Meble jak duchy – przezroczyste meble

Krzesło Crystal - transparentne krzesło

Krzesło Crystal firmy Siesta

Niezmiennie od wielu lat (a może nawet bardziej teraz, niż jeszcze kilka sezonów temu?), we wnętrzach pojawiają się meble wykonywane z tworzyw sztucznych. Lekkie, o fikuśnych kształtach i nowoczesnej formie. Wśród nich prym wiodą transparentne. Czy Meble-Duchy straszą w naszych wnętrzach, czy wręcz przeciwnie – są przyjazne i czynią samo dobro? ;)

bubble chair

Bubble Chair, eeroaarnio.com

Przezroczyste krzesła wykonane z tworzyw sztucznych – zazwyczaj z technopolimeru nylonu lub poliwęglanu – mają zazwyczaj nowoczesne i ponadczasowe formy.

Prekursorem przedmiotów-duchów jest znany fiński projektant Eero Aarnio, który już w 1968 roku stworzył pierwszy taki mebel. Był nim ponadczasowy wiszący fotel, który przypominał bańkę mydlaną i tak też się nazywał – Bubble Chair (ang. Fotel Bańka).

Kolejnym znanym designerem, który parał się projektowaniem transparentnych przedmiotów (zaprojektował cała serię mebli o nazwie Ghost – z ang. Duch) jest  Philippe Starck. Wylansował on

Krzesło Elizabeth

Krzesło Elizabeth firmy Siesta

kultowe meble-duchy, między innymi krzesło Victoria Ghost i Louis Ghost, stylizowane na meble z epoki.

Krzesłem wzorowanym na projekcie krzesła Victoria Ghost jest np. Krzesło Elizabeth tureckiej marki Siesta – dostępne w naszym sklepie.

Inne przezroczyste krzesła dostępne w naszej ofercie to między innymi: Victoria,  Dejavu, Crystal, czy Miss Bibi.Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!