stulecie organizacja ANSI jest głosem rozsądku w tak mocno eksploatowanym świecie. Ambicją Instytutu od początku była i jest ochrona zdrowia konsumentów oraz ochrona środowiska.

Pozarządowa organizacja non profit BIFMA (Business and Institutional Furniture Manufacturers) jest młodsza od ANSI, ale przetrwała już kilka dekad i z powodzeniem działa na rynku meblarskim. Powołana w 1973 r. od początku ściśle powiązana jest z branżą meblową. Instytut za punkt odniesienia obrał sobie kilka warunków, jakie mają spełniać nie tylko meble, ale również miejsca pracy. Spełnianie norm BIFMA oznacza, że producent gwarantuje niezagrażający zdrowiu, komfortowy i produktywny obszar roboczy. Normy oparte są na wielowiekowej tradycji płynącej z historii rzemiosła meblarskiego popartej wiedzą wynikającą z rozwijającej się technologii. Pasja, wiedza i doświadczenie członków Instytutu pozwala na właściwą ocenę przedsiębiorstw pod kątem spełniania norm. Producenci, którzy spełniają kryteria Instytutu BIFMA produkują ergonomiczne, bezpieczne i trwałe meble.

Stół cateringowy z certyfikatem

Kupując najróżniejsze produkty nie zawsze myślimy o tym, jak są produkowane – w jakich warunkach, jakim kosztem, czy w zgodzie ze środowiskiem i czy są na pewno bezpieczne. Spełnianie norm ANSI / BIFMA to gwarancja, że stoły cateringowe z certyfikatem jakości to meble na wiele sezonów spełniające wszelkie kryteria ważne zarówno da konsumenta, jak i pracownika. W naszej ofercie normy te spełniają stoły składane Lifetime.

Rosnąca popularność stołów cateringowych

Prostokątne lub okrągłe stoły cateringowe zyskują coraz większą popularność dlatego, że są uniwersalne i praktyczne zarówno dla użytkownika jak i właściciela. To co najistotniejsze to fakt, że spełniają one swoją funkcję w każdej sytuacji oraz normy ANSI / BIFMA. Różnicą pomiędzy stołem spełniającym te normy a tym, który ich nie spełnia jest gwarancja jakości. Decydując się na produkt z normą ANSI / BIFMA możemy być pewni, że do ich produkcji wykorzystano najwyższej jakości materiały. Dzięki temu nawet mocno eksploatowane stoły, będą służyły przez wiele sezonów. Dlatego też, powinny znaleźć się one na wyposażeniu firm cateringowych czy eventowych.Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!